Dzięki istotnym zaletom blachodachówki modułowej stale rośnie jej popularność. Czy to pokrycie dachowe jest dobrym wyborem? Zobaczmy zalety i możliwości zastosowania blachodachówki panelowej.
Powodem rosnącego zainteresowania blachodachówką panelową z całą pewnością jest prosty montaż, który przebiega szybciej niż innych materiałów pokryciowych. Ograniczone do całkowitego minimum powstawanie odpadów uczyniło blachodachówkę modułową wyrobem ekonomicznym, również jeśli montowana jest na skomplikowanych połaciach. Materiał nie zmarnuje się, a koszty budowy zostaną obniżone. Niewidoczne łączenia paneli zapewniają estetyczny wygląd wykończenia.
Blachodachówki modułowe dostępne są praktycznie od ręki, co ważne jest podczas prac budowlanych. Czas oczekiwania na zamówienie jest krótki, jest to również istotne podczas realizacji końcowego etapu budowy. Transport pokrycia przebiega bezproblemowo, ponieważ są zapakowane w staranny sposób na paletach, więc nie musimy martwić się o ewentualne uszkodzenia podczas przewozu produktu.
Blachodachówka panelowa dostępna jest w różnych stylach i kolorach. W nowoczesny lub przemysłowy styl doskonale wkomponują się blachodachówki o płaskim profilu. W ofercie znajdziemy także te, które wyglądem nawiązują do tradycyjnych pokryć w kształcie imitującym dachówkę ceramiczną. Dzięki szerokiej ofercie inwestor z łatwością dopasuje produkt do pożądanego stylu architektonicznego. Także wykończenie oraz kolorystyka nowoczesnych, blaszanych pokryć dachowych są bardzo urozmaicone. Na rynku dostępne są powłoki ochronne w różnych odcieniach z matem, połyskiem a także gruboziarnistą warstwą. Wygląd blachodachówki może przypominać powierzchnię z drewna, co daje duże możliwości przy aranżacji domu.
Powłoka zabezpieczająca ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o trwałość blachy. Najczęściej zastanawiamy się pomiędzy powłokami poliestrowymi a poliuretanowymi. Podczas zakupu warto jest sprawdzić okres udzielonej przez producenta gwarancji. Obydwie powłoki zapewniają długie lata trwałości. Gwarancja, którą objęta jest poliestrowa powłoka trwa 30 lat, natomiast powłoka poliuretanowa aż 50 lat w firmie Blachy Pruszyński. Aby jak najdłużej zachować walory blachodachówki należy regularnie przeprowadzać prace konserwacyjne oraz systematycznie kontrolować jej stan. Wykonywanie prac konserwacyjnych i kontrolowanie stanu dachu zalecane jest raz w roku.
Podczas wyboru odpowiedniej firmy produkującej blachodachówki warto sprawdzić też dostępność akcesoriów dachowych oferowanych razem z systemem modułowym. Najkorzystniejsza opcja dla inwestora jest kiedy producent posiada wszystkie niezbędne elementy takie jak, np. gąsiory, obróbki blacharskie. Wkręty, farby zaprawowe, taśmy uszczelniające jak i blachy płaskie do wykonania niestandardowych obróbek dekarskich. Inwestor, dzięki takiemu rozwiązaniu uniknie problemów związanych ze skompletowaniem czy zakupem niepasujących akcesoriów.
Interesującym rozwiązaniem może okazać się płaska blachodachówka, która pasuje do budynków nowoczesnych oraz przemysłowych. Jest to ekonomiczna opcja, ponieważ ilość odpadów wytwarzanych podczas montażu ograniczona jest do całkowitego minimum. Ponadto montowanie przebiega bezproblemowo oraz szybko. Oferta zabezpieczeń antykorozyjnych jest bardzo rozbudowana. Dostępne są powłoki metaliczne i organiczne, dzięki którym pokrycie dachowe wykonane z paneli będzie trwałe oraz zachowa estetyczny wygląd na długie lata.