Dzisiaj (26 kwietnia), odbył się 16. Rajd Rowerowy po Książkę. Na starcie przy Pałacu Reymonta w Kołaczkowie stanęło 200 miłośników jednośladów, którzy przy słonecznej, choć wietrznej pogodzie, pokonali nową, ponad 20-kilometrową trasę.
Plama oleju opałowego była przyczyną interwencji straży pożarnej w Szkole Podstawowej w Sokolnikach. – Nie było zagrożenia pożarowego – mówi dyrektor szkoły.
Jutro (20 kwietnia) o godz. 22.00 na antenie Polsat Cafe zostanie wyemitowany reportaż z cyklu. „Walka o życie”, który przedstawi historię Niny Komisarek z Borzykowa.
Mieszkanka Gałęzewic została oskarżona o znęcanie się nad dziewięcioma psami i dwiema świniami. Na początku marca akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego we Wrześni.
W sobotę 28 marca w zabytkowym parku przy pałacu w Zieleńcu, gdzie mieści się schronisko dla osób bezdomnych Monaru, przeprowadzono akcję sadzenia drzew. Zgodnie z założeniami projektu „Zasadź z nami drzewo” oraz zaleceniami konserwatorskimi posadzono ponad 20 grabów pospolitych, które mają uzupełnić ubytki w historycznym drzewostanie.
TVP 3 Poznań przygotowała reportaż o referendum w sprawie odwołania wójta w Kołaczkowie. To nie była jedyna tego typu inicjatywa w Wielkopolsce w ostatnim czasie.
Mariusz Gomulski nadal będzie wójtem gminy Kołaczkowo. Dzisiejsze (15 marca) referendum prawdopodobnie okaże się nieważne ze względu na zbyt niską 18 procentową frekwencję.
Gminna Spółka Wodna w Kołaczkowie nie podniosła składek na 2026 rok. W związku z tym rolnicy zaryzykowali utratę części dotacji i wykonanie mniejszego zakresu prac.
Wrzucony do ubikacji wibrator uszkodził kanalizację sanitarną gminy Kołaczkowo. – Kanalizacja, to nie śmietnik – mówi Justyna Hyżorek, kierownik ZGKiM.