Zamknij

Nabór na Mieszkanie Plus we Wrześni wystartuje 1 września!

10:04, 12.08.2021 Aktualizacja: 10:15, 12.08.2021
Skomentuj

Sto mieszkań przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni niebawem pojawi się na rynku. Już od 1 września, od godz. 12:00, zainteresowani będą mogli składać wnioski za pośrednictwem strony internetowej www.wrzesnia.mdr.pl Osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Osiedle we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które pomieszczą w sumie sto mieszkań. Ich budowa ruszyła w czwartym kwartale 2020 roku. Powstające mieszkania to lokale dwu i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw. 

We Wrześni, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja do mieszkań będzie miała dwuetapowy przebieg. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej we Wrześni na dodatkowe punkty będą mogły liczyć m.in. rodziny z dziećmi, rodziny zastępcze, posiadacze książeczek mieszkaniowych, osoby niepełnosprawne, a także osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania w celu podjęcia pracy lub nauki. Wnioski będzie można składać od 1 do 21 września za pośrednictwem strony internetowej www.wrzesnia.mdr.pl. Każdy wnioskujący będzie musiał dostarczyć także dokumenty potwierdzające dane zawarte we wniosku – ma na to 14 dni. Następnie samorząd dokona weryfikacji złożonych aplikacji i uszereguje je pod względem liczby uzyskanych punktów.

– Gmina Września nie będzie wynajmującym lokali powstałych w ramach programu ani też nie będzie określała stawek czynszowych dla tych lokali (nie są to lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Września). Otwarta jest jednak na współpracę i realizację wszelkich zadań określonych ustawowo, które przyczynią się do szeroko rozumianego rozwoju mieszkalnictwa na terenie naszej gminy. Na gminie ciążyć będzie realizowanie dopłat do czynszu dla najemców lokali powstałych w ramach programu. Maksymalnie najemca może korzystać z dopłat przez 15 lat. Wysokość dopłat jest zróżnicowana, ponieważ zależy od indywidualnej sytuacji każdego najemcy. Wsparcie to funkcjonuje niezależnie od wypłacanych przez gminę dodatków mieszkaniowych i nie obciąża budżetu gminy. Środki na ten cel przekazywane będą cyklicznie gminie, w miesięcznych transzach za pośrednictwem Funduszu Dopłat przy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), na podstawie zawartej umowy – zaznaczył Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni.

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody – takie jak świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.

– Tylko w tym roku rozpoczęliśmy komercjalizację 1,6 tys. mieszkań i mieliśmy na nie blisko 8,5 tys. chętnych – to świadczy o tym, jak duże są potrzeby mieszkaniowe ludzi w całym kraju. Tym bardziej cieszę się na kolejne 100 mieszkań, które już niebawem – gotowe do zamieszkania – trafią na rynek. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym, a przyszli najemcy będą musieli jedynie wyposażyć kuchnię i wnieść meble - podkreśliła Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Obecnie na budowie we Wrześni wykonywane są posadzki, balustrady i elewacje. Zakończono już murowanie ścian działowych mieszkań, montaż stolarki okiennej oraz wejściowej. Odbywają się prace związane z montażem instalacji elektrycznej i sanitarnej. W jednym z budynków rozpoczęto już prace wykończeniowe wewnątrz lokali. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie tej inwestycji planowane jest na I kwartał 2022 roku.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie. W pierwszej połowie 2021 roku spółka uruchomiła nabory do 1,6 tysiąca mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckm, Dębicy, Radomiu, Krakowie i Łowiczu wpłynęło blisko 8,5 tysiąca wniosków.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

KoleśKoleś

7 0

A wiadomo już, kto konkretnie będzie w tej komisji weryfikacyjnej? Dla kolegi pytam;)

11:00, 12.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanie+Mieszkanie+

5 0

Okna od podłogi aż po sufit? Może i dużo światła, ale jeszcze więcej gorąca.

12:11, 12.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolesGitKolesGit

4 0

Ktoś widział te mieszkania? Kiedy Everest Development sprzedawali mieszkania za 3600zl to wszyscy inni mieli po 4200. Czy to nie odbija się na jakości?

14:50, 12.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkamtammieszkamtam

0 0

kupiłem i żałuję. Jakość wykonania beznadziejna, krzywe ściany, stolarka masakra, ciągłe regulacje okien i drzwi, słaby piec ogrzewania. Po pòł roku ściany pękają na metry od sufitu po podłogi, szczeliny że widzisz prawie sąsiada. Woda i wilgoć wchodząca przez elewację. Grzyb w mieszkaniach na trzecim piętrze. Miejsca parkingowe na hulajnogi, a do tego na 52 mieszkania mamy 46 miejsc parkingowych. Parking z tyłu bloku a nie od strony klatek - masakra. itd. itp.- nie polecam

17:13, 17.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%