Zamknij
REKLAMA

Facebook Reels a promocja swojej marki - czy warto?

15.29, 17.08.2022 materiał partnera
www.freepik.com

Facebook cały czas jest przed wszystkimi mediami, jeżeli chodzi o promocję, natomiast nie zmienia to faktu, że inni próbują go doścignąć. Widać to ewidentnie po działaniach innych firm, które mają na celu zrobić coś ekstra, aby być o krok przed konkurencją. Powoduje to, że Facebook musi nieustannie rozwijać swoje opcje i jednym z przykładów czegoś takiego jest opcja reels, która jest znana jako rolki. Chcąc dowiedzieć więcej o tym i również tego, czy jest to narzędzie, które pozwala na promocję własnej marki, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Co to jest Facebook Reels?

Facebook Reels to narzędzie, które pozwala na nagranie do 60 sekund filmów zawierających nagranie oraz muzykę. Nie jest to narzędzie jeszcze zbyt popularne w naszym kraju, ale trzeba zaznaczyć, że są twórcy, którzy po nie chętnie sięgają. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ nie mamy czasu już na to, by oglądać treści w postaci postów, a jeżeli możemy zobaczyć krótki filmik pozwalający na to, by dana treść została jak najlepiej rozreklamowana, to dlaczego by z tego nie skorzystać?

Facebook Reels a rozwój firmy

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach PR jest ogromnie ważny. Każde działanie sprawia, że nasze firma jest oceniana nie tylko z poziomu tego, czy jest merytoryczna czy też nie, ale nawet tego, co zamieszcza w sieci. Warto cały czas wykorzystywać nowe narzędzie do promocji marki, które miałyby na celu promować firmę w Internecie i zrobić wszystko, by przebiła się jeszcze szerzej. Kreatywne posty już nie wystarczają, ponieważ liczy się również to, aby zamieszczać ciekawe treści wideo, które będą wartościowe z perspektywy klienta.

Inne social media w znacznej mierze wykorzystują treści wideo, co sprawia, że chętniej sięgają po nie inne osoby. Warto jednak wyjaśnić sobie to, czym tak naprawdę jest opcja reels. Jest to możliwość zamieszczania filmików w postaci rolek, które są chętnie potem udostępniane i tym samym mają swój odbiór w Internecie. Takie rolki to bardzo krótkie filmiki, które na dobrą sprawę pokazują pewien poziom kreatywności, który jest jak najbardziej mile widziany. Ogromną konkurencją dla Facebooka stał się w tej kwestii TikTok, który zdecydowanie stawia na to, aby krótkie filmiki zwane rolkami przebijały się do potencjalnych odbiorców.

Sprawdź też jak zdobyć więcej polubieni strony na Facebooku: https://kuplike.pl/jak-zdobyc-polubienia-strony-na-facebooku/

Trendy w social mediach cały czas ewoluują i jeszcze to, co było 3-4 lata temu modne, niekoniecznie musi być dziś, więc należy robić wszystko, aby nasza firma mogła tworzyć jak najbardziej wartościowe rolki, które mogłyby reklamować dane produkty. Oczywiście można to robić samemu, ale również są podmioty korzystające z pomocy profesjonalistów, którzy za odpowiednią opłatą próbują tworzyć taki content, który postawi jednocześnie na promocję marki, ale również i wzrost świadomości konsumenta z tytułu zakupionego produktu.

Czy Facebook Reels wpływa na rozpoznawalność firmy?

Jak najbardziej tak. Obecnie spora część marketingu rozgrywa się właśnie w sieci i należy robić wszystko, aby zadbać o swoją opinię właśnie za pomocą Internetu. Nie każdy sobie zdaje z tego sprawę, ale nawet jedna nieprzychylna opinia może sprawić, że nasza mozolnie i długo budowana opinia zostanie zburzona w oka mgnieniu. Ważne jest to, aby mieć tego świadomość i robić wszystko, aby produkt X był dobrze zareklamowany na Facebooku. Jak to zrobić? Szczerze mówiąc, jest wiele metod. Są one uzależnione od tego, czy chcemy pójść w pewnego rodzaju komercję i sięgnąć po twarz osoby znanej, która swoim wizerunkiem będzie potrafiła wpłynąć na rozpoznawalność danego produktu, czy też może będziemy liczyć na kreatywny marketing.

Gdybyśmy mieli powiedzieć czy Facebook Reels wpływa na rozpoznawalność firmy, to odpowiedzielibyśmy, że jak najbardziej tak. Niektórym może się wydawać, że są to bezsensowne, krótkie filmiki, które nie zawierają w sobie pokładów wartościowych treści, jednak trzeba zauważyć, że dziś nie mamy czasu tak naprawdę na nic. Staramy się oglądać jak najkrótsze treści, więc istotne jest to, aby zamieszczać takie filmiki, które umożliwią nam pokazanie odpowiedniego produktu w pozytywnym świetle.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%