Zamknij
REKLAMA

Co oznacza skala twardości materaca H?

12.08, 30.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.50, 05.10.2022

Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie materaca z pewnością zauważysz oznaczenie skali twardości materaca. W zależności od modelu może być to oznaczenie H1, H2, H3 oraz H4. Co one oznaczają? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tematu skali twardości.

Co wpływa na wybór idealnego materaca?

Istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, gdy decydujesz się na zakup materaca. Pierwszym i bez wątpienia najważniejszym będzie jego wielkość. Trudno bowiem zbyt mały lub zbyt duży materac dopasować do ramy łóżka, którym dysponujesz. Do najpopularniejszych wymiarów materacy należą: 60x120, 70x140, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz 200x200. Pamiętaj też, że rozmiar materaca nie powinien mieć wpływu na odczucie twardości. Największy wpływ na twardość ma zazwyczaj waga ciała użytkownika i jego pozycja podczas snu.

Ważny jest również materiał, z którego wykonano materac oraz ewentualne dodatki. Szczególnie dla alergików istotne będą użyte materiały, które powinny pomagać im w walce z tymi uciążliwymi przypadłościami. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, aby w wyposażeniu materaca znajdował się pokrowiec, chroniący go podczas remontu czy przeprowadzki.

Twardość materaca ma również istotne znaczenie. Znalezienie odpowiedniego poziomu miękkości ma kluczowy wpływ dla Twojego dobrego snu. Jeśli wybierzesz podłoże, które jest zbyt miękkie lub zbyt twarde, jest mało prawdopodobne, że będziesz spać dobrze. Na dodatek możesz zacząć doświadczać problemów z plecami. Najlepsze materace znajdziesz na stronie SypialniaPlus.pl

Co oznacza skala twardości H?

Skala twardości H1 to materace, które przeznaczone są dla dzieci i młodzieży ważących do 60 kilogramów. Są one popularne wśród osób poszukujących uczucia spania w chmurach. Miękkie materace w ofercie SypialniaPlus spełniają te wymagania.

W przypadku skali twardości H2 mamy do czynienia z produktem, na którym dobrze powinny wysypiać się zarówno pary, jak i single w różnym wieku.

Twardość materaca na poziomie H3 to zdecydowanie najpopularniejsza w Polsce klasa materacy. Przeznaczone dla osób ważących od 80 do 100 kilogramów dają możliwość komfortowego wypoczywania każdemu o takich parametrach. Sprawdź ofertę materacy twardych na stronie www.sypialniaplus.pl

Twardość materaca H4 to materace twarde, przeznaczone do zadań specjalnych. Bardzo sztywna budowa pozwala na bezpieczny i niczym niezakłócony sen osób, które ważą więcej niż 100 kilogramów. Unikalna budowa pozwala minimalizować chociażby kwestię chrapania czy inne dolegliwości osób o tej masie ciała.

Jeśli chcesz wybrać jeden z modeli materacy w powyższej skali twardości możesz zajrzeć na stronę sklepu https://www.sypialniaplus.pl

Miękkie materace czy materace twarde?

Na pytanie postawione w tytule nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Wybór odpowiedniego materaca to szereg czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę. Chodzi przede wszystkim o masę ciała, płeć, wiek oraz schorzenia, które Cię trapią.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden z najważniejszych zakupów przeznaczonych do Twojej sypialni, zrozumienie kluczowych cech materaca pomoże Ci wybrać wspaniałe podłoże do spania, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb oraz gustu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%