Zamknij

Popularna sieć sklepów przestanie istnieć! To efekt tych działań

07:50, 14.05.2022 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Sieć sklepów sportowych Go Sport złożyła wniosek o upadłość. Jak podaje Puls Biznesu dokumenty trafiły do sądu na początku tygodnia. 

Spółka ma w Polsce 25 sklepów z akcesoriami sportowymi, sprzedaż swoich produktów prowadziła również przez internet. 

Go Sport jest własnością singapurskiej spółki Sportmaster Operations, należącej do Rosjan - braci Nikołaja i Władimira Fartuszniaków oraz Aleksandra Michałskiego. 

Polskie sankcje na rosyjskich oligarchów

Sieć Go Sport znalazła się na pierwszej polskiej liście sankcyjnej opublikowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Lista ta zawierała 50 pozycji z rosyjskimi oligarchami i podmiotami gospodarczymi. 

Sankcje zamroziły wszystkie środki finansowe i zasoby gospodarcze firmy. Efektem tego jest brak wypłat dla 500 pracowników za kwiecień. 

Decyzja spowodowała również zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jej rzecz – bezpośrednio lub pośrednio – jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych oraz  zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie sankcji. Firma została również wykluczona z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

- Spółka została również odcięta od internetu, nie ma również dostępu do własnych serwerów. Wyłączenie prądu zapowiedziały E.ON i Polenergia, a PGNiG zamierza odciąć gaz - wskazuje Puls Biznesu.

Go Sport. Wniosek o upadłość

- Dramatyczna sytuacja spółki i niemożność regulowania zobowiązań zmusiła zarząd do złożenia wniosku o upadłość. Według nieoficjalnych informacji trafił on do sądu na początku tygodnia - donosi gazeta. 

Wcześniej firma została wystawiona na sprzedaż, a UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką przez Sports Direct Poland. Obecna sytuacja sprawia, jak dodaje PB, że inwestor nie wie, czy może kupić udziały w spółce.

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

MieciuMieciu

2 1

A tym 500 pracownikom tam zatrudnionych kto da pracę. Z pewnością się cieszy z sankcjo nakładanych na Rosję 08:57, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzechuGrzechu

2 1

Fajnie 500 pracowników na zieloną trawkę. Kto tym ludziom zagwarantuje zatrudnienie i środki do życia ? 09:31, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do błaznów; Mieciu ido błaznów; Mieciu i

2 0

Ci pracownicy sobie poradzą! Sklepy były w dużych miastach więc praca czeka na wszystkich chętnych! Nie mierzcie wszystkich swoją miarą! Nie wszyscy mieszkają we Wrześni 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 10:43, 14.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tropicieltropiciel

0 0

ty tez sobie poradzisz jak będziesz miał paliwo 3 razy droższe od obecnej ceny gaz 4 razy droższy i węgiel 3 razy droższy. Tylko wówczas nie bredź że to wina Putina 12:29, 14.05.2022


BaNICKBaNICK

1 0

"Jak podało ministerstwo w uzasadnieniu do listy sankcji, spółka Go Sport Polska od 2019 r. była własnością francuską, następnie została kupiona przez singapurską spółkę Sportmaster Operations, której rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego."

Jak się okazuje, były a nie są, ale nikt już nie odpowie za swoje durne decyzje 11:47, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieciuMieciu

1 0

do błaznów- przestań idiotyzmy wypisywać jak ciebie problem nie dotyczy 12:25, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%