Wiadomości z regionu

Zamknij

Skażona woda w szpitalu we Wrześni! Wprowadzono surowy zakaz

Filip Biernat Filip Biernat 16:29, 24.04.2026 Aktualizacja: 16:37, 24.04.2026
7 Skażona woda w szpitalu we Wrześni! Wprowadzono surowy zakaz

Od 24 kwietnia 2026 roku w Szpitalu Powiatowym we Wrześni obowiązuje zakaz używania wody z sieci wodociągowej do celów spożywczych. Decyzję w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Zgodnie z wydanym orzeczeniem, woda w placówce nie nadaje się do picia, przygotowywania posiłków ani do celów higieny osobistej (z wyjątkiem spłukiwania toalet). Ograniczenie obowiązuje do odwołania i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom oraz personelowi.

Zarząd Szpitala we Wrześni natychmiast wdrożył procedury kryzysowe. Pacjenci i pracownicy mają zapewniony stały dostęp do bezpiecznej wody pitnej dostarczanej w opakowaniach jednostkowych. Dyrekcja podkreśla, że podejmowane są intensywne działania techniczne, aby jak najszybciej przywrócić parametry wody do obowiązujących norm.

Personel medyczny apeluje do pacjentów o zachowanie ostrożności, niekorzystanie z kranów w salach chorych oraz ścisłe stosowanie się do bieżących instrukcji. O wszelkich zmianach i terminie zniesienia zakazu szpital będzie informował w kolejnych komunikatach.

Do sprawy wrócimy niebawem na łamach „Wiadomości Wrzesińskich”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

Woda Woda

12 0

Szkoda że od wczoraj rana w szpitalu mówiono ( nieoficjalnie ) , że woda jest nie do spożycia ani nawet do prysznica, a dopiero dzisiaj jest oficjalna informacja . Chyba to trochę słabe, za nie panują na tym wszystkim jakiś totalny burdel . Zresztą dziwnym trafem szpital skażony ul. Warszawska i inne poboczne ulice już nie taki przypadek
Syf nic więcej i dezinformacja opóźniona o 24 h ale to pewnie dla dobra pacjenta
Brawo Adam

16:46, 24.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

WoterWoter

2 0

Może wreszcie odpowie za zatruwanie pacjentów przez 24 h. Powinien z własnej kieszeni płacić za odszkodowania pacjentów. Myślę, że odpowiednie instytucje zainteresują się tym co robi pseudo pan prezes adam !!!

18:03, 24.04.2026

InżynierowieInżynierowie

8 0

Ubogacili kulturę i narobili do zbiornika wodnego.

17:06, 24.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

karmakarma

2 0

Aaaad i Dżoaaaaan defekacje zrobili

17:12, 24.04.2026

...,.......,....

10 0

A co na to Tomasz?? Byl już u fryzjera żeby zrobić sobie fotkę przed szpitalem??

17:41, 24.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TyrolTyrol

7 0

Pytanie co w tej wodzie jest ze mozna tylko kibelek spłukiwać? Nawet rąk nie można myć dramat! Jeśli to prawda,ze od wczoraj wiadomo a dopiero po 24 h zalecono nie picie wody.... mam nadzieję ze pan prezes beknie. Moze wreszcie prokuratura sie tym zainteresuje co Pan prezes wyprawia w tym szpitalu.

18:05, 24.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

YeemyYeemy

6 0

Może zarzuty prokuratura postawi o narażenie na uszczerbek na zdrowiu pacjentów i personelu medycznego jeśli 24 h były zatajane informacje

19:16, 24.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%