Zamknij

​ Przewodnik po okularach korekcyjnych – co warto wiedzieć, zanim wybierzesz się do optyka?

art. sponsorowany + 10:43, 08.03.2023 Aktualizacja: 10:44, 08.03.2023

Dobór okularów to niełatwe zadanie. Oczywiście recepta na okulary jest przepisywana przez lekarza okulistę, po wykonaniu wnikliwych badań. Niemniej jednak niektóre funkcje szkieł okularowych pozostają w gestii samego użytkownika. Dlatego w dzisiejszym artykule przybliżymy Ci rodzaje szkieł do okularów korekcyjnych i podpowiemy, w co warto zainwestować.

Dobór oprawek

Wybierając okulary kładziemy mocny nacisk na kwestie estetyczne. Odpowiednio dobrane oprawki będą świetnym uzupełnieniem outfitu, a z czasem mogą stać się nieodzowną częścią Twojego stylu. Dlatego warto zadbać o to, by prezentować się w nich jak najkorzystniej. Jak to zrobić? Najprostszą opcją jest kierowanie się metodą przeciwieństw. Osoby o okrągłych twarzach będą dobrze prezentować się w prostokątnych modelach. Natomiast osoby o kwadratowej szczęce i wyrazistych rysach powinny wybrać okrągłe lub owalne oprawki czy okulary Ray Ban.

Jaki materiał szkieł okularowych wybrać?

Gdy już wybierzesz oprawki, w których będziesz dobrze wyglądać, jak okulary korekcyjne Gucci, Senja, Armani czy może Solano, nadejdzie pora, by zdecydować o odpowiednich do nich soczewkach. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Wpływa on nie tylko na komfort noszenia okularów korekcyjnych, ale także na ich cenę.

Szkła mineralne 

Szkła szklane, czyli mineralne, nie są drogie, a jednocześnie prezentują się niezwykle korzystnie. Materiał mineralny pozwala na zastosowanie cienkich szkieł, nawet w przypadku zaawansowanych wad wzroku. Niestety soczewki szklane mają również swoje wady. Są dosyć ciężkie, więc po wielu godzinach noszenia mogą powodować dyskomfort. Istnieje również ryzyko ich stłuczenia. 

Szkła organiczne

Najbardziej popularne są szkła organiczne, czyli plastikowe. Są znacznie lżejsze i bardziej odporne na stłuczenia. Materiał ten wymaga zastosowania grubszych szkieł niż w przypadku soczewek szklanych – albo też szkieł o wyższym indeksie, tzw. pocienionych.

Szkła poliwęglanowe

Na rynku dostępne są również szkła poliwęglanowe. Łączą one w sobie zalety obu poprzednich materiałów, jednak jednocześnie są także najdroższą opcją. Warto jednak rozważyć ich zakup, ponieważ są polecane przez wielu specjalistów.

Filtry w szkłach korekcyjnych

Decydując się na zakup okularów zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego wykonane są szkła, ale również dodatkowe filtry. Powlekają one powierzchnię szkieł i stanowią dla nich dodatkową ochronę, jednak najistotniejszą kwestią są ich funkcje. Mogą one znacznie poprawić jakość oraz komfort widzenia. 

Filtry UV

Ważnym filtrem jest ten chroniący oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Kojarzy się on co prawda głównie z okularami przeciwsłonecznymi, jednak znajduje swoje zastosowanie również w okularach korekcyjnych. Chroni on oczy przed degradacyjnym wpływem promieni słonecznych. 

Filtry polaryzacyjny

Filtr polaryzacyjny będzie doskonałym wyborem dla kierowców. Wzmacnia kontrast widzenia i eliminuje oślepiające odblaski, przez co sprawia, że oczy mniej się męczą. Dzięki temu okulary z takim filtrem znacznie zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Filtr światła niebieskiego

Filtr światła niebieskiego to polecane rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem. Ogranicza on ilość promieniowania emitowanego przez ekran oraz sztuczne oświetlenie, które dociera do naszych oczu. Dzięki temu zwiększa komfort widzenia, a także pomaga zmniejszyć problemy ze snem spowodowane nadmierną ekspozycją na światło niebieskie.

Warto wziąć pod uwagę także zaopatrzenie się w okulary sportowe korekcyjne. Na stronie sklepu wOkularach.pl znajdziesz modele dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%