Zamknij

Terytorialsi na piknikach „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

19:05, 16.08.2021 | F.B
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Do służby w szeregach swojej jednostki zachęcali żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki”. Mieszkańcy spotkali się z nimi m.in. w Kobylinie oraz w Strzelcach Krajeńskich.

W tym roku z okazji obchodów 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w całej Polsce odbywały się pikniki militarne, które promowały służbę wojskową. W Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej mieszkańcy mogli spotkać się z terytorialsami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze prezentowali sprzęt, który mają na wyposażeniu Wojska Obrony Terytorialnej. W Kobylinie, zwiedzający stoiska mogli porozmawiać z żołnierzami i zobaczyć pokaz dynamiczny w wykonaniu 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład wielkopolskiej brygady.  Uwagę najmłodszych zdecydowanie przyciągał pokaz szkolenia SERE oraz Bezzałogowy System Powietrzny – FlyEye, który także można było zobaczyć w Pile, gdzie prezentował się najmłodszy brygadowy batalion – 122 blp z Dolaszewa.

Atrakcji nie brakowało również podczas pikniku w Strzelcach Krajeńskich, gdzie żołnierze 151 batalionu lekkiej piechoty zachęcali do służby. Mieszkańcy mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy medycznej, popływać na łodzi czy zobaczyć pokaz dynamiczny, który przygotowali terytorialsi.

Pikniki militarne były  idealnym momentem, by spotkać się z rekruterami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Specjalnie przygotowani do udzielenia informacji o służbie w WOT żołnierze, byli dostępni nie tylko w Strzelcach Krajeńskich, Kobylinie czy Pile, ale również czekali na ochotników w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, w Gnieźnie czy w Witnicy. Podczas rozmowy można było zdobyć informacje odnośnie tego, jakie warunki należy spełnić, by zostać terytorialsem. Każdy , kto rozważa służbę wojskową w WOT, mógł skorzystać z ich doświadczenia. Rekruterzy pomogą również w przejściu całej procedury (w tym w wypełnieniu dokumentów) prowadzącej wprost do koszar. 

ppor. Anna Jasińska – Pawlikowska

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

(F.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

litościlitości

1 0

... 19:52, 16.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%