Zamknij
REKLAMA

Takiego koncertu jeszcze w Nekli nie było

12:50, 09.01.2022 | R.J.
Skomentuj
REKLAMA

Nekielska Orkiestra Dęta zagrała historyczny, bo pierwszy świąteczny koncert.

Początkowo koncert miał zostać zorganizowany w grudniu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Sytuacja covidowa spowodowała jednak konieczność przełożenia wydarzenia na 2022 rok. Ze względu na obostrzenia sanitarne, Nekielski Ośrodek Kultury w porozumieniu z orkiestrą zdecydował się na organizację dwóch koncertów, które odbyły się w dniach 6-7 stycznia. To pozwoliło na udział ponad 150 mieszkańców w wydarzeniu.

Czwartkowy koncert orkiestry trwał nieco ponad godzinę. Do akompaniamentu muzyków zaśpiewał Sławomir Olgierd Kramm. Zaprezentował się głównie w polskim repertuarze, śpiewając tradycyjne kolędy. Nie zabrakło jednak też utworów zagranicznych takich jak m.in. "It's Beginning to Look a Lot Like Christmas", który pojawia się w świątecznym klasyku "Kevin sam w domu". W jednym utworze zaśpiewała też Maja Sobczyńska. Zaśpiewała kultowe "All I Want For Christmas Is You". Ten utwór w oryginale jest wykonywany przez Mariah Carey.

Zobacz wideo z koncertu: https://wrzesnia.info.pl/pl/659_wideo/689_swiateczny-koncert-nekielskiej-orkiestry-detej.html

Podczas koncertu dyrygent orkiestry, Wojciech Olejnik, zadbał też o prezentację wszystkich trzech sekcji w nekielskiej orkiestrze, czyli instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusyjnych. Koncert był dynamiczny, a zakończył się odśpiewaniem kolędy "Bóg się rodzi". Po owacji na stojąco ze strony publiczności było jasne, że orkiestra jeszcze przez kilka minut nie będzie mogła opuścić sceny.

Jak każdy szanujący się zespół, również nekielska orkiestra miała też przygotowany utwór na bis. Zabrzmiało "Merry Christmas Everyone", czyli jeden z najbardziej charakterystycznych zagranicznych przebojów świątecznych. Ponownie zaśpiewali też Sławomir Olgierd Kramm i Maja Sobczyńska.

Muzycy orkiestry mają nadzieję, że świąteczny koncert jest początkiem nowej tradycji w Nekli, która będzie kontynuowana w kolejnych latach.

(R.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NiezNiez

0 0

Piękny koncert,jestem z innej gminy powiatu wrzesińskiego i bardzo się cieszę że mogłam być na koncercie ,😄👋Gratulacje dla organizatorów,i oczywiście wykonawców 👋 18:06, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%