Zamknij

Wielki sukces młodych cukierniczek z ZSZ nr 2!

. 00:49, 08.04.2022 Aktualizacja: 01:01, 08.04.2022
1

Podium XXV Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego należało w tym roku do uczennic Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni. 

Na prestiżowy konkurs dla młodych cukierników zakwalifikowały się trzy uczennice ZSZ nr 2:  Natalia Kawałkiewicz, Julita Zacholska i Julia Wizła. Dziewczyny przez ostatnie trzy miesiące przygotowywały się merytorycznie i praktycznie pod kierunkiem: swojego mistrza - Przemysława Kuczory, a także Marcina Paryska i Doroty Kaczmarek.

Konkurs odbył się 5 kwietnia w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. 

- Turniej składał się z części teoretycznej, czyli testu obejmującego wiadomości z branży cukierniczej oraz praktycznej, w czasie której uczniowie musieli wykonać: jeden tort o średnicy 28 - 30 cm na dowolny, wybrany temat, 10 sztuk ciasteczek bankietowych z dekoracją na spodach biszkoptowych z bitą śmietaną lub na spodach kruchych z kremem russel, 3 rodzaje figurek z masy cukrowej o masie ok. 100 g każda z nich i dekoracyjny napis okolicznościowy z ciemnej czekolady na białym podkładzie - wymienia Dorota Kaczmarek, wicedyrektor ZSZ nr 2. 

Zmagania trwały siedem godzin. Na podsumowanie trzeba było zaczekać do następnego dnia. 6 kwietnia ogłoszono wyniki. Okazało się, że uczennice z Wrześni znacznie wyprzedziły swoich konkurentów! Oto wyniki:

I miejsce: Julia Zacholska – 225,33  pkt

II miejsce Natalia Kawałkiewicz – 218, 67 pkt

III miejsce: Julia Wizła – 217,67 pkt

- Niebywały sukces cukierniczek z Wrześni jest tym większy, że nie na co dzień zdarza się, że zawodnicy z jednego teamu zdobywają wszystkie kolory medali. Laureatki turnieju otrzymały medale, pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe od sponsorów oraz dodatkowo są zwolnione z części praktycznej egzaminu czeladniczego - informuje Dorota Kaczmarek. 

Zwycięska trójka uczy się zawodu pod okiem Przemysława Kuczory.

Fot. ZSZ nr 2

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

To jaTo ja

2 0

Brawo!Świetnie!Gratulacje dla dziewcząt,ich nauczycieli i mistrzów!
Dobry zawód!👍

18:29, 08.04.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%