Zamknij
REKLAMA

Przełomowa decyzja w kontekście COVID. Niezaszczepieni miejsca tam nie znajdą!

14:15, 26.07.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Rektor Uniwersytetu Śląskiego profesor Ryszard Koziołek poinformował, że w akademikach Uniwersytetu Śląskiego zameldować się będą mogły jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. To przełomowa decyzja w kontekście szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce. 

Rektor w liście kierowanym do studentów poinformował, że od 1 października zajęcia rozpoczną się w tradycyjnym systemie. Zaznaczył jednak, że w przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej będzie trzeba podjąć decyzję o nauce online. 

Profesor dodał także, że studenci, którzy będą chcieli korzystać z akademików będą musieli posiadać zaświadczenie lub certyfikat o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19. Zaapelował także do studentów by zaszczepili się jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

- Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem – napisał prof. Ryszard Koziołek cytowany przez Radio Zet.

To pierwsza w Polsce, tak odważna i jasna deklaracja władz uczelni w kontekście COVID-19. 

Rektor dodawał, że decyzja ta podjęta jest chęcią zapewnienia bezpieczeństwa studentom mieszkającym w akademikach w obliczu prognozowanej czwartej fali zakażeń. 

- Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża was szczególnie na ryzyko infekcji - napisał w liście. 

Zapowiedział również, że w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zorganizowane zostaną punkty szczepień. 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%