Będzie pół kilometra nowej drogi we Wrześni. Wszystko kosztem ul. Kościuszki

Dwie ważne ulice chce zmodernizować w tym roku wrzesińskie starostwo: Witkowską i Szosę Witkowską.

samorząd 20:37 16-05-20180 18

Rozpoczęcie prac planowane jest w lipcu, a zakończenie w listopadzie. Trzeba jednak zastrzec, że Szosa Witkowska ma zostać zmodernizowana do okolic zjazdu przy kościele (od sygnalizacji świetlnej). W sumie nowa nawierzchnia ma się pojawić na 550-metrowym odcinku. Szacuje się, że prace będą kosztować około 3,5 mln zł.

W planach jest wykonanie kanalizacji deszczowej, wymiana konstrukcji jezdni, wykonanie obustronnych ciągów pieszo-rowerowych, odtworzenie pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnych czy wykonanie azylu na przejściu dla pieszych przy kościele.

Ankieta

Która droga powiatowa na terenie Wrześni powinna zostać wyremontowana w pierwszej kolejności?

Dodajmy, że początkowo władze powiatu planowały remont ul. Kościuszki. Na przeszkodzie w ich realizacji stanął lokalny przedsiębiorca, który oprotestował budowę ronda typu „jojo” przy wjeździe do Intermarché (zjazd z niego miał się znajdować dwa metry od jego budynku). Trzeba przy tym zaznaczyć, że przedsiębiorca proponował urzędnikom przesunięcie ronda w okolice sklepu Neonet. Chciał również aby miało on kształt koła. Na zgłaszane propozycje nie chcieli jednak przystać urzędnicy. Więcej o tej sprawie można przeczytać w aktualnym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Ankieta

Urzędnicy starostwa powinni się zgodzić na propozycje przedsiębiorcy?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:37 16-05-20180 18