Zamknij

Odkryj piękno nowoczesnych domów z bezokapowym dachem

art. sponsorowany + 00:00, 16.02.2023

Każdy Inwestor, planując budowę domu, zastanawia się, jaki projekt wybrać. Możliwości jest bardzo dużo. Od projektów domów w stylu tradycyjnym, po domy nowoczesne, w wersjach z garażem lub bez garażu, a także z różnym rodzajem zadaszenia. Wśród projektów z dachem dwuspadowym uwagę zwracają domy z dachami bezokapowymi, które dodają inwestycji nowoczesnego charakteru. Sprawdź, czym wyróżnia się budynek z takim rodzajem dachu oraz przekonaj się, jak efektownie może się prezentować.

Zalety domów z dwuspadowym dachem bezokapowym

Projekty domów z bezokapowym dachem dwuspadowym są coraz bardziej popularne wśród osób, planujących budowę nowoczesnej inwestycji. Domy z takim rodzajem zadaszenia wyróżniają się prostą, minimalistyczną bryłą o wyjątkowym designie. Dach bezokapowy kończy się tam, gdzie kończą się ściany zewnętrzne domu, nie posiada części wystającej poza obrys budynku. Prosta konstrukcja zadaszenia idzie w parze z wyrazistym, efektownym wyglądem, a jednocześnie sprzyja sprawnej i ekonomicznej budowie. Montaż dwuspadowego dachu przebiega dość szybko, nie wymaga skomplikowanych obróbek, zminimalizowana jest także liczba kosztownych elementów wykończeniowych. Prosta konstrukcja ma również korzystny wpływ na standard energetyczny budynku, a to przekłada się na oszczędności eksploatacyjne i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Projekty domów z dachem bezokapowym ARCHON+

Szukając wymarzonego projektu domu z dachem bezokapowym, warto obejrzeć propozycje Pracowni ARCHON+. Poniżej prezentujemy trzy wyjątkowe domy, które urzekają designem i funkcjonalnością wnętrz.

Dom w kosaćcach 2 (N)” to projekt małej parterówki z dachem bezokapowym. Antracytowa, płaska dachówka pięknie komponuje się z białą elewacją i grafitową stolarką. Uwagę zwraca strefa tarasowa domu, nad którą zaprojektowana została lekka pergola. Dzięki niej odpoczywający na tarasie mieszkańcy będą korzystać w zacisznej i pełnej uroku przestrzeni. Układ funkcjonalny w domu rysuje wyraźny podział na dwie strefy w ramach jednokondygnacyjnej bryły. Otwarta przestrzeń dzienna zachwyca panoramicznym przeszkleniem. Bezpośrednie wyjście na taras z salonu zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu w letnie dni. W chłodne wieczory o przytulny klimat wnętrza dba centralnie zlokalizowany kominek. Tę część domu uzupełnia jadalnia, kuchnia z wyspą oraz z wygodną spiżarnią, a także toaleta. Przestrzeń prywatna domowników to trzy ustawne sypialnie. Dwie z nich posiadają bezpośrednie wyjście do ogrodu. W pokoju rodziców znajduje się podnosząca funkcjonalność pomieszczenia garderoba. Łazienka w tej części domu pozwala na zastosowanie wyposażenia z wanną, prysznicem oraz zestawem umywalek nablatowych. Zaprojektowane pomieszczenie gospodarcze pełni funkcję kotłowni, w której można także urządzić wygodną pralnię.

Dom w papawerach” to projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły, z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem w bryle. Uwagę w projekcie zwraca bezokapowy, dwuspadowy dach, a także okazałe przeszklenia, które pozwalają na doskonałe, naturalne doświetlenie przestrzeni. Komfort i osłonę przed padającym deszczem lub śniegiem zapewnia zaprojektowany podcień wejściowy. Strefa dzienna to otwarta przestrzeń. Salon z kominkiem zachęca do rodzinnego relaksu przed kinem domowym, a taras, który jest częściowo zadaszony, uzupełnia przestrzeń do wypoczynku. Jadalnia sąsiaduje z kuchnią, w której zaprojektowany został funkcjonalny barek śniadaniowy. Na parterze domu znajdują się także łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię, z wygodnym rozwiązaniem, jakim jest możliwość aranżacji w tej pralni. Strefa prywatna domowników na poddaszu to dwie sypialnie dla dzieci oraz sypialnia dla rodziców, w której przewidziano dwie garderoby, miejsce do pracy oraz panoramiczne przeszklenie, otwierające piękny widok na ogród. Projekt tej części domu dopełnia wspólna łazienka. „Dom w papawerach” sprawdzi się w realizacji na wąskich działkach.


Dom w szyszkowcach 8” to jednorodzinny budynek z poddaszem użytkowym, którego nowoczesny wygląd podkreśla kompozycja elewacji – połączenie białego i szarego tynku oraz drewnianej okładziny, a także duże przeszklenia i dach bezokapowy. Wyróżniona grafitowym tynkiem rama tworzy nad strefą wejściową oraz tarasową funkcjonalną osłonę i dodaje walorów wizualnych bryle. Na parterze domu znajduje się przestronny i ustawny salon z kominkiem. Uwagę przyciąga wysokie okno narożne w jadalni. Zaprojektowana obok kuchnia posiada wielofunkcyjny półwysep z wygodnym blatem do pracy, barkiem śniadaniowym oraz miejscem do zmywania. Wykorzystując przestrzeń pod schodami, architekci ARCHON+ zaprojektowali spiżarnię z miejscem na zamrażarkę. Na parterze domu znajduje się też dodatkowy pokój, łazienka oraz kotłownia z funkcją pralni. Strefa nocna to cztery sypialnie, w tym pokój dla rodziców z prywatną garderobą. Program użytkowy tej części domu uzupełniają wspólna garderoba oraz łazienka.

Więcej projektów domów z dachem bezokapowym na www.archon.pl.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%