Zamknij
REKLAMA

W wakacje wrócimy do "normalnego funkcjonowania"? Tak twierdzi minister zdrowia

17:04, 12.04.2021 | źródło: Sieci/oprac. N.S.
Skomentuj Minister Niedzielski uważa, że w wakacje będzie możliwy powrót do normalności. Fot. depositphotos
REKLAMA

Minister zdrowi, Adam Niedzielski stwierdził, że „w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania”. W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” wspomniał również, że od września „normalność” może wrócić również do polskich szkół.

Od ponad roku w Polsce – w zależności od aktualnej liczby zakażeń – wprowadzane są obostrzenia dotyczące w zasadzie wszystkich dziedzin życia.

Obecnie (od końca października) zamknięte są siłownie i restauracje, kilka tygodni przed Wielkanocą ponownie zamknięto instytucje kultury, galerie handlowe i wprowadzono limity klientów w marketach. Od drugiej połowy marca po raz kolejny wszystkie roczniki uczniów wróciły do nauki zdalnej.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski uważa, że ta sytuacja nie potrwa już długo. W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” przekazał optymistyczne informacje dotyczące powrotu do „normalności”.

- Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. (…) Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie

– stwierdził Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia mówił jednak o tym, że „normalność” nie będzie oznaczała całkowitego powrotu do sytuacji sprzed wybuchu epidemii koronawirusa. Zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o poziom świadomości na temat zagrożenia epidemicznego.

Minister Niedzielski twierdzi, że w przyszłości, kiedy "dowiemy się o jakimś nowym wirusie, który pojawił się gdzieś na świecie, to będziemy reagowali o wiele bardziej zdecydowanie".

(źródło: Sieci/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%