Zamknij
REKLAMA

Milion dla Ali Calineczki. Zbiórka na pilną operację!

00.58, 02.07.2021 J.G Aktualizacja: 01.00, 02.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

Alicja Bartkowiak z Wrześni pilnie potrzebuje operacji ratującej miednicę. Koszt zabiegu to milion złotych. Rodzice mają czas do połowy sierpnia, żeby zgromadzić tę kwotę.

Alicja urodziła się jako wcześniak w 30 tygodniu ciąży z wagą 1060 g. Już w czasie prenatalnym zdiagnozowano  u niej wadę genetyczną. Po urodzeniu nabyła w szpitalu wirusa cytomegalii. W swoim krótkim życiu przeszła operacje zrośnięcia dwunastnicy, rozszczepu podniebienia twardego i miękkiego oraz wślizgowej przepukliny rozworu przełykowego. Alicja swoje pierwsze 7 miesięcy życia spędziła w szpitalu walcząc o oddech i tak do pierwszego roku życia wymagała całodobowego wsparcia wentylacją tlenową. Do drugiego roku życia była karmiona wyłącznie przez sondę do żołądkową. Do dzisiaj podczas snu wymaga podłączenia pod pulsoksymetr w celu kontroli parametrów życiowych (saturacji- natlenienia krwi oraz czynności serca).

Lista schorzeń, z którymi zmaga się dziewczynka jest bardzo długa. W tej chwili najpilniejsza jest operacja ratująca biodra i miednicę. Bez niej Ala będzie skazana na wózek inwalidzki.

- Córeczka cały czas cierpi. Przy każdym ruchu biodro samoistnie „przemieszcza się” i słychać przeraźliwy zgrzyt kości! Mimo czteroletniej intensywnej rehabilitacji oraz korzystania ze sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego, choroba postępuje. Alicja ma dość dobry zakres ruchomości stawów w pozycji leżącej i to jest bardzo dobra wiadomość, lecz bez operacji córka może być skazana na wózek inwalidzki! Operacja jest dla niej szansą na pozbycie się bólu oraz postawienie pierwszych kroków! Z racji wad wrodzonych oraz problemów oddechowych podczas snu, operacja musi się odbyć w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, pod ręką światowej sławy ortopedów, gdzie istnieje najlepsze zaplecze anestezjologiczno-pediatryczne na wypadek konieczności zabezpieczenia parametrów życiowych bądź ratowania życia - mówi pani Patrycja, mama Ali.

Koszt operacji jest ogromny, a czasu na zgromadzenie środków - niewiele. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc,

Ali można pomóc:

- licytując w grupie na Facebooku: TUTAJ.

- wpłacając środki na zbiórkę: TUTAJ

- wysyłając SMS-a o treści: 0136192, na numer: 72365

-udostępniając informacje w mediach społecznościowych

Więcej o Ali: TU

 

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%