Zamknij

Druki akcydensowe to wciąż niezwykle potrzebny element wyposażenia biura o którym nie należy zapominać.

Artykuł Sponsorowany + 10:13, 07.08.2023 Aktualizacja: 10:15, 07.08.2023

Wyposażenie biura — długopisy, skoroszyty, druki akcydensowe

W każdej placówce pocztowej oraz biurze powinny się znaleźć pewne elementy jego wyposażenia. Materiały biurowe to bardzo szeroka gałąź produktów różniących się przeznaczeniem. To między innymi długopisy, pióra, markery, korektowy czy ołówki, akcydensowe druki przelewu, kalendarze, skoroszyty czy segregatory. Wszystko to w dobie technologii może wydawać się powoli reliktem, czymś, co lada moment nie będzie (lub już nie jest) potrzebne. A jednak na wyposażeniu biura wciąż nie należy oszczędzając, szczególnie na tego rodzaju materiałach.

Dlaczego? Powód jest prosty, jeśli dojdzie do awarii komputera, przerwy w dostawie internetu czy prądu, wówczas tracimy dostęp do konta bankowego, a wraz z nim informacji o tym, czy polecenie przelewu zostało zlecone oraz na jaki przez danego płatnika określony rachunek bankowy środki zostały przelane. Wówczas schludnie prowadzona księgowość uproszczona w postaci wypełnionych druków, skoroszytów czy informacji posegregowanych w koszulkach segregatora, stają się na wagę złota. Oczywiście, wciąż plik PDF to przyszłość, na którą warto postawić, jednak warto się zabezpieczyć w postaci tej najprostszej, analogowej formy. Nie należy też zapominać, że człowiek lepiej koduje informacje, które sam zapisuje odręcznie. 

Druki akcydensowe to blankiety, sprawdzające się także, gdy z jakiegoś powodu nie można dokonać wystawienia faktury. Wówczas od ręki można wydać odbiorcy dane pokwitowanie. Tego rodzaju druki bardzo często są wydawane na papierze samokopiującym, który pod naciskiem długopisu pozostawia na drugiej kartce dokładną kopię zapisu (na zasadzie kalki), w tym podpis który jest wiążący.

Zlecenie przekazania środków pieniężnych

Druki wpłaty to wciąż popularna forma, jeśli interesuje nas wpłata gotówkowa. Tego rodzaju druk zawiera wszystkie dane wpisane przez instytucję lub może być całkowicie czysty, aby później uzupełnić go według potrzeb. To sprawdza się, gdy numer konta internetowego się nie zmienia, ale nie ma choćby określonej kwoty, którą regularnie należy nanosić. Z tej formy korzystają banki czy spółdzielnie, które przygotowują druki dla osób, które nie posiadają dostępu do elektronicznego formularza i konta. Wówczas w swojej skrzynce znajdą książeczkę, która upraszcza przygotowanie blankietu przelewu. Tego rodzaju druki sprawiają, że polecenie przelewu, wpłata gotówkowa stają się prostsze i pewniejsze. 

 

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%