Zamknij

Ważny dzień dla Miłosławia. Przedszkole wraz ze żłobkiem otwarte

13:01, 31.08.2021 | Ł.R
Skomentuj
REKLAMA

31 sierpnia 2021 przejdzie do historii Miłosławia jako dzień, w którym otwarto nowo wybudowane przedszkole „Koszałek Opałek” i żłobek „Słoneczna Polana”.

Przypomnijmy, że budowa placówki przy ul. Łąkowej rozpoczęła się 15 września 2020 roku. W ramach prac powstało pięć dużych sal, z czego jedna została przeznaczona na żłobek.

– Budynek jest przestronny, przyjazny dzieciom. Jest wszystko to, aby w placówce na miarę XXI wieku było zawsze bezpiecznie i radośnie, a atmosfera w nim sprzyjała twórczej, efektywnej zabawie, wychowaniu i nauce. Wierzę głęboko w to, że ten obiekt będzie służyć pokoleniom – mówił burmistrz gminy Miłosław Hubert Gruszczyński, podczas wtorkowej uroczystości otwarcia obiektu.

Włodarz podkreślił, że uroczystość otwarcia nowego budynku dla przedszkola „Koszałek Opałek” zapisze się w historii gminy Miłosław jako ważne wydarzenie, jest ono bowiem spełnieniem wieloletnich oczekiwań całej społeczności przedszkolnej i lokalnego środowiska.

–  Dzisiejszy dzień jest historyczny dla naszej Małej Ojczyzny również z innego powodu, bo oddawany jest dziś jeszcze do użytku żłobek „Słoneczna Polana”. Jest to pierwsza taka placówka na terenie naszej gminy – i nie ostatnia, bo od kilku miesięcy trwa już budowa kolejnej – dodał.

Władze Miłosławia zapraszają wszystkich mieszkańców w sobotę 4 września na dzień otwarty. Nową placówkę będzie mógł zobaczyć każdy, kto przyjdzie w godzinach 13.00-15.00. Zachęcamy również do obejrzenia poniższego filmu i galerii zdjęć.

– Po wielu latach oczekiwań powstał wymarzony budynek nowego przedszkola. Przenosi nas w czasy naszego dzieciństwa i naszej młodości, kiedy wszystko wydawało się piękne, proste, wspaniałe – bezproblemowe i jasne – mówiła Justyna Trawińska, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miłosławiu.

– W imieniu obecnych i przyszłych przedszkolaków składam podziękowania i wyrażam naszą wdzięczność za to miejsce. Kieruję podziękowania w stronę pana burmistrza Huberta Gruszczyńskiego i rady miejskiej, którzy podjęli decyzję w sprawie budowy nowoczesnej placówki w Miłosławiu. Dziękuję pięknie. W imieniu swoim i moich współpracowników mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by te piękne mury wypełnić radością, rozbrzmiewającym zewsząd śmiechem dzieci i pozytywnymi emocjami – zakończyła J. Trawińska.

(Ł.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ciekawskiciekawski

4 1

W maseczkach trudno o lans więc ... 18:21, 31.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

155ex155ex

6 0

Co z tego, że w placówce jest bezpiecznie jak dojazdy prowadzi stara firma, która przepisy i bezpieczeństwo ma gdzieś. Podobno przetarg wygrał inny przewoźnik, ale został unieważniony z jakiego to powodu? O tym cisza, ponieważ po zmianie naczelnego w Miłosławiu przedstawia się tylko dobre informacje. 14:36, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrzeźwyTrzeźwy

1 1

PiS dał 500 tys a SLD spija śmietankę. 17:07, 02.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GrzechuGrzechu

0 3

Idź wytrzeźwieć 17:26, 02.09.2021


@Sylwia@Sylwia

2 1

PIS niczego nie dał, bo niczego nie ma. To wszystko jest finansowane z Waszych podatków. Kiedy dotrze do Was, że rząd nie ma pieniędzy i niczego nie „daje”. Obudźcie się. 21:31, 03.09.2021


REKLAMA
0%