Zamknij

Będzie winda w przychodni w Pyzdrach

19:50, 23.07.2021 | S.G
Skomentuj
REKLAMA

Przychodnia Zdrowia w Pyzdrach jeszcze w tym roku zostanie wyposażona w windę. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu gminy oraz dofinansowania w kwocie 60 tys.zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Narodowy Fundusz Zdrowia w niektórych konkursach na świadczenie usług medycznych wymaga pierwszego piętra lub windy - mówi burmistrz Przemysław Dębski. - W każdym razie winda to szansa na ściągnięcie do Pyzdr innych usług medycznych i lepsze wykorzystanie budynku - dodaje włodarz gminy.

Koszt zadania ma wynieść około 150 tys. zł. Platforma zewnętrzna powstanie od strony ul.Daszyńskiego i będzie zatrzymywać się tylko na piętrze. Dla niepełnosprawnych chcących się wejść na parter zrobiony zostanie podjazd od strony podwórza.

(S.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

goscgosc

1 0

fajna sprawa.Ale panie burmistrzu...pomysł zlokalizowania targow w Pyzdrach w pasażu jest TRAFIONY JAK KULĄ W PŁOT.Handlowcy uciekaja do Zagorowa tam targi odbywaja sie wokół rynku jak w wielu innchmiastach.Targi w Pyzdrach umrą smiercią naturalną ,coraz mniej kupujących.Przywróćcie tarlokalizacje tak jak bylo wokol rynku,wiecej ludzi bylo i wieksze zainteresowanie,a teraz ludzi coraz mniej i mniej,handlowcy narzekają ,tam jwest malo miejsca,jeden obok drugiego tylek o tylek trze.Handlowcy pouciekają juz wielu jeżdzi do Zagorowa.A ponadto jak Pyzdry Pyzdrami targi byly "wrośnięte" wokół rynku i tak POWINNO POZOSTAC.BZDURNY pomysl.Tam powinien byc parking a nie plac targowy 12:37, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%