Zamknij

Wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Brose i Volkswagen AG

13:54, 09.09.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Globalny dostawca systemów siedzeń samochodowych: organy antymonopolowe zatwierdzają wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Brose i Volkswagen AG

Coburg / Wolfsburg, 6 września 2021 r. Organy antymonopolowe wydały wszystkie niezbędne zgody na planowane wspólne przedsięwzięcie Brose i Volkswagen AG. Oznacza to, że nowa firma może rozpocząć swoją działalność zgodnie z planem na początku 2022 roku. Pod nazwą Brose Sitech powstanie wiodący światowy dostawca systemów siedzeń i koncepcji wnętrz samochodowych.

Systemy siedzeń i zintegrowane rozwiązania wnętrz samochodowych

Wiosną bieżącego roku firmy Brose i Volkswagen AG podpisały kontrakt na utworzenie spółki Joint Venture. Przyszłe przedsiębiorstwo będzie prowadzić działalność w obszarze rozwoju i produkcji kompletnych systemów siedzeń, konstrukcji siedzeń i komponentów, a także zintegrowanych rozwiązań wnętrz samochodowych. Celem Joint Venture jest osiągnięcie znaczącej pozycji globalnego dostawcy w dziedzinie systemów siedzeń samochodowych. Brose i Volkswagen będą posiadać równo po 50 procent w planowanym Joint Venture. Strony uzgodniły, że przyszłe przedsięwzięcie będzie zarządzane i w pełni skonsolidowane pod względem handlowym w Grupie Brose.

Niezależny dostawca kompletnych siedzeń samochodowych

Kompetencje oraz portfolio Brose i SITECH doskonale się uzupełniają. SITECH posiada rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwoju, montażu i logistyki kompletnych systemów siedzeń samochodowych. Brose natomiast, jako wiodący dostawca konstrukcji siedzeń, posiada know-how dotyczące systemów siedzeń i wieloletnie doświadczenie w zakresie manualnej i elektrycznej regulacji siedzeń oraz komponentów zapewniających komfort użytkowników. Brose Sitech planuje rozwijać dotychczasową współpracę z Koncernem Volkswagen, a także działać jako niezależny dostawca siedzeń samochodowych dla innych producentów pojazdów.

Elastyczność i personalizacja projektów

Fotele są kluczowym elementem podczas projektowania wnętrza pojazdów, ponieważ w decydujący sposób kształtują pozytywne odczucia użytkownika. Elektromobilność, autonomiczna jazda i zintegrowane systemy zmieniają wymagania dotyczące wnętrza samochodów przyszłości. Wnętrza pojazdów zmieniają się w mobilną przestrzeń życiową. Wymagania dotyczące komfortu i bezpieczeństwa wzbogacane są o możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Kontakt dla prasy

Brose Fahrzeugteile SE & Co. KG, Coburg Volkswagen Group Components

Katja Herrmann Ariane Kilian

Kierownik ds. Komunikacji zewnętrznej Kierownik ds. Komunikacji

Telefon +49 9561 21 3430 Telefon +49 5361 9 76854

[email protected] [email protected]

 

SITECH Sp. z o.o.

Marta Skowrońska

Komunikacja zewnętrzna

Telefon +48 795 160 922

[email protected]

 

Volkswagen Group Components

Ariane Kilian

Kierownik ds. Komunikacji    

Telefon +49 5361 9 7685 

[email protected]

 

O Grupie SITECH

Ponad 5200 pracowników produkuje kompletne siedzenia i elementy konstrukcji siedzeń w sześciu zakładach produkcyjnych w Niemczech, Polsce i Chinach. Siedzenia i komponenty dostarczane są bezpośrednio na linie produkcyjne.

Ponadto ponad 200 inżynierów pracuje nad nowymi produktami. Obejmuje to całe spektrum rozwoju: od fazy wstępnej, poprzez konstrukcję prototypu, aż po wsparcie seryjne. SITECH Sp. z o.o. jest spółką - córką Volkswagen AG. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.sitech.com.pl.

 

O Brose

Brose jest czwartym co do wielkości rodzinnym dostawcą motoryzacyjnym. Co drugi nowy samochód na świecie jest wyposażony w co najmniej jeden produkt Brose. Inteligentne rozwiązania firmy w zakresie dostępu do pojazdu i wnętrza zapewniają większy komfort i elastyczność. Innowacyjne koncepcje zarządzania ciepłem zwiększają wydajność i przyczyniają się do ochrony środowiska i klimatu. Zrozumienie systemu przez firmę Brose umożliwia nowe funkcje we wszystkich typach pojazdów – zarówno na czterech, jak i dwóch kołach. Około 25.000 pracowników w 65 lokalizacjach w 24 krajach wygenerowało sprzedaż w wysokości 5,1 miliarda euro w 2020 roku.

Około 8.000 pracowników w 24 lokalizacjach w 12 krajach opracowuje, produkuje i sprzedaje konstrukcje i komponenty siedzeń na całym świecie. W dziale wnętrz 650 inżynierów i techników w Europie, USA i Chinach pracuje nad systemami siedzeń i regulacjami wnętrz pojazdów. Klientami jest ponad 50 producentów samochodów. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.brose.com .

Na zdjęciu: od lewej Ingo Fleischer, Szef Obszaru Siedzeń Volkswagen Group Components, Członek Zarządu SITECH Sitztechnik GmbH, Thomas Schmall, Członek Zarządu ds. Techniki Volkswagen AG, CEO Volkswagen Group Components, Ulrich Schrickel, Prezes Zarządu Grupy Brose, Thomas Spangler, Desygnowany Prezes Zarządu Brose Sitech

Fot. źródło: Volkswagen, Brose

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KomornikKomornik

2 0

A rachunki już popłacone? 🤣 17:59, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nicktTwój nickt

1 0

Napisz red, że to "artykuł sponsorowany" czy choćby "partnerski". Bo jedzie wazeliną 🤣🤣🤣 21:18, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%