Zamknij

Rolnicy stracili półtora miliona złotych, a państwo się na nich wypięło!

13:52, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

„Rolnicy oszukani zostali z zimna krwią. Człowiek, który oszukał rolników czuje się dziś bezkarny, a państwo pozostaje bierne” – grzmiał Michał Kołodziejczak.

Konferencja prasowa z udziałem lidera AgroUnii odbyła się w czwartek 13 stycznia w Skotnikach (gm. Miłosław), a dotyczyła miejscowej firmy, która oszukała rolników z powiatu wrzesińskiego. O sprawie można przeczytać TUTAJ.

– Z firmą, która oszukała rolników, współpracowaliśmy od dłuższego czasu. Wszyscy byli zadowoleni. Nawozy rolnicy otrzymywali, a płatności były na czas – mówił Michał Koszarek, koordynator AgroUnii na powiat wrzesiński.

Zmieniło się to w 2021 roku.

– Firma działa na rynku 12 lat. Wywodzi się z gospodarstwa rolnego. Właściciel jest rolnikiem. Nie wiem, jak to wyszło, że wykorzystał sąsiadów i wyłudził od nich pieniądze. Rolnicy, którzy zamówili towar, nie dostali go. Dziś nie mają pieniędzy, by kupić następne nawozy. Nie mają czym nawozić roślin – dodał Michał Koszarek.

W sprawie oszukanych zostało 35 rolników na łączną kwotę półtora miliona złotych. Poszkodowane są też firmy.

– Mamy do czynienia z przestępstwem. Powiedziałbym nawet, że było ono zaplanowane. Zrobiono je z premedytacją. Człowiek, który oszukał rolników, czuje się dziś bezkarny. Zaplanował wszystko z zimną krwią. Dziwi mnie bierność państwa – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. – Ludzie, którzy chcą w Polsce kogoś oszukać, mogą to zaplanować, a państwo pozostaje bierne. Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie, którzy stanowią prawo.

Lider AgroUnii przekonywał, że w Polsce należy zmienić system prawny, tak by w przyszłości chronić poszkodowanych rolników.

– W takim momentach powinien działać w Polsce fundusz stabilizacyjny. W takim momencie państwo w pierwszej kolejności powinno zwrócić pieniądze rolnikom za ten nawóz. Państwo ma narzędzia, które pozwolą ściągnąć należności od firmy, która oszukała. Państwo może poczekać (na pieniądze – przyp. red.). Rolnicy nie mogą. Musimy takie sprawy nagłaśniać, bo inaczej takich sytuacji w Polsce będzie więcej – ostrzegał Michał Kołodziejczak.

Wśród oszukanych rolników jest m.in. Adam Spychała z Książna, który stracił 82 tys. zł. On także stwierdził, że w całej tej sytuacji zawiodły służby państwa, w tym policja i prokuratura. Chwalił za to pomoc Michała Kołodziejczaka i posła Lewicy Tadeusza Tomaszewskiego.

– Po tym w końcu coś się zaczęło dziać. Niedawno zostałem przesłuchany przez policję. Przykre jest to, że państwo nas nie broni. Przykro mi jest, że takie sprawy trzeba załatwiać na ulicy – mówił Adam Spychała.

Rolnik wspomniał też o ubiegłotygodniowych działaniach rolników w Pałczynie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Policja udzieliła nam pouczeń. Z firmą ze Skotnik współpracowałem od trzech lat. Zrobiliśmy 11 transakcji i nigdy nie było problemów. Właściciel firmy przez trzy miesiące mydlił mi oczy, że towar dojedzie, że mam spokojnie z rodziną zjeść wigilię. Tymczasem 3 stycznia 2022 roku otrzymałem SMS-a, że mam kontaktować się z restrukturyzatorem. Do dziś nie odbyło się z nim żadne spotkanie – ubolewał gospodarz z Książna.

– Prawo jest dziś napisane pod tych, którzy chcą oszukać ludzi. Właściciel firmy, przed którą dziś stoimy, do samego końca mówił, aby wpłacać zaliczki. W międzyczasie przygotowywał wszystkie dokumenty, które są potrzebne do restrukturyzacji. Dziś właściciel tej firmy nie ma majątku. Z informacji, które posiadamy, majątek jego został przepisany na członków rodziny. To pokazuje, z jaką zimną krwią i premedytacją ten człowiek przygotował się do tego, aby oszukać rolników i firmy – dodał Michał Kołodziejczak.

Głos zabrał też Grzegorz Dobrosielski, przedstawiciel lokalnej grupy producenckiej:

– Współpracowaliśmy z tą firmą od czterech lat. Było dobrze. W sierpniu zamówiliśmy kilkaset ton nawozu za kwotę około 250 tys. zł (grupa nie wpłaciła firmie ze Skotnik pieniędzy – przyp. red.). Właściciel firmy planował to oszustwo, bo na bieżąco przyjmował zamówienia. Było to zaplanowane. Mydlił nam oczy cały czas. Zamawialiśmy nawóz za 1150 zł netto, a dziś za tonę trzeba zapłacić około 3000 zł. Znaliśmy się z właścicielem firmy od lat. Prosił nas o wpłaty, ale powiedzieliśmy, że zrobimy to dopiero, jak towar do nas wjedzie, po pięciu minutach od rozładowania towaru. Jesteśmy pokrzywdzeni na zasadzie niezrealizowanego zamówienia – mówił Dobrosielski.

– Boli mnie to, że oszukał nas najbliższy sąsiad. Kupiłem nawóz pod koniec września. Cały czas mnie zwodził. Ostatni raz rozmawiałem z nim przed świętami. Mówił, że mam być spokojny, że do końca roku będzie nawóz – mówił kolejny oszukany rolnik, Rafał Stefaniak z Książna. – Są tutaj osoby, które chodziły z nim do szkoły, które siedziały z nim w ławce. Wykorzystał ich również. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że aby kupić dziś nawóz, musimy zrobić przedpłatę. Tymczasem saletrę na pole trzeba już wysiać w marcu. Co mamy zrobić? Mamy iść do banku po pieniądze? – pytał rozgoryczony.

– Jeśli nawozy nie trafią w odpowiednim czasie na pole, to nie będzie plonów – zauważył Michał Koszarek.

– Zostałem oszukany na 44 tys. zł. Zapłaciłem całą kwotę już w sierpniu – mówiła kolejna z oszukanych osób.

Zgromadzeni rolnicy żalili się, że w Polsce nie ma możliwości kupienia nawozów bezpośrednio od producentów. Jak dodawali, rządzący radzą im skracać łańcuchy dostaw, a tymczasem nie ma takich możliwości.

– Po co ten nawóz daje się przez dystrybutorów? Dopuścić rolników do tego, a nie dawać zarabiać pośrednikom – apelował Rafał Stefaniak.

Michał Kołodziejczak z AgroUnii obiecał, że włączy się w pomoc rolnikom. Ubolewał, że nie robią tego politycy, którzy otrzymują od podatników sowite pensje.

dsfg g

 

Kogo bardziej chroni państwo polskie?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Przestępców, oszustów 86%
Uczciwych ludzi 14%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (92)

gospodarzgospodarz

14 23

jołodziejczyk zrobił kabaret a rolnicy powinni oszusta wywiez na taczkach,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,taczkach,,,,,,,,,,,,,,,, 14:30, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rolnik Rolnik

17 9

Zainteresował się sprawą i chwała mu za to! I zapewniam, że jego pomoc nie skończyła się na konferencji prasowej. Dzięki Michał, że przyjechałeś! 14:57, 13.01.2022


Michał K. Michał K.

1 0

Dla twojej informacji i innych cymbałów. Sprawę nagłośniła Agrounia i jej członkowie po prośbie poszkodowanych rolników, a Michał Kołodziejczak z Michałem Koszarkiem współpracują od kilku lat. 14:47, 15.01.2022


MattaMatta

19 9

Najlepiej jakby z pieniędzy podatników zwrócić pieniądze rolnikom. Won od budżetowych pieniędzy... 14:40, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JonkaJonka

9 5

Dlaczego.rolnicy..kupowali..od...cwaniaka...aferzysty 16:56, 13.01.2022


Wojek dobra radaWojek dobra rada

13 2

To ten własciciel nie ma jakiejś ziemi, żeby sprzedać i oddać pieniądze rolnikom. Ziemia droga, sprzedały z 10 ha, oddały kasę i mógłby spojrzeć ludziom w oczy... 14:46, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rolnik Rolnik

9 2

Dziś właściciel tej firmy nie ma majątku. Z informacji, które posiadamy, majątek jego został przepisany na członków rodziny. To pokazuje, z jaką zimną krwią i premedytacją ten człowiek przygotował się do tego, aby oszukać rolników i firmy – dodał Michał Kołodziejczak. 14:56, 13.01.2022


aa

4 4

może wUjek ? 15:33, 13.01.2022


Precz z PISPrecz z PIS

21 17

Gdyby zginęło półtora miliona zł Morawieckiemu lub Kaczyńskiemu to dawno byłaby powołana komisja śledcza! Ale jak to spotyka ludzi to cóż PIS ma do w poważaniu! Przecież to nie pieniądze PIS-u lecz pieniądze gorszego sortu! Won z pis-em! rozliczyć tych dorobkiewiczów i złodziei z PIS-u! Każdy kreci swoje interesy , interesiki! Mejza, Misiewicz, Pięta, zatrudnianie żon , kochanek i całej rodziny na Państwowych posadach byle do koryta oto prawdziwa twarz dobrej zmiany, dojnej zmiany 14:51, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KomanKoman

10 7

***** **! 💩 16:16, 13.01.2022


WazaWaza

15 9

To może brat pato-biznesmena oddałby pieniądze uczciwym rolnikom...mieszka niedaleko 15:00, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Treść komentarzaTreść komentarza

4 1

Przecież ten ogryzek chce kasę od nas, podatników! 💩💩💩 17:06, 13.01.2022


JasneJasne

6 0

brat ? duże prawdopodobieństwo że razem układali te klocki i to już od piaskownicy ....jedną z firm poprostu poświęcili... 17:13, 13.01.2022


rolasrolas

2 2

a ten Brat pato-biznesmena tak dużo mówi o uczciwości, rzetelności i ciężkiej pracy rolników (-za którego się uważa) kupując zborza od rolników między innymi tych oszukanych.
Nie nauczył młodszego brata wartości które głosi? A może sami nie wieżą w to co mówią? 22:28, 13.01.2022


LucyferLucyfer

17 18

A na kogo głosowaliście w wyborach drodzy rolnicy??? Chcieliście PiSu to macie 15:14, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KiziuKiziu

16 11

Ty to miałeś dopiero ciężkie dzieciństwo. 15:50, 13.01.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


magnat POmagnat PO

8 7

I do tego POleciało całe OFE,POOOOOOOleciało! 16:28, 13.01.2022


BysiorBysior

16 19

Rolnicy głosujcie w dalszym ciągu na dobrą zmianę dostaniecie mnóstwo obietnic i na tym koniec 15:32, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ZbychuZbychu

18 7

Jaka by władza nie była to rolnik zawsze dostawał po d. W czasie wojny grabież żywności i dobytku. Po wojnie spółdzielnie. Jak nie wyszło to obowiązkowe dostawy. Tu wyjaśnię. Każdy musiał dać za grosze określone produkty. Jak czegoś nie miał to kupował, rozliczał się z sąsiadem, potem często odpowiednie rozliczenie przy kielichu. Przecież jeden miał trzodę, inny bydło, kolejny zboże i każdy z nich i tak musiał sprzedać bo z tego żył. Przecież nikt nie produkował by w nieskończoność trzymać. Za Gierka to zniesiono, pojawiły się emerytury rolnicze. Teraz uciążliwa mnogość przepisów, kolejne utrudnienia + kombinatorzy. Trudność w zbyciu produktow. 15:46, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CaptchaCaptcha

2 2

A ty nie powinieneś odwiedzić lekarza? I zabierz redaktora 😭 20:43, 13.01.2022


BysiorBysior

9 12

Zbychu- za Gierka pojawiły się emerytury rolnicze i jeszcze się nie podobało. Mają to co sobie wywalczyli 15:52, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZbychuZbychu

4 5

Nikt nie neguje rolniczych emerytur. Dzięki nim dziadkowie mają zapewniony chleb. Przy słabszych gospodarstwach często wspomagają młodszych. W mojej ocenie okres gierkowski był najlepszym w rolnictwie. Był zbyt na towar. Nie było, że bez WAT-u pieniądze za towar od ręki a jak chcesz z WAT to czekaj. 16:05, 13.01.2022


4x44x4

3 8

Zbychu co to jest WAT? 16:23, 13.01.2022


to jest tyleto jest tyle

14 13

Półtora miliona zł podatnicy zapłacili z własnej kieszeni za prywatna ochronę Jarosława Kaczyńskiego 15:53, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

8 11

Dlaczego kłamiesz? 16:17, 13.01.2022


do tyle jestdo tyle jest

10 7

No fakt nie półtora miliona złotych była podwyżka pewnie juz z 2 miliony złotych kosztuje ochrona Kaczyńskiego z naszych pieniędzy! 16:32, 13.01.2022


HmmHmm

20 12

Czy za PO było bardziej ostre prawo dla oszustów? Chyba niektórzy mają krótką pamięć. 16:08, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pegazus Pegazus

13 11

Jeszcze milion rolnicy by dołożyli i mogli by kupić Pegazusa! Narody drzyjcie co by sie działo! Nie byłoby dorabiania na Polsce i lewych interesów polityków 16:12, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BezczelBezczel

4 11

No jak se kupisz "Pegazusa" to będzie się działo 🤣🤣🤣 Zobacz na allegro 🤣🤣🤣 16:20, 13.01.2022


Gerwazy KluczGerwazy Klucz

11 14

A może nikt z tych ********* nie zgłosił przestępstwa? Tak mi to wygląda! ps. Mi Tusk zapi….ł sporo kasy i nic nie zrobisz! Czekam aż z…….e! 16:13, 13.01.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

SamSam

10 4

też nie zgłosiłeś przestępstwa ? 16:21, 13.01.2022


Gerwazy KluczGerwazy Klucz

5 10

Mnie nikt (poza Tuskiem) nie w……. ł 🤣 16:27, 13.01.2022


4x44x4

7 5

Też tak uważam, jest Źle, ale było jeszcze gorzej 16:30, 13.01.2022


KomanKoman

6 2

Miszczu @4X4 (=16!) chyba nie w tym miejscu napisałeś! 😭😭😭 17:08, 13.01.2022


4x44x4

2 3

@Koman w tym samym co ty😄 18:43, 13.01.2022


Redaktorku;Redaktorku;

12 1

„ w Skonikach (gm. Miłosław)”; gdzie są Skoniki? 🤣🤣🤣 16:35, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

16 7

„ Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie, którzy stanowią prawo.”; Sienkiewicz trzeźwieje, Tuskowi prawko zabrali, Joński i Szczerba mogliby przyjechać ale nikt im nie zgłosił 🤣🤣🤣 Może Jachira? 16:41, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Moj nickMoj nick

8 17

Wspomnieni wcześniej politycy nic złego nie zrobili a kierowcy Seicento pewna klasa polityczna zmarnowała zycie ale...karma wraca, warto czekać 16:56, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

5 8

Powiadasz, że Tusk niczego złego nie zrobił? No yebłem 😭 17:10, 13.01.2022


EdzioEdzio

11 2

Amberggold...offe....pokryje....koszty.....rolnikom...poszkodowanym 16:59, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrockiGrocki

7 9

Teraz Różański wchodzi agrounii aż po samą okrężnicę? 🤣🤣🤣 17:12, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MeeMee

8 9

Niech wezmą tego Kołodziejczaka do rządu, to się uspokoi jak Lepper i Janowski 17:23, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GapaGapa

12 7

Czytam komentarze i nie wiem co ma wspólnego PIS z prywatnym gościem prowadzącym firmę z NAWOZAMI...???? GOSCIU wykiwał Was, żeście mu zaufali A on takie coś...
A wy rolnicy stałe poszkodowani,wszyscy Was krzywdzą....trzebabylo kupić nawóz w Gsach,a nie u kolegi ! 17:33, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KomanKoman

5 5

To gra tego szmatławca „ośmiogwiazdkowego”!!! 17:48, 13.01.2022


CaptchaCaptcha

9 0

Tutaj wszystkiemu jest winny Prezes Jarosław nie zauważyłeś? 🤣😐🤣 17:50, 13.01.2022


do gapa do gapa

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GapaGapa

9 3

A w koło mówią że WINA TUSKA 17:53, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

4 2

CYKLISTÓW. 22:52, 13.01.2022


QuizQuiz

9 7

Ciekawe, że o AU piszą wyłącznie w tym lokalnym, śmiesznym periodyku? Po występach AU w Warszawie do tej pory wszyscy mają bekę 🤣🤣🤣 A ten ich szefek powoli staje się postacią memiczną 🤣🤣🤣 dla słoików 🤣🤣🤣 17:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AU AU

1 2

ale bredzisz. Ile ci poseł pisu zapłacił za ten komentarz? kalendarzyk dostałeś? 15:08, 14.01.2022


DemoDemo

7 8

Ten jeden na zdjęciach jak uciekał przed interwencją Policji w Wawie krzyczał „ja bez świni”! 🤣 ten fragment przetoczył się przez cały internet 🤣 18:00, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrockiGrocki

7 7

Na kolejną taką manifę zabiorą dzieci? 😭😭😭 18:02, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeeshHeesh

7 8

A może tak jaśnie panowie wynajmą jakiegoś prawnika? Firmę windykacyjną? A nie tylko żale wylewać u redaktorów w gazetce jakże lokalnej? Panie jak ci tam...? 18:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

totalna IGNORANCJAtotalna IGNORANCJA

15 4

czytam artykuł, czytam komentarze i krótko: TOTALNA IGNORANCJA !!!
Co z niesolidnym dłużnikiem ma wspólnego rząd, posłowie czy jakieś śmieszne organizacje rolnicze? Prowadzenie działalności rolniczej to normalna działalność obarczona ryzykiem. Każdy może się natknąć na niesolidnego płatnika - każdy może się stać dłużnikiem. Co w tym takiego wyjątkowego? W branży budowlanej, paliwowej, transportowej, etc - na każdym projekcie są dziesiątki firm które zostają wystawione do wiatru - i kogo to obchodzi? W czym tutaj ta rzekoma wyjątkowość tematu z firmą handlującą nawozami? 18:32, 13.01.2022

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

do wiezieniado wiezienia

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


HermesHermes

6 0

Tak się uprawia politykę w lokalnych szmatławcach 😭 20:19, 13.01.2022


RegiolRegiol

4 0

A kolega @dowiezienia do zakładu psychiatrycznego! Tylko kto ci wtedy dostarczy papierowe wydanie tego pi......ła? 🤣 20:22, 13.01.2022


ChlopChlop

6 1

Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Jestem w tej branży od czterdziestu lat. Nigdy nie zapłaciłem za nie dostarczony towar. Jak trzeba być *%#)!& aby zaufać handlarzowi tego typu. Na kilometr leciało od tego pana przekrętem. A teraz jeczycie do kogo? Własną głupotę chcecie przykryć polityką, wyzywacie agrounie?. Kapitał polityczny sobie zbijają, i wyjadą. Chodziliście do szkół rolniczych, ale słabo uważaliście na lekcjach. 20:42, 13.01.2022


4x44x4

1 4

Hej Ty ,, chlop" też chyba nie słuchałeś bo podpisać się nie umiesz. Największa grupa w powiecie też złożyła zamówienie na ,, taniiii" nawóz. Też nie słuchali na lekcjach? 11:22, 14.01.2022


ChlopChlop

5 1

Wszysycy ci, którzy zapłacili za towar nie widząc go, nie zasługują na współczucie. Raczej na politowanie, a guru z agrouni już pojechał, nakręcił filmik, puścił na yu tube i tyle. Znacie taką instytucje jak sąd ? no chyba że kolega z klasy. Nie zaśmiecać uwagi ludzi takimi faktami, oszukał was za waszym przyzwoleniem. 12:36, 14.01.2022


WiśniewskiWiśniewski

7 2

"Kogo bardziej chroni państwo polskie?"; Różański a jak ciebie wy...ją jacyś oszuści to też napiszesz, że to PiS? ps. nie nazywajmy tej twórczości dziennikarstwem 😭😭😭 20:50, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

petpet

8 7

Kołodziejczyk tylko silny w gębie ale sam nic nie umie załatwić. 20:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Witamy w cyrkuWitamy w cyrku

7 3

"Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie,"; no qva Michał, no nie przyjechali! Bo skąd mieli wiedzieć! Michał! 🤣🤣🤣 Pytanko; gdzie jest dno 22:08, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AU AU

0 1

o ile mi wiadomo to informacja poszła 14:50, 15.01.2022


??????

5 5

A gdzie burmistrz? 22:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Witamy w cyrkuWitamy w cyrku

5 1

A co ma do tego Burmistrz? Ma się nisko pochylić Michału? Bo Michał to kto? 😭 22:28, 13.01.2022


No witamNo witam

3 3

Ale tu nie Michał ma problem i to nie na Michała terenie przekręty robią. Jak przedsiębiorcy odpady podrzucili to burmistrz działał, umorzenie podatku proponował a chłopów ma głęboko. 23:00, 13.01.2022


Michał K. Michał K.

2 3

Burmistrz na nartach. 10:11, 14.01.2022


CzechuCzechu

3 7

Jak podaje jeden z portali ceny węgla ostro w w górę, materiały budowlane znacząco drożeją. Wielbiciele dobrej zmiany co macie do powiedzenia ? Wina Tuska i Putina 06:49, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CaptchaCaptcha

2 2

@Czechu; to tylko twoja wina? I twoje wino Czechu! 😭 15:20, 14.01.2022


XxxXxx

9 3

zdrowsze będzie bez nawozów, ja ma czarnoziem jakby nawosy sial to wszystko by takie porosło że kto by to pospieral ziemniaki by urośli jak buraki i tak rosną ogromne. 08:07, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😄😄

6 3

Według Czecha tzw. dobra zmiana ogarnęła już całą Europę, ale mają moc i zasięg. 09:23, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoPo

12 3

Kto wplaca 82tys nie majac towaru na podworku. Najpierw towar puzniej kasa 10:53, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oczywiścieoczywiście

2 0

pUźniej ! 15:16, 14.01.2022


kostekkostek

11 3

kto inteligentny daje komuś 40-80 tys. z góry???????????????????????? 11:12, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4x44x4

6 4

Jak kupujesz nowy samochód to najpierw ci dostarczają a dopiero później płacisz? 12:32, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ToTo

6 2

A kupowales kiedys samochod. Jedziesz ogladasz i jak pasuje to placisz kase a nie ze wplacasz i puzniej jedziesz ogladac a auta nie ma 12:57, 14.01.2022


4x44x4

1 5

Do ,,To pUźniej" Tak to sobie mogłeś kupić żuka na giełdzie albo Lanosa na olx. Kupując nowy, Kasa musi być na koncie zapłacona przelewem chociażby dlatego, że kwota przekracza 15 tys. 14:48, 14.01.2022


Warto zacytować; Warto zacytować;

10 6

"Wszyscy ci, którzy zapłacili za towar nie widząc go, nie zasługują na współczucie. Raczej na politowanie, a guru z agrouni już pojechał, nakręcił filmik, puścił na yu tube i tyle. Znacie taką instytucje jak sąd ? no chyba że kolega z klasy. Nie zaśmiecać uwagi ludzi takimi faktami, oszukał was za waszym przyzwoleniem."; a gazeciarz niech zacznie uprawiać politykę w piaskownicy!!! 13:51, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelnik.Czytelnik.

6 2

Sprawę Skotnik, to chciał powiedzieć w sejmie w Warszawie Bartek Sienkiewicz ! to co stwierdzono ? Wyprowadził go partyjny kolega, stwierdzono że to PIJOK i tyle. Może Kołodziejczok by tam pojechał 🙂 14:35, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Warcholy WrzesinskieWarcholy Wrzesinskie

4 5

Media polskojęzyczne. 14:42, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxXxx

2 2

u nas we wsi nikt nie sieje nawozuf bo puzniej kto by to wszystko s pola pospierał, zapracofać by sie trza ziemniaki buraki o laboga to jeden i cała pszyczepa,a jeden to nafet sresygnofal z hotofli ziemiakuf i spszedał dom i czarnoziem i do miasta poszet. 16:56, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StaszekStaszek

2 2

Czytelnik- Sienkiewicz pijok ? A niejaki Karski to abstynent 16:58, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Widz.Widz.

3 2

Karski nie chodzi po sejmie napity. 08:09, 15.01.2022


joko.joko.

2 1

I nie bredzi !!!! 08:12, 15.01.2022


Miastowy.Miastowy.

1 5

My chcemy zdrową żywność, a nie na sztucznych nawozach i chemi. Dobrze tym bamberkom. 08:08, 15.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

4x44x4

4 0

To sobie załóż ogródek i nie biegaj do marketu bo tam masz dużo więcej chemii niż w produktach od polskiego rolnika. 09:21, 15.01.2022


Miastowy,Miastowy,

0 1

A Dino to czyja to sieć ? Vietnamu ?🤣 09:45, 15.01.2022


4x44x4

3 0

Nie ważne czyja sieć tylko czyj towar, czy każdy kierowca VW to Niemiec?😉 09:58, 15.01.2022


Czytelnik.Czytelnik.

0 0

Czyli chemia.... 21:07, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%