Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze koty Polski w ZSTiO. Już w niedzielę mruczący pokaz

01:29, 21.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 50 najpiękniejszych kotów z całej Polski będzie można podziwiać podczas pokazu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (22 maja) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Pokaz organizuje Poznański Klub Kota Rasowego AmoFeles. Impreza rozpocznie się o 10.00 w hali gimnastycznej szkoły przy ul. Kaliskiej. Wejście dla publiczności usytuowane będzie od strony ul. Legnickiej. Pokaz jest biletowany (bilet normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, dzieci do lat 6 są zwolnione z opłat).

Na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Główna to spot-kanie z kotami i hodowcami.

– Spodziewamy się około 50 kotów. Na pewno będą maine coony, persy, sfinksy, devony, ragdolle, rosyjskie niebieskie, brytyjczyki i dachowce – wymienia Tymoteusz Smoczyński, prezes PKKR AmoFeles.

Podczas imprezy wręczane będą nagrody, m.in. za sukcesy wystawowe z ostatnich dwóch lat. Będzie też głosowanie na kota publiczności. Na sali pojawią się stoiska z karmą, zabawkami czy drapakami. Swojestanowiska będą miały Centrum Weterynaryjne Września oraz stowarzyszenie Wrzosowa KOTlandia.

Na pokazie spotkamy na pewno Tymoteusza Smoczyńskiego i jego sfinksy, koty wyglądające dość ekscentrycznie, ale zyskujące przy bliższym poznaniu.

– Sfinksy nie mają wąsów i futerka, ale ich skóra jest bardzo ciepła, w dotyku przypomina zamsz. W łóżku działają jak termofory. Są towarzyskie, wybaczające i spokojne. Sprawdzają się jako towarzysze dzieci i osób starszych – mówi prezes PKKR AmoFeles.

Będzie też Joanna Musialska, która hoduje ragdolle, niebieskookie koty o pięknie cieniowanym futrze, które mają zadziwiającą umiejętność rozluźniania mięśni. Wzięte na ręce przypominają szmacianą lalkę.

– Uwielbiają przytulanie. Potrafią chodzić za człowiekiem krok w krok – mówi pani Joanna.

Wrześnię reprezentować będzie Anna Lisiak, która prowadzi hodowlę ogromnych maine coonów.

– Uwielbiamy koty za to, że pomimo swojej niezależności czasem wpuszczają nas do swojego tajemniczego świata – stwierdza Tymoteusz Smoczyński, zapraszając na pokaz tych, których kręcą kocie klimaty.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

kikierkikier

2 1

Uważam że najpiękniejszy jest kot prezesa 06:40, 21.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obywatelobywatel

1 1

Nikt nie pytał 10:17, 21.05.2022


REKLAMA
0%