Zamknij

Czym zachwycą nas blachodachówka modułowa oraz cięta na wymiar?

art. sponsorowany + 15:25, 15.02.2024 Aktualizacja: 15:26, 15.02.2024

W życiu często musimy dokonywać wyborów. Zawsze zależy nam na tym, żeby podjąć decyzję dla nas najkorzystniejszą. Zanim jednak ją podejmiemy, musimy wszystko dokładnie przemyśleć. I tak właśnie jest, gdy stajemy przed wyborem pomiędzy blachodachówką modułową, a tą ciętą na wymiar.

Obydwa rozwiązania mają masę jasnych stron. Blachodachówka modułowa to symbol wygody oraz swoista manifestacja, a ta cięta na wymiar to symbol elegancji i ponadczasowy klasyk. Przy wyborze materiału na pokrycie musimy uwzględnić przede wszystkim nasze potrzeby, te techniczne, jak i estetyczne. Dziś przybliżymy specyfikacje obu rodzajów blachodachówek.

Co blachodachówka modułowa ma do zaoferowania przyszłym użytkownikom domów?

Nowoczesne rozwiązanie w postaci modułów cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ blachodachówka tego typu posiada całą masę zalet. Najważniejszą z nich jest uniwersalność, ponieważ sprawdzi się ona na dachach niemal wszystkich domów jednorodzinnych. Uniwersalność modułów objawia się również poprzez stylistyki, w których można je zastosować. Prezentowana blachodachówka sprawdza się zarówno na klasycznych aranżacjach, jak i nowoczesnych architektonicznych ideach. Niezależnie od tego, czy nasz dach odznacza się prostą czy skomplikowaną budową, modułowa blachodachówka spełni na nim swoje funkcje oraz będzie prezentować się doskonale. Warto docenić również poręczność i lekkość, które znacząco ułatwiają prace montażowe. Nie znajdziemy również większego problemu w transporcie blachodachówki modułowej. Wystarczy tylko ułożyć materiał na paletach oraz odpowiednio go zabezpieczyć na czas przewozu. Panele pozostawiają również spory margines błędu, ponieważ moduł można w każdej chwili dociąć na dachu. Opisywane w tym akapicie blachodachówki będą również źródłem spełnienia estetów. Wykonane przy pomocy najnowocześniejszej technologii blachodachówki REN zachwycają swoim wyszukanym designem oraz paletą barw, która została stworzona z myślą o miłośnikach wyszukanych kolorów. Blachodachówki modułowe potrafią również imitować klasyczne wzory, np. panel dachowy REGLE stanowi odwołanie do drewnianego gontu.

Czy blachodachówki modułowe mają wady? Niestety, nie ustrzegły się one kilku ciemnych stron. Nie są to jednak znaczące nieudogodnienia. Najbardziej znacząca z nich dotyczy kupna modułów. Specyfika materiału zmusza nas do kupna 5% nadwyżki. Dzieje się tak, ponieważ opisywana blachodachówka wymaga docięcia.

Czy dziś nadal warto stawiać na blachodachówkę ciętą na wymiar?

Blachodachówka modułowa pokazała, że można podejść do sztuki dekarskiej w nieco przystępniejszy sposób. Wcześniej przez lata pracowano przede wszystkim z blachodachówką ciętą na wymiar, która jednak wymaga od dekarzy znacznie większych wysiłków. Trzeba jednak przyznać, że mimo prężnego rozwoju modułów, cięty na wymiar materiał cały czas ma grono oddanych miłośników. Co w dalszym ciągu buduje sympatię do blachodachówek ciętych na wymiar? Na pewno jednym z takich czynników jest ekonomia. Przekonamy się o opłacalności tego rozwiązania, gdy zdecydujemy się pokryć nim dach o prostej formie. Blachodachówka cięta na wymiar posiada również kilka praktycznych zalet, które znacząco poprawią funkcjonowanie domostwa. Za przykład niech posłuży ograniczenie liczby łączeń, dzięki czemu znacząco zredukujemy szansę na powstanie nieszczelności.

Niestety, blachodachówka cięta na wymiar posiada również kilka minusów. Sporo kłód pod nogi rzuca ona inwestorom, gdy przychodzi do jej transportu oraz składowania. Przewożenie jej na miejsce prac budowlanych wymaga olbrzymiej ostrożności. Sprawa nie wygląda tak łatwo, jak w przypadku modułów. Wyżej wspomniane składowanie blachodachówki ciętej na wymiar również nie należy do najwygodniejszych. Kupione przez nas arkusze potrzebują odpowiednio przygotowanego zadaszenia, a co za tym idzie wymaga od nas dodatkowych prac. Musimy również pamiętać o tym, by tymczasowy azyl dla blachodachówki był odpowiednio wentylowany. Również przy montażu możemy natrafić na spore problemy. Gdy uszkodzimy materiał podczas prac, zostajemy zmuszeni do wymiany całego arkusza. Dla niektórych wadą będzie również to, że cięta na wymiar blachodachówka nie sprawdza się zbyt dobrze na nowoczesnych dachowych aranżacjach, a znacznie bardziej wpisuje się w klasyczny klucz stylistyczny.

Starcie nowoczesności z klasyką

Architektura wiele ma imion, dlatego cały czas znajdujemy masę zróżnicowanych domów, realizujących najróżniejsze wzorce. Jedne skąpane są w nowoczesności, drugie zgrabnie odwołują się do gatunkowej klasyki. W podkreśleniu charakteru, skutecznie naszemu lokum pomoże pokrycie dachowe.

Dla miłośników modernizmu pragniemy polecić blachodachówki modułowe, dzięki którym stworzymy pokrycie zgodne z aktualnymi trendami. Modele PŁASKA PLUS oraz TIGRA firmy Blachy Pruszyński pozwolą nam na spełnienie wszelkich projektowych fantazji o nowoczesności. Mimo silnego ugruntowania w świeżym budownictwie, modułowe blachodachówki sprawdzają się również w klasycznym budownictwie. Przykładem może być panel dachowy REGLE, który został stworzony z myślą o miłośnikach drewnianych dachów. Prawdziwą domeną klasycznych projektów jest jednak blachodachówka profilowana. Stanowi ona imitację pokryć ciężkich, czyli ceramicznych. Pozwalają również na uzyskanie efektu fali. W naszej ofercie znajdują się modele, które cechuje ogromne zróżnicowanie. RUBIN to model o mniejszym profilu, SZAFIR może pochwalić się wyższym profilem, a REN, za sprawą swojego wyjątkowego kształtu, wprowadza powiew świeżości do tradycji. Bez względu na to, który model wybierzemy, klasyczny charakter konstrukcji podkreślimy za pomocą koloru. Symbolami architektonicznej ponadczasowości są kolory brązu, czerwieni oraz cegły. To one budowały architektoniczną historię, do której wiele użytkowników pragnie nawiązywać przy budowie własnych domów.

Za sukces blachodachówek odpowiedzialne są powłoki ochronne, które korzystnie wpływają na jakość materiału, ale również korzystnie oddziałują na ich estetykę. Najlepiej postawić na powłoki poliuretanowe, które gwarantują wieloletnią trwałość. Firma Blachy Pruszyński przewiduje na nią 50-letnią gwarancję.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%