Zamknij
REKLAMA

Od 55 lat służą mieszkańcom, niosąc pomoc w potrzebie. Nie zabrakło życzeń i serdecznych słów [FOTO]

14.19, 03.10.2022 LUK Aktualizacja: 14.27, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Piątkowie świętowali jubileusz 55-lecia jednostki. Uroczystość odbyła się w niedzielę 3 października.

Wszystkim druhom gratulacje jubileuszu, wytrwałości i szczęśliwych powrotów z akcji w imieniu burmistrza Huberta Gruszczyńskiego życzyła m.in. sekretarz Anita Kraska.

– Wasze zaangażowanie niesienia pomocy potrzebującym zasługuje na najwyższe słowa uznania. Dziękujemy za wytrwałość w tej ciężkiej ale jakże pięknej służbie, której przez ratowanie ludziom życia i zdrowia ofiarowujecie najcenniejszy dar jaki strażacy mogą ofiarować społeczeństwu. Życzymy aby trudna i odpowiedzialna służba była źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy. Niech święty Florian otacza was swoją opieką w wypełnianiu powinności strażackich – mówiła Anita Kraska.

Prezes Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Michał Stefański podkreślił zaś, że strażacy ochotnicy zazwyczaj są pierwsi tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

– Niesiecie ratunek i pomoc w czasie zagrożeń jakie dotykają lokalną społeczność często nie zwracając uwagi na własne bezpieczeństwo.Te trudne i niebezpieczne działania są wpisane w waszą strażacką służbę. To między innymi dzięki wam w naszym społeczeństwie wzrasta poczucie bezpieczeństwa i pewności, że można na was liczyć w każdej sytuacji. To wy nie szczędzicie wysiłku, trudu i wolnego czasu po to aby pomagać wtedy gdy ktoś drugi jest w potrzebie. OSP jest organizacją, która wyrosła z potrzeby serca, która wie co to jest solidarność i tę solidarność wprowadza w życie – mówił.

Więcej o niedzielnych obchodach napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

(LUK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

zacnezacne

5 9

to, ale nie oszukujmy się, większość robi to żeby dorobić, pomoc to efekt uboczny 14:49, 03.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DruhDruh

3 5

Pier... isz, 15:14, 03.10.2022


ZbychuZbychu

8 0

Niedziela 3. października, którego roku ? Strażakom wszystkiego najlepszego. 15:05, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

6 5

Straż pożarna (ochotnicza i zawodowa) to bodaj jedyna formacja mundurowa zasługująca na szacunek. 19:36, 03.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

natomiastnatomiast

4 1

anonimowy trol to ostatnia osoba, która może o tym decydować. Na szacunek trzeba zapracować i wszędzie znajdziesz takich co na niego zasługują i takich co nie. 21:36, 03.10.2022


REKLAMA
0%