Rada Powiatu Wrzesińskiego uruchomiła dzisiaj (23 maja) środki na remont odcinka ul. Witkowskiej i Szosa Witkowska. Coraz więcej wiadomo na temat sytuacji w szpitalu.
Na dzisiejszej sesji radni przesunęli 3 mln 326 tys. zł z przebudowy ul. Kościuszki na remont półkilometrowego odcinka ulicy Witkowskiej i Szosa Witkowska: od ronda przy ulicy do kościoła pw. św. Królowej Jadwigi.
O sprawie pisaliśmy już TUTAJ.
Taki obrót spraw spodobał się radnej Marii Taciak (SLD), która od kilku lat walczyła o remont tych ulic.
- Dziękuję zarządowi za wprowadzenie tej inwestycji do realizacji w imieniu swoim, mieszkańców i użytkowników tej drogi – mówiła radna Maria Taciak.
Radna Taciak zwróciła uwagę na chaszcze zarastające pobocza tejże arterii.
- W rejonie ulicy Witkowskiej, rowy, pobocza, aż prosi się, aby jakiś sprzęt, albo jak to było dawniej z kosą ktoś przeszedł i zrobił porządek - zauważyła radna.
Rada Powiatu Wrzesińskiego zwiększyła wydatki budżetowe o 1 mln 214 tys. zł. Z tej puli 300 tysięcy zł przeznaczono na zagospodarowanie terenu wokół byłego biurowca SIWL przy ul. Leśnej. Tutaj swoją siedzibę będzie miał Zespół Szkół Specjalnych i przedszkole specjalne.
Radna Małgorzata Cichacka (PiS) otrzymała odpowiedzi na swoją interpelację w sprawie sytuacji we wrzesińskim szpitalu. Na sesji nie ustosunkowała się do treści zawartych w odpowiedziach. Zrobi to na następnym posiedzeniu.
Z ciekawostek: 30 czerwca kończy się kontrakt Zbyszko Przybylskiego, prezesa szpitala powiatowego. Spółka odnotowała w pierwszy kwartale stratę 1 mln 993 tys. zł, ale strata jest mniejsza niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (2 mln 690 tys. zł).
Więcej w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.
beka21:05, 23.05.2018
Cały ten szpital to wielka strata! Co chłopu po zegarku jak się na nim nie zna. Podobnie jest z personelem niekompetentny, tępy bez ludzkich odruchów. Weterynarze wykazują się większą empatią dla swoich pacjentów.
Ciekawy22:16, 23.05.2018
To jest ciekawa sytuacja: odcinek Szosy Witkowskiej remontowany , ale odcinka Kościuszki ( nie obejmującego spornego ronda) nie można było wyremontować?? Przecież ul.Kościuszki jest w tragicznym stanie !!!
wyborca05:11, 24.05.2018
bo mury nie leczą drodzy państwo
podatnik05:45, 24.05.2018
Szpital, który kosztował podatników ponad 60 milionów złotych i przynosi milionowe straty. Jest to absolutna kompromitacja obecnie rządzących naszym powiatem, ale również jest to kompromitacja opozycji, która w zasadzie nic nie zrobiła tylko ograniczyła się do dawania żółtych kartek. Ludzie, to są jakieś kpiny z nas, mieszkańców naszego powiatu.
HaHa11:16, 24.05.2018
Pan Hirszfeld i pani Cichacka to dwa pampry co myślą o sobie i tylko kartki żółte rozdają bo czerwone się boją Ha ha
Jurand17:10, 24.05.2018
A starosta zaczyna kampanię pikniki, zamknięte ulice na czyj koszt?
farsa17:30, 24.05.2018
farsą jest to że w roku wyborczym wymyśla się wiele imprez i imprezek żeby tylko zagłosowali. zapomnieli tylko że większość zagłosuje ale nie na nich. a z naszym szpitalem to jest wielka draka.
Konto usunięte17:58, 24.05.2018
Działania powiatu to żenada.To ciało absolutnie nie potrzebne w Polsce.
Września jest tego najlepszym przykładem.
Szpital to największa farsa Wrześni.Za rok wszyscy pojedziemy do Słupcy.Tam budują porządny szpital.
Konto usunięte18:25, 24.05.2018
Komisja do spraw reprywatyzacji i innych przekrętów powinna być w każdej gminie. Nawet nie jestem za PIS ,ale popieram takie działania.
JaPi20:29, 24.05.2018
Rzeczywiście prawdą jest, że powiaty to niepotrzebne ciało samorządowe... Generują tylko wydatki - dla przykładu dieta radnego powiatowego jest (zdaje się) 3-krotnie wyższa od tej w gminie... Zupełnie nie rozumiem... A szpital to fenomen - od początku same straty, przekroczenie budżetu i tak ciągle tak samo - no i winnych "nima"...
Konto usunięte21:00, 24.05.2018
Zróbcie coś ze szpitalem!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz