Rada Powiatu Wrzesińskiego zgodziła się dzisiaj (28 września) na zaciągnięcie 3,4 mln zł kredytu na doposażenie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. To jedna z kilkunastu decyzji, którą w poniedziałek podjęli radni.
[[reklama1]]
Obiekt w Grzymysławicach został wybudowany w 2018. Od tej pory jest wyposażany w specjalistyczny sprzęt. Pięknie to wygląda w środku, jeszcze piękniej na papierze. Otóż centrum w Grzymysławicach co roku „robi budżet” zarządowi powiatu. Zawsze przy okazji absolutorium otrąbiany jest sukces, a to przecież to ciągle to samo dofinansowanie...sprzed pięciu lat dotyczące modernizacji oświaty zawodowej. Tym razem włączono turbosprężarkę. Cytat z uchwały zmieniającej uchwałę budżetową 2020:
Wprowadza się kredyt w kwocie 3.485.125,70 zł z przeznaczeniem na wyprzedzające finansowanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej – zadanie pn.: "Budowa i wyposażenie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w celu realizacji projektu pn.: „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego". Planowana spłata niniejszego kredytu przypada w 2021 roku niezwłocznie po otrzymaniu refundacji poniesionych wydatków. Koszt obsługi kredytu będzie przypadał w latach 2020-2022. Planuje się, że dochody z tytułu refundacji wydatków finansowanych ze środków pochodzących w budżetu Unii Europejskiej wpłyną w 2021 roku jako refundacja poniesionych wydatków w 2020 roku.
Rada powiatu przyjęła do wiadomości, że trzeba wyremontować drogi powiatowe w Marzeninie (gm. Września) i między Podstolicami a Kokoszkami (gm. Nekla). To efekt petycji mieszkańców, które wcześniej przerobiła Komisja Skarg, Wniosków i Petycji pod kierownictwem Mikołaja Kubiaczyka (PSL). Więcej na temat sesji w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.
27 1
Pieniądze pożyczają bogaci, biednym to się nie opłaci. Skoro się pożycza pieniądze to znaczy, ze pieniędzy się nie ma!!! Każdy dług trzeba oddać. Oddać z odsetkami, procentami a często z karami umownymi. Kilku przewartościowanych leśnych starszych panów pożycza pieniądze w imieniu całego Wrzesińskiego Powiatu. Czy nie trzeba było zapytać się mieszkańców powiatu czy wyrażają zgodę na pożyczkę.
3 7
Pytali Nas w czasie kampanii. Większość się zgodziła.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz