Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Żydowa polepszyli wizerunek swojego miasteczka

12:58, 11.05.2022 | WP
Skomentuj
REKLAMA

Coroczna akcja pod hasłem „Upiększamy nasze Żydowo" miała miejsce i w tym roku. 30 kwietnia mieszkańcy miasteczka aktywnie zaangażowali się w uatrakcyjnienie miasteczka. 

Towarzystwo Przyjaciół Żydowa po raz kolejny zorganizowało akcję polepszania wizerunku miasteczka. W tym roku zaczęło się to o godzinie 10.00, a miejscem prac były tereny przy Parafii. 


Wspomniane prace obejmowały m.in. przywrócenie porządku, regenerację trawnika przed plebanią czy poprawienie chodnika. Słońce, świecące zza chmur, bardzo pomogło przy pracy. Był również czas na rozmowy, a na koniec uczestnicy odpoczywali, grillując kiełbaski. 
Kobiety, które przybyły do Żydowa z terenów Ukrainy, przyrządziły barszcz, pierogi i zrazy dla wszystkich pracujących. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy samego Żydowa, jak i okolicznych miejscowości. W sumie pomagało ponad 30 osób. 

TPŻ dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierują Łukaszowi Łyskawie za sprzęt i siatkę na krety oraz Tomaszowi Krawczykowi z Cielimowa za ufundowanie ziemi. 

Można powiedzieć, że został zrobiony kawał dobrej roboty. 

 

Fot. Szymon Piotr Rewers

(WP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

CzynCzyn

0 0

godzien pochwały! 15:38, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PGRPGR

0 0

Ludzie byli tam i są nadal nauczeni , że sami sobie upiększają trawniki , nie czekają na pomoc św. Mikołaja albo komunalki. 18:45, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PowiatPowiat

1 0

Czyżby powiat się powiększył? A może by tak jeszcze dodać z 300 zakładek z innymi wioskami? Tu o krówce napisać, tu, że ktoś chodnik pozamiatał... aż chce się czytać... 01:56, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%