Rosnąca inflacja i kryzys gospodarczy sprawiły, że Polacy zaczęli zaciągać coraz więcej kredytów i pożyczek. Zakupy na raty czy nisko oprocentowane kredyty często są wręcz na wyciągnięcie ręki. Jednak gdy raty z miesiąca na miesiąc zaczynają się nawarstwiać, a Tobie coraz trudniej zapanować nad ich regularnym spłacaniem, czas pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest pożyczka konsolidacyjna. Sprawdzamy, czy można ją dostać online!
Kredyt konsolidacyjny może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które każdego miesiąca spłacają jedną lub kilka rat różnych pożyczek czy kredytów. Kiedy rata staje się zbyt wysoka lub przestajesz panować nad regularnym opłacaniem kilku zobowiązań jednocześnie, pożyczka konsolidacyjna może pomóc zmniejszyć ratę i usystematyzować płatności. Jak? Podpowiadamy!
Konsolidacja, czyli połączenie kilku kredytów i pożyczek w jedną, łatwą do spłacania ratę, będzie dobrym rozwiązaniem w jednym z poniższych przypadków.
Pożyczka konsolidacyjna to produkt oferowany przez większość banków, ale także prywatnych firm kredytowych. Bardzo często da się to załatwić online. Aby jednak uzyskać taki kredyt, zwykle trzeba udowodnić pracownikowi banku swoją zdolność kredytową. Co w przypadku, gdy takiej zdolności nie masz?
Jeśli bank odmówił Ci konsolidacji lub innego kredytu czy pożyczki, możliwe, że nie masz zdolności kredytowej. Może to być spowodowane na przykład wcześniejszymi opóźnieniami w spłatach rat, zbyt niskimi dochodami czy negatywną historią w BIK. Czy jednak taka sytuacja oznacza, że możesz zapomnieć o pożyczce konsolidacyjnej?
W sieci znaleźć można oferty pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością. To oznacza, że udzielający pożyczkę nie sprawdzają takich kwestii jak historia kredytowa czy wysokość dochodów, a wysoka przyznawalność to wskaźnik łatwości uzyskania takiego finansowania. Nie jest to jeszcze gwarancja, że każdy otrzyma pożyczkę, jakiej pragnie.
Przeczytaj również: Długi? Brak zdolności kredytowej? Sprawdź, jak sfinansować działalność firmy
Warto pamiętać, że pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością często mają swoją cenę. Choć rata miesięczna może być niższa, po podliczeniu wszystkich kosztów i uwzględnieniu dłuższego okresu spłaty może się okazać, że ostateczna kwota do oddania będzie znacznie wyższa niż pierwotnie. Dlatego każdą taką konsolidację warto najpierw dobrze przemyśleć lub skonsultować się ze specjalistami od wychodzenia z długów, aby podjąć możliwe najrozsądniejszą decyzję i odzyskać kontrolę nad swoimi finansami na dobre.