Zamknij
REKLAMA

Z pasji do zdrowej skóry. Nowy gabinet kosmetologii i trychologii

19.39, 21.11.2022 . Aktualizacja: 21.04, 21.11.2022
REKLAMA

Zwyczajna pielęgnacja to czasem za mało, szczególnie w przypadku skór problematycznych. Monika Dolata, kosmetolog i trycholog, pomaga osobom, które borykają się m.in. z trądzikiem czy stanami zapalnymi skóry owłosionej głowy. Specjalistka w swojej ofercie ma też autorskie zabiegi spowalniające starzenie skóry twarzy oraz wspierające wzrost nowych włosów i hamujące łysienie.

Pani Monika jest absolwentką 5-letnich studiów w Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku kosmetologia. Swoja wiedzę pogłębiała na studiach podyplomowych z trychologii kosmetologiczno-leczniczej oraz dietetyki. Odbyła też wiele szkoleń u najlepszych kosmetologów i dermatologów z całej Polski. 

– To pozwala mi pracować w sposób holistyczny i indywidualny. W swojej pracy stawiam na personalizację, dlatego zabiegi, które wykonuję, to procedury skrojone na miarę – dosłownie i w przenośni. Każdy zabieg, kosmetologiczny czy trychologiczny, tworzę zawsze „tu i teraz", obserwując stan i reakcję skóry. Nie ma u mnie przypadków. Jest celowane działanie, łączenie substancji aktywnych, enzymów, peelingów medycznych czy mikronakłuwania w jednym protokole, maksymalizując działania terapeutyczne – tłumaczy specjalistka. 

Kto może zgłosić się do gabinetu pani Moniki? 

– Moim zawodowym konikiem są terapie healthy-aging, czyli zabiegi stymulujące, skierowane dla każdego, kto chce działać w kierunku spowalniającym starzenie skóry, a także praca ze skórą trudną. Zapraszam wszystkie osoby, którym dokuczają świąd, pieczenie, uczucie ściągnięcia, łuszczenie czy pojawiające się stany zapalne na skórze twarzy czy głowy. Pomagam niwelować rumień i zadziałać rozjaśniająco na zmiany pigmentacyjne – mówi kosmetolog. 

Pani Monika podkreśla, że po intensywnie stymulujących zabiegach na twarz trzeba dać skórze czas, aby wygoiła się i odpoczęła. Na kilka dni powinno się zrezygnować z sauny czy intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zabiegów nie można też zaczynać kilka dni przed np. planowaną imprezą. 

W ofercie gabinetu jest też sporo zabiegów trychologicznych, wpływających na skórę głowy oraz stan i wzrost włosów. Pomoc u pani Moniki znajdą osoby zmagające się z pocovidowym wypadaniem włosów czy łysieniem androgenowym, a także nadmierną suchością skóry głowy, łuszczeniem czy różnego typu dermatozami. 

– Czasem klienci są w trakcie zaawansowanego leczenia dermatologicznego, ale nie wiedzą, jak dobrać pielęgnację, jakiego szamponu używać. Pomagam wtedy ułożyć spersonalizowany plan pielęgnacji domowej – mówi specjalistka, podkreślając, że prawidłowa pielęgnacja domowa jest ważna zarówno w przypadku problemów ze skórą głowy, jak i twarzy. Bez niej wszelkie zabiegi będą nieskutecznie. Dlatego kluczowe znaczenie ma to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. Fachowa porada w tym zakresie jest bezcenna. 

W przypadku skór problematycznych do gabinetu kosmetologa warto zabrać ze sobą badania laboratoryjne. 

– Na początku każdej nowej współpracy przeprowadzam konsultację kosmetologiczną lub trychologiczną, która pozwala mi ustalić główne cele działania. Zawsze analizuję aktualną pielęgnację domową podopiecznego, dietę, styl życia oraz stosowane suplementy i przyjmowane leki, a także wyniki badań laboratoryjnych. Rozpoczynając współpracę trychologiczną, oprócz wywiadu, omawiam również obraz skóry głowy w trichoskopii, czyli pod dużym powiększeniem. Dobrze przeprowadzony wywiad i prawidłowo dobrana pielęgnacja domowa to połowa sukcesu – podkreśla pani Monika. 

Na wizytę w gabinecie Moniki Dolaty można umawiać się przez rejestrację przychodni Medart (ul. Opieszyn 2), tel. 737 657 657. 

Więcej informacji na Facebooku i Instagramie.

ARTYKUŁ PARTNERSKI

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%