Zamknij

Jak wygląda malowanie linii w halach?

13:21, 04.02.2022 Aktualizacja: 13:21, 04.02.2022
Skomentuj

Odpowiednie oznakowanie hal magazynowych stanowi jeden z niezbędnych elementów, który pozytywnie przyczynia się do organizacji pracy. Znaki, tabliczki, grafiki oraz linie nie tylko pozwalają na informowanie pracowników, na co muszą zwrócić uwagę, w którym sektorze się znajdują czy jakie obciążenie posiadają użytkowane przez nie regały. Oznakowanie hal bezpośrednio przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka wystąpienia wypadku podczas pracy. Z tego względu wszyscy przedsiębiorcy powinni zdecydować się na ten krok.

Jak wygląda malowanie linii na hali produkcyjnej?

Malowanie linii w hali stanowi kilkuetapowy proces. Żadnego nie można pominąć, ponieważ w przypadku zignorowania któregoś z kroków, oznakowanie może nie spełnić swoje zadania ani oczekiwań właściciela hali czy pracowników. Pierwszym z wykonywanych działań stanowi staranne wyczyszczenie podłóg z wszelkiego rodzaju zabrudzeń czy plam oraz usunięcie obiektów mogących przeszkadzać podczas precyzyjnego malowania. Równocześnie z czyszczeniem wykonuje się również usunięcie poprzedniego oznakowania, o ile zostało zastosowane. W tym kroku zespół pozbywa się linii, które zostały namalowane farbami, jak i oznakowania stworzonego za pomocą naklejonych taśm. Aby powierzchnia nadawała się do malowania, należy usunąć wszelkie pozostałości poprzednich znaków, czyli fragmenty linii czy pozostały klej.

Następny punkt na liście stanowi przygotowanie szablonu. W tym celu fachowcy naklejają linie, które wyznaczą miejsca, w których pojawi się docelowe oznakowanie. W ten sposób pasy będą idealnie równe, symetryczne oraz wykonane z najwyższą precyzją. Następnie szablony te zostają wypełnione farbą. Zespół robi to za pomocą malowania natryskowego bądź hydrodynamicznego. Pierwszy polega na naniesieniu koloru za pomocą sprężonego powietrza wytworzonego wewnątrz agregatu malarskiego. W ten sposób farba opuszcza dyszę, którą pracownik trzyma w dłoni. Malowanie natryskowe stanowi sprawny i łatwy sposób na stworzenie linii w hali.

Druga metoda - malowanie hydrodynamiczne również opiera się na wykorzystaniu agregatu, jednak korzysta się z niego w nieco inny sposób. Urządzenie posiada większe rozmiary i zostało wyposażone w koła, dzięki czemu może być prowadzone przez fachowca. Farba wydostaje się z urządzenia za sprawą wysokiego ciśnienia - dzięki temu nie jest rozpraszana przez powietrze. Dysza agregatu znajduje się z boku i znajduje się w niezmienionej pozycji. Prowadząc urządzenie po linii prostej, końcówka nanosi farbę zgodnie z kierunkiem jazdy. Sporą zaletę tej metody stanowi fakt, że właściwie każdy rodzaj farby sprawdzi się do malowania hydrodynamicznego.

Ostatni krok stanowi zdjęcie szablonów z podłogi i kontrola wykonanych linii. To czas, gdy fachowcy nanoszą ostatnie poprawki, niwelują niedociągnięcia oraz sprawdzają, czy pasy przebiegają idealnie prosto oraz pod odpowiednimi kątami.

Malowanie linii na hali - cena

Cena, jaką zapłaci zleceniodawca, zależy przede wszystkim od powierzchni, jaka będzie wymagała pomalowania. Podaje się ją w metrach kwadratowych. Inny czynnik stanowi grubość pasów, która regulowana jest w zależności od potrzeb konkretnej hali, miejsca wewnątrz budynku oraz zastosowania ich. Inną wartością cechują się linie oddzielające poszczególne stanowiska pracy, odmienną grubością natomiast będą miały pasy mające oznaczać przejścia dla pracowników poruszających się pieszo. Kolejnym czynnikiem, od którego zależy cena wykonania linii na hali, stanowi sposób malowania. Pasy powstają za pomocą konwencjonalnej metody natryskowej bądź innowacyjnej metody hydrodynamicznej.

Malowanie linii w hali

Malowanie linii na hali produkcyjnej nie należy do skomplikowanych działań. Wystarczy zlecić je doświadczonym fachowcom, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób stworzyć właściwe oznakowanie, aby spełniało nie tylko swoje zadanie, ale również wymogi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. W ten sposób zapewnisz sobie oraz swoim pracownikom komfortowe warunki do wykonywania obowiązków. Więcej informacji na stronie: https://www.oznakowanie-poziome.pl/

ARTYKUŁ PARTNERSKI

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%