Zamknij

Skromne dożynki z góralskim akcentem

11:07, 13.09.2021 | R.J
Skomentuj
REKLAMA

Kilkudziesięciu mieszkańców wzięło udział w gminno-parafialnych dożynkach, które odbyły się w niedzielę 12 września w Targowej Górce.

Program wydarzenia był skromny. Przed godziną 15.00 z ul. Rolnej w stronę kościoła św. Michała Archanioła wyruszył dożynkowy korowód. Na jego czele tradycyjnie pojawiła się orkiestra dęta. Nie zabrakło pocztów sztandarowych i delegacji poszczególnych sołectw oraz władz samorządowych z burmistrzem Karolem Balickim na czele.

Uroczystą mszę świętą odprawili proboszczowie wszystkich gminnych parafii: ks. Rafał Hordik (Targowa Górka), ks. Konstanty Mrozek (Opatówko) i ks. Wojciech Schejn (Nekla). Podczas eucharystii starostowie tegorocznego święta plonów: Elżbieta Daniszewska z Racławek i Jarosław Płóciennik ze Stępocina przekazali wypieczony chleb na ręce proboszcza parafii w Targowej Górce.

Po eucharystii przemawiał burmistrz Karol Balicki, który dziękował rolnikom za tegoroczne plony. Zebrani mieli okazję też wysłuchać koncertu zespołu Góralska Hora. Później przyszedł jeszcze czas na poświęcenie maszyn rolniczych i spotkanie przy kawie i cieście w pobliżu plebanii.

(R.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

andreiandrei

2 3

XXI w. 😥 13:30, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ministrantministrant

1 1

No i się zaczęły szopki 10:02, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kliszaklisza

1 0

Gdzie maseczki ? Kto będzie płacił za leczenie,kwarantannę itp ? Organizator czyli UMiG Nekla, Balicki,Parafia Targowa Górka ? 06:17, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%