Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który będąc pijanym zdecydował się na jazdę samochodem. Dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz.
Policjanci z Posterunku Policji w Nekli 9 grudnia przed godziną 21.00 zatrzymali do kontroli pojazd marki Mitsubishi Colt, którego styl prowadzenia odbiegał od „normalnego”. Na pierwszy rzut oka można było wnioskować, że kierujący ma jakiś problem z jazdą.
– To policyjne przypuszczenie zostało od razu rozwiane przy pierwszym kontakcie z kierującym, od którego po otwarciu szyby wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dodatkowo w samym pojeździe na siedzeniu znajdowały się alkohole, z których jedna puszka była już otwarta – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.
Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości przez nekielskich policjantów wykazało 1,17 mg/l w wydychanym powietrzu, natomiast ostatnie w odstępie godziny od pierwszego wskazało wynik 1,11 mg/l. W przeliczeniu na promile 41-latek miał ponad 2,20 promila alkoholu we krwi.
– W dalszej policyjnej weryfikacji statusu kierowcy okazało się, że mieszkaniec powiatu wrzesińskiego miał w 2020 roku zatrzymane prawo jazdy. Jednak to nie był koniec jego prawnych problemów, ponieważ 41-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje rzecznik.
Pamiętajmy, że kierujący z tak wysokim stężeniem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.
– Reakcja motoryczna takiego kierowcy jest opóźniona, a ocena danych sytuacji na drodze jest znacząco ograniczona. Dalszymi konsekwencjami wobec 41-latka zajmie się sąd – kończy rzecznik.
Widz,10:59, 11.12.2024
W Nekli też piją.
KK......11:27, 11.12.2024
D.e.b.i.l. i na co są te zakazy Sądowe? Kary pieniężne, niby konfiskaty samochodów? Wyroki pozbawienia wolności!!! To prawo poprostu nie działa. Ten co pije to będzie pił. Dostanie wyrok pozbawienia wolności i jak wyjdzie za rok max półtora roku znów się napijei będzie jeździł po pijaku. Rządzący powinni inny sposób karania wymyslec, bo obecny nie działa. Może obowiązkowe zaszycie i alkomat wbudowany uklad zaplonowy auta? Ale i tak może auto od sąsiada pożyczyć. Ja bym takich ludzi zaszywał i to z klauzulą ze musi być zaszyty przez 20 lat. I obowiązkowy chip jakby tabletkę zaszytą usunął.
Niiick16:52, 11.12.2024
A myślałem ze tylko pyzdrole po pijaku latajo…
PanWszelkiegoZLA18:19, 11.12.2024
Oj tam, kapkę za dużo wypił. Puście go!
Patriota 10:18, 12.12.2024
Polska nie powinna i nie może wysłać wojsk na Ukrainę.
*12:42, 12.12.2024
Zabić, spalić i przejechać jak mawia wuja z Lipia.
f_huj.info.pl16:09, 12.12.2024
Najważniejsze, że Do nald Tu sk nie POzwoli sprzedać TVNu!
To ważne! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
terefere07:24, 13.12.2024
a to może jakiś polityk. Oni taaaak ciężko zapracowani, na tych różnych imprezach skacowani nooo ciężko taaak mają .... Może jechał jeszcze z jakiegoś dnia straszaka, albo czegoś w tym rodzaju hmm...
Koń jak18:23, 13.12.2024
W Pyzdrach była sesja rady miejskiej. Uważajcie na drogach.
4 5
wprowadźmy państwo policyjne ,najlepiej tak jak za czasów stanu wojennego że z domu bez dowodu nie można było wyjść i trzeba się było tłumaczyć dokąd idziesz
6 1
Trzeba walczyć z przyczynami picia a nie tylko ze skutkami
5 2
Karać za recydywę. Jest społeczne zezwolenie na jazdę popijaku. Tylko trochę wypił. Pojechał kilometr dalej. Ale ze kogoś zabije to nie ważne. Rozumiem jeden raz głupota ale recydywa . Dowalić ile mozna
1 2
To co ty byś robił z „takimi ludźmi” to jest twoja fantazja. Gość dostanie wyrok, pójdzie siedzieć i kita mu szybko zmięknie. Można mieć problemy z alkoholem. Ale nie powinno się tego łączyć z prowadzeniem.
A podobno ludzie w Pyzdrach gadają, że to nie była księdza wina …😀