Wraz z nadejściem wiosny wraca program Wielkopolski Bezpieczny Rower – Wiberoo, w ramach którego mieszkańcy Wrześni i okolic mogą bezpłatnie oznakować swój rower.
Akcja, prowadzona przez wrzesińskich policjantów, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa właścicieli jednośladów i utrudnienie działań potencjalnym złodziejom.
Do udziału w programie nie są potrzebne żadne dokumenty ani opłaty – wystarczą dobre chęci, aby zadbać o swój rower i zabezpieczyć go w prosty sposób przed kradzieżą. Pierwsza tegoroczna akcja znakowania odbyła się 11 kwietnia w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa. Kolejne miały miejsce 14 i 15 kwietnia na terenie firmy Gestamp.
Co więcej, oprócz samego znakowania, uczestnicy mogli skorzystać z podstawowego serwisu rowerowego – często pomijanego przez użytkowników, a niezwykle istotnego dla bezpieczeństwa na drodze.
Zbliżający się sezon rowerowy to dobry moment, by przypomnieć, że rower – jako pojazd – musi być odpowiednio wyposażony. Wymagane elementy to:
– co najmniej jedno światło białe lub żółte selektywne z przodu (może być migające),
– światło odblaskowe czerwone z tyłu, w kształcie innym niż trójkąt
– światło pozycyjne czerwone z tyłu (również może być migające),
– sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.
Jak zgłosić się do programu? Zgłoszenia rowerów do programu Wiberoo – Wielkopolski Bezpieczny Rower przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 519 064 918. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz