Zamknij

Kilku chętnych na budowę miejsca rekreacji w Gąsiorowie

14:39, 11.05.2021 | R.J
Skomentuj
REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że cztery firmy będą realizować jedno zadanie inwestycyjne. Czasu na jego wykonanie nie zostało zbyt dużo.

Miejsce rekreacji w Gąsiorowie to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców najmniejszego gminnego sołectwa. Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. W budżecie na ten cel zarezerwowano nieco ponad 63,6 tys. zł. Najtańsza oferta była wyższa o kilkanaście tysięcy złotych i należała do firmy Józefa Kozłowskiego z Tychowa (75,2 tys. zł). Postępowanie zostało unieważnione. Co ciekawe, nie była zainteresowana żadna firma z terenu gminy, a nawet powiatu.

Gmina postanowiła podzielić to zadanie na cztery części i rozpisać zapytania na: wyposażenie placu zabawowego i sprawnościowego, altanę drewnianą i grill ogrodowy, ogrodzenie panelowego placu zabaw i lampę solarną.

Najkorzystniejsze oferty złożyli: NOBA-EXIM Bartłomiej Norkowski z Kawęczyna (24,3 tys. zł), Józef Kozłowski z Tychowa (16,7 tys. zł), Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PEMA (13,1 tys. zł) i Ekosolary Ireneusz Jóźwik z Kalisza (9,7 tys. zł).

Umowy z wykonawcami nie zostały jeszcze podpisane. Co istotne, miejsce rekreacji w Gąsiorowie musi powstać do 18 czerwca. Jest to związane z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Wiejskich na lata 2014-2020. Dotacja na ten cel zostanie przekazana za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Z Nami Warto".

(R.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%