Zamknij

Bezpłatny dowóz do lekarza i urzędu. Kto będzie mógł skorzystać?

14:47, 24.07.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Od 2 sierpnia mieszkańcy gminy Września, którzy mają problemy z poruszaniem się ze względu na wiek lub chorobę, będą mogli skorzystać ze specjalnej usługi transportowej. 

Po gminie kursował będzie bus oferujący seniorom i osobom z niepełnosprawnościami dowóz do lekarza (także na wizyty prywatne), gabinetu rehabilitacyjnego czy urzędu. Specjalna usługa door-to-door zapewnia transport do miejsca docelowego oraz powrót do domu. Transport będzie bezpłatny.

Kto może skorzystać z usługi:

- osoby powyżej 75 roku życia,

- osoby pełnoletnie poniżej 75 roku życia posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności w zakresie schorzeń narządu ruchu, chorób neurologicznych i/lub schorzeń narządu wzroku,

- osoby, które ukończyły 18 rok życia, wymagające wsparcia w zakresie mobilności, zarówno posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne) jaki i nie posiadające orzeczenia, a mające realny problem w poruszaniu się.

Co zrobić, żeby skorzystać z usługi:

-wypełnić formularz zgłoszeniowy,

- zapoznać się i zaakceptować Regulamin świadczenia usługi transportowej door-to-door,

- osoby z niepełnosprawnością powinny dołączyć również kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

Druki do zgłoszenia usługi transportowej door-to-door dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrześni (ul. Fabryczna 14) i w oddziałach: (ul. Chopina 8 oraz ul. Słowackiego 39), a także na stronie internetowej Ośrodka www.ops.wrzesnia.pl .

Wymagane dokumenty należy złożyć przed pierwszym skorzystaniem z usługi door-to-door w Punkcie Wspierania Społeczności Lokalnej  (ul. Chopina 8 we Wrześni). Po złożeniu dokumentów i zakwalifikowaniu osoba uprawniona otrzyma, tego samego dnia, bezpłatnie kartę umożliwiającą korzystanie z usługi.

Kiedy świadczona będzie usługa:

- usługa świadczona będzie osobom uprawnionym, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godz. 8:00 - 16:00,

- zamówienia na przewozy przyjmowane będą z jednodniowym wyprzedzeniem od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 – 14:00 pod numerem telefonu (61) 640 73 00.

Usługa indywidualnego transportu door-to-door jest realizowana w ramach konkursu grantowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu ,,Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego w ramach Działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Źródło i zdjęcie: Urząd Miasta i Gminy we Wrześni

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BaNICKBaNICK

4 1

Pachnie mi tu haczykiem niestety, ale może będzie pomocne ;) 21:21, 24.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Edek nie od kredek Edek nie od kredek

1 2

Foliarstwo zawsze widzi drugie dno 🤣 11:34, 25.07.2021


BaNOCKBaNOCK

3 0

@Edek nie od kredek
Masz rację. Pożyjemy, zobaczymy 😉 17:01, 25.07.2021


REKLAMA
0%