Zamknij
REKLAMA

Uśmiechniętych twarzy mieszkańców nie brakowało

10:38, 19.04.2022 | WP
Skomentuj
REKLAMA

Na ulicach Czerniejewa w Poniedziałek Wielkanocny można było zobaczyć pochód z niedźwiedziami. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14.00 przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, skąd ludzie ruszyli w kierunku głównej drogi.

Aby podtrzymać tradycję lanego poniedziałku, druhowie OSP korzystali z rury zamontowanej w wozie strażackim i dzięki niej oblewali wodą przechodniów. Szczególnie „atakowane” były dzieci, dla których była to jednak świetna zabawa, ponieważ same mogły użyć swoich pistoletów wodnych czy chociażby zwykłych butelek. 

Na przedzie szła orkiestra, składająca się z trzech muzyków. Grali i śpiewali różne piosenki – wesołe i śmieszne – które wywoływały uśmiech na twarzach mieszkańców. 

Za nimi szedł cały tłum ludzi, a wśród nich przebierańcy. Pojawił się misiek razem z prowadzącym go rycerzem, bocian, kominiarz, lajkonik oraz żołnierz. Była też słynna para, baba i chłop. Tańczyli między przechodniami lub razem z nimi, zapraszając ich tym samym do zabawy. „Atakowali” wóz strażacki, a nawet zatrzymywali tłum, by móc skupić jego uwagę na konkretnej części swojego przedstawienia. 

Wszyscy przebrani uczestnicy mieli na sobie puszki, do których zbierali darowizny na kolejne obchody, stroje itd. Kominiarz „na zachętę” brudził węglem twarze ludzi – oczywiście tych, którzy nie wrzucili drobnych do puszki. Przez to niektóre osoby były dosłownie całe czarne. 

Najlepiej bawiły się dzieci w wieku podstawówkowym. Biegały między przechodniami z pistoletami na wodę, oblewały siebie nawzajem lub szukały lajkonika i kominiarza, aby przekomarzać się z nimi. 

– To jest jednak zbyt straszne dla małych dzieci – mówi matka kilkuletniej dziewczynki. 

Trudno się z nią nie zgodzić. Co wrażliwsze dzieci mogą zareagować płaczem i lękiem na widok przebierańców. Nie było jednak widać, aby znaczna ich część reagowała w ten sposób. Były to pojedyncze przypadki. 

– Bardzo fajna impreza i ogólnie cała inicjatywa. Te najmniejsze dzieci faktycznie się boją, ale te starsze mają ogrom śmiechu i zabawy, chociażby przez droczenie się z lajkonikiem – opowiada mieszkanka Czerniejewa. 

Spora część maluchów sama zaczepiała przebierańców, aby ci chociaż przez moment pobawili się z nimi. Jeden chłopczyk w pewnym momencie zdecydował się nawet pokierować całą imprezą i maszerował przed orkiestrą ze swoją bronią. 

Wszystko było relacjonowane na żywo przez ogólnopolską telewizję Polsat News w ramach programu o tradycjach wielkanocnych. Udostępniony materiał jest dostępny na profilu Gmina Czerniejewo na Facebooku

Pochód przeszedł głównymi ulicami miejscowości. Uśmiechniętych twarzy mieszkańców nie brakowało. Bardzo dużo osób świetnie się bawiło. Można było spędzić to świąteczne popołudnie w miłej atmosferze i odpocząć przed kolejnymi dniami pracy. 

Jednym słowem – impreza się udała! 

(WP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%