Jak podaje portal edziecko.pl, rekolekcje wielkopostne w szkołach to dobrowolne wydarzenie, w którym uczestnictwo dzieci nie jest obowiązkowe. Przypomina także, jakie zasady obowiązują w tym zakresie.
Wielki Post to czas, w którym wierzący organizują rekolekcje, także w szkołach. Choć takie spotkania religijne są powszechne, uczestnictwo w nich nie jest obowiązkowe.
Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, zarówno rekolekcje, jak i lekcje religii w szkołach są dobrowolne – dla uczniów i nauczycieli.
Aby uczeń mógł wziąć udział w rekolekcjach, musi spełnić trzy warunki. Po pierwsze, musi uczęszczać na lekcje religii w szkole. Po drugie, powinien poinformować dyrektora szkoły o terminie rekolekcji co najmniej miesiąc wcześniej.
Po trzecie, rekolekcje muszą być organizowane przez dany kościół lub związek wyznaniowy.
Terminy rekolekcji ustalają kościoły w porozumieniu z dyrekcją szkół, ale muszą one spełniać określone zasady. Rekolekcje nie mogą kolidować z zajęciami szkolnymi, a szkoła nadal musi pełnić funkcję opiekuńczą i wychowawczą.
Dyrektorzy muszą być poinformowani o terminie rekolekcji z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Uczniowie mają prawo uczestniczyć w rekolekcjach, ale to w pełni dobrowolne.
Szkoła nie może wymuszać obecności ani kontrolować frekwencji na tych spotkaniach, zgodnie z przepisami dotyczącymi organizacji rekolekcji.
Biblia Tysiąclecia05:43, 10.04.2025
Przeczytajcie List do Rzymian rozdz. 14
0 1
Co tam jest napisane i kto jest jego autorem
1 0
Dowiesz się czy można zmuszać kogoś do postu lub zabraniać. Kto jest większym autorytetem? Apostoł Paweł czy ksiądz albo jakiś polityczny lewak protestujący? Niech każdy trzyma się swoich przekonań, na rekolekcji można zadać to pytanie.
0 0
Czytaj- a ty wiesz ale nie powiesz tylko temat do dyskusji rzuciłeś
0 0
Nie masz w domu Pisma Świętego, w takim razie specjalnie dla Ciebie czytaj online https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=283