Trzy nowe fabryki Volkswagena mają powstać w Hiszpanii, Szwecji i w Niemczech. Teraz negocjowana jest czwartą lokalizacja. W grę wchodzą miejsca w Polsce i Słowacji.
„Rzeczpospolita” ujawniła, że w Polsce zostały wstępnie wybrane dwie lokalizacje. To okolice Głogowa i sąsiedztwo Jawora, gdzie wcześniej zainwestował już Mercedes-Benz.
Dex23:47, 13.01.2023
Po tym co powiedział ,, pan” Biernat, to na pewno nie u nas. Podziękujmy . Nie wiem czy ktoś nie wie, czy nie chce wiedzieć, ze 70 procent naszego PKB jest skorelowane z gospodarka niemiecka. Brednie o dzieciach z 1901 roku, kanale z warty do strefy, płatnym parkingu przy kauflandzie, pozostawię bez komentarza- nie ten poziom. Szczujnia prawicowo telewizyjna działa. Ma się dobrze. Liczy się to co jest tu i teraz. A my jestesmy ze wszystkimi skłóceni, ze wszystkimi. Czechy, Niemcy, Stany ( tak popieraliśmy TRUMPA) Rosja….Wszyscy.
rowerzysta07:11, 14.01.2023
Na terenie wrzesińskiej VW na pewno kiedyś coś powstanie, na razie jesteśmy dużo tańszą siłą roboczą jak w zachodniej europie. Wcale bym się nie zdziwił, jakby powstała tu nowa odlewnia i fabryka jakichś komponentów.
Boguś 08:30, 14.01.2023
Dex przeprowadź się do Niemiec. Tu jest Polska. Zachodni Sąsiad od wieków nas napada, morduje i wykorzystuje gospodarczo. Właśnie teraz jest to ostatnie. Opinię Polaków najlepiej nazwać szczujnią. Polak nic nie może powiedzieć.
Nikoś08:35, 14.01.2023
Boguś a ty gdzie pracujesz ? VW ?
kasjer08:37, 14.01.2023
Polak nic nie może powiedzieć ? Tak jest rola biedaka siedzieć na czterech literach i nie podskakiwać
Dex 11:25, 14.01.2023
A jakim samochodem jeździsz?
A jak 11:51, 14.01.2023
Jeżdzam 🤣🤣wolgą 🤣
do bogusia16:36, 14.01.2023
Polak będzie za Niemcem nosił teczka z narzędziami...kanapki..parasol nad jego głowa...sprzątał mu w domu i w zagrodzie..i tez zarobi kase.Polak nie bardzo lubi się napracować..proste rzeczy może robić...ale tylko proste...dźwigać..nosić sprzątać..
Boguś 17:51, 14.01.2023
Mam w garażu corvette jak prezdent Biden.
Dex12:11, 14.01.2023
Jestem Polakiem, chce mieszkać w Polsce. Chce tutaj płacić podatki i tutaj żyć. Wiem, ze Niemcy nas zabijali. Ale po co wyciągać zaszłe historie, przyjaciółmi nie będziemy, ale w symbiozie żyć możemy. Dlaczego jesteśmy z wszystkimi skłóceni? Bo takim spoleczenst się lepiej manipuluje. Jedna i druga strona sceny politycznej doprowadziła do tego, ze syn do matki nie dzwoni bo jest ,, pisówą” a matka do syna bo popiera ,, rudego liska który ma dziadka z wremachtu” W takim kraju chcecie żyć w którym ocenia się drugiego człowieka czy społeczeństwo po tym, ze pobiera opłatę za parking pod Kauflandem? Starostwo pobiera pod szpitalem i co, to znaczy ze każdy Polak to chu….j. Ja w takiej polaryzacji żyć nie chce. Dlatego pomyślcie sobie kto nas nakręca na Niemca i po co to robi. Jedzcie sobie do zachodniej Europy i zobaczcie uśmiech na twarzy tych ludzi, bo nie tworzą sobie problemow tam gdzie ich nie powinno być. W takim kraju chce żyć, który ma poczucie własnego pochodzenia, historii, ale nie przekreślajmy tym przyszłości naszych dzieci- do chu…ja pana.
Boguś 17:49, 14.01.2023
Aby żyć w symbiozie to zachodni Sąsiad nie powiniej mącić za pomocą PO i Brukseli . Kto napadł Polskę i do dziś za to nie odpowiedział. Gdzie reparacje?
Co do polaryzacji społeczeństwa są winne żarówno PiS i PO. Reszta polityków nie lepsza. A co do historii, to ona lubi się powtarzać. Pamiętaj!
Taka prawda20:38, 14.01.2023
Daj spokój z tymi skłóceniami na siłę. Polityka międzynarodowa to nie rurki z kremem. Wolę być z komś skłócony ale robić opłacalne biznesy, niź żeby mnie wujek Breżniew klepał po plecach i wychwalał.
Użytkownik19:09, 14.01.2023
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
9 3
Tak czy inaczej logistycznie Września nie jest w stanie ogarnąć drugiej fabryki VW. Już ta była mega wyzwaniem. Dajmy to ogarnąć innemu rejonowi Polski lub nawet Słowacji. Nikt na tym nie straci. Bezrobocie i tak jest niskie w regionie.
2 2
.
0 0
jak to ktoś kiedyś powiedział Niemców powinno się profilaktycznie ......raz na 50 lat...