Zamknij

Mieszkaniec gminy Września znęcał się nad zwierzętami. Grozi mu 5 lat więzienia

10:27, 14.03.2025 Aktualizacja: 10:30, 14.03.2025
Skomentuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali 12 marca br. 55-letniego mieszkańca gminy Września, podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami.

Sprawa ma swój początek w ubiegłym roku, kiedy to przedstawiciele Fundacji Wielkopolskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt z siedzibą w Poznaniu, wspólnie z wrzesińską policją, interweniowali w miejscu zamieszkania mężczyzny. Na jego posesji ujawniono zwierzęta przetrzymywane w skrajnie złych warunkach, które zagrażały ich zdrowiu i życiu.

Podczas interwencji odebrano łącznie 7 psów różnych ras, które znajdowały się w stanie skrajnego zaniedbania. Przedstawiciele fundacji złożyli w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, co zapoczątkowało dochodzenie.

– 55-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem w okresie od maja do września 2024 roku. Obowiązujące przepisy przewidują za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Mimo przedstawionych dowodów, podczas środowego przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a dalsze decyzje będą zależeć od prokuratury i sądu.

 

 

Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(LUK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%