Zamknij
REKLAMA

Nie będzie nekielskiego Manhattanu!

15:43, 12.05.2022 | R.J.
Skomentuj
REKLAMA

Nie będzie nowego osiedla mieszkaniowego na skraju Nekli i Barczyzny. Radni odrzucili wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Projekt przedstawiony przez inwestora zakładał wydzielenie 100 działek na terenie obejmującym blisko 10 hektarów. A to w praktyce, że w przyszłości mogłoby tam powstać tyle samo mieszkań. Wniosek był poprawny pod względem formalnym, dlatego został wprowadzony do porządku sesji, która odbyła się w kwietniu. O odrzucenie tej uchwały przez radnych zaapelował jednak burmistrz Karol Balicki.

– Na przestrzeni ostatniej dekady ten wniosek wpływał kilkukrotnie. Zawsze przedstawiałem argument, że jest to teren zbyt duży. Nie jest przygotowany na taką liczbę nowych działek, głównie pod względem komunikacyjnym. Borykamy się z problemem poszerzenia drogi w kierunku Barczyzny, a każde nowe tak liczne tereny wpływałyby negatywnie na tę infrastrukturę drogową – mówił włodarz gminy.

Z burmistrzem całkowicie zgodziła się Violetta Margasińska (na zdjęciu), która wcześniej na temat propozycji takiej uchwały rozmawiała z mieszkańcami. – Gęste osiedla domków nie są mile widziane przez osoby, które wyprowadziły się z gęstej zabudowy Poznania, codziennie dojeżdżają do pracy i właśnie po to zmieniły lokalizację, żeby móc mieszkać na wsi spokojnej – mówiła. Do głosów popierających zdanie burmistrza przyłączył się też Jan Przybylski. – Czulibyśmy się tam jak na Manhattanie – wspomniał.

Ostatecznie prośba włodarza została spełniona przez radnych. W większości zagłosowali oni przeciw tej uchwale. Wyłamało się troje z nich. Ryszard Bandosz, Wojciech Prałat i Sławomir Świdurski wstrzymali się od głosu. Nieobecni na sesji byli Czesław Kałużny, Paweł Tokłowicz i Grzegorz Wojciechowski.

(R.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BrawoBrawo

8 4

Mądra decyzja władz. Aby w innych miastach o tym pomyśleli. Później nawet nie ma gdzie zaparkować auta. 15:54, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Refleksja Refleksja

7 0

Gęsta zabudowa nie jest też mile widziana w samej Nekli. Niestety, mamy zbyt słabą infrastrukturę drogową, już są problemy z przejazdami w niektórych miejscach. W miejskiej części gminy też powinni już zaprzestać rozbudowy. W końcu to małe miasteczko. Jakbym chciała tłoku, uciekłabym do Poznania. 18:25, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pyzdr Pyzdr

3 0

W Pyzdrach gmina już nie panuje nad planem zagospodarowania przestrzennego. Obok trybun boiska miejskiego powstaje blok. 12:13, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%