Zamknij
REKLAMA

Rolnicy stracili półtora miliona złotych, a państwo się na nich wypięło!

13:52, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

„Rolnicy oszukani zostali z zimna krwią. Człowiek, który oszukał rolników czuje się dziś bezkarny, a państwo pozostaje bierne” – grzmiał Michał Kołodziejczak.

Konferencja prasowa z udziałem lidera AgroUnii odbyła się w czwartek 13 stycznia w Skotnikach (gm. Miłosław), a dotyczyła miejscowej firmy, która oszukała rolników z powiatu wrzesińskiego. O sprawie można przeczytać TUTAJ.

– Z firmą, która oszukała rolników, współpracowaliśmy od dłuższego czasu. Wszyscy byli zadowoleni. Nawozy rolnicy otrzymywali, a płatności były na czas – mówił Michał Koszarek, koordynator AgroUnii na powiat wrzesiński.

Zmieniło się to w 2021 roku.

– Firma działa na rynku 12 lat. Wywodzi się z gospodarstwa rolnego. Właściciel jest rolnikiem. Nie wiem, jak to wyszło, że wykorzystał sąsiadów i wyłudził od nich pieniądze. Rolnicy, którzy zamówili towar, nie dostali go. Dziś nie mają pieniędzy, by kupić następne nawozy. Nie mają czym nawozić roślin – dodał Michał Koszarek.

W sprawie oszukanych zostało 35 rolników na łączną kwotę półtora miliona złotych. Poszkodowane są też firmy.

– Mamy do czynienia z przestępstwem. Powiedziałbym nawet, że było ono zaplanowane. Zrobiono je z premedytacją. Człowiek, który oszukał rolników, czuje się dziś bezkarny. Zaplanował wszystko z zimną krwią. Dziwi mnie bierność państwa – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. – Ludzie, którzy chcą w Polsce kogoś oszukać, mogą to zaplanować, a państwo pozostaje bierne. Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie, którzy stanowią prawo.

Lider AgroUnii przekonywał, że w Polsce należy zmienić system prawny, tak by w przyszłości chronić poszkodowanych rolników.

– W takim momentach powinien działać w Polsce fundusz stabilizacyjny. W takim momencie państwo w pierwszej kolejności powinno zwrócić pieniądze rolnikom za ten nawóz. Państwo ma narzędzia, które pozwolą ściągnąć należności od firmy, która oszukała. Państwo może poczekać (na pieniądze – przyp. red.). Rolnicy nie mogą. Musimy takie sprawy nagłaśniać, bo inaczej takich sytuacji w Polsce będzie więcej – ostrzegał Michał Kołodziejczak.

Wśród oszukanych rolników jest m.in. Adam Spychała z Książna, który stracił 82 tys. zł. On także stwierdził, że w całej tej sytuacji zawiodły służby państwa, w tym policja i prokuratura. Chwalił za to pomoc Michała Kołodziejczaka i posła Lewicy Tadeusza Tomaszewskiego.

– Po tym w końcu coś się zaczęło dziać. Niedawno zostałem przesłuchany przez policję. Przykre jest to, że państwo nas nie broni. Przykro mi jest, że takie sprawy trzeba załatwiać na ulicy – mówił Adam Spychała.

Rolnik wspomniał też o ubiegłotygodniowych działaniach rolników w Pałczynie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Policja udzieliła nam pouczeń. Z firmą ze Skotnik współpracowałem od trzech lat. Zrobiliśmy 11 transakcji i nigdy nie było problemów. Właściciel firmy przez trzy miesiące mydlił mi oczy, że towar dojedzie, że mam spokojnie z rodziną zjeść wigilię. Tymczasem 3 stycznia 2022 roku otrzymałem SMS-a, że mam kontaktować się z restrukturyzatorem. Do dziś nie odbyło się z nim żadne spotkanie – ubolewał gospodarz z Książna.

– Prawo jest dziś napisane pod tych, którzy chcą oszukać ludzi. Właściciel firmy, przed którą dziś stoimy, do samego końca mówił, aby wpłacać zaliczki. W międzyczasie przygotowywał wszystkie dokumenty, które są potrzebne do restrukturyzacji. Dziś właściciel tej firmy nie ma majątku. Z informacji, które posiadamy, majątek jego został przepisany na członków rodziny. To pokazuje, z jaką zimną krwią i premedytacją ten człowiek przygotował się do tego, aby oszukać rolników i firmy – dodał Michał Kołodziejczak.

Głos zabrał też Grzegorz Dobrosielski, przedstawiciel lokalnej grupy producenckiej:

– Współpracowaliśmy z tą firmą od czterech lat. Było dobrze. W sierpniu zamówiliśmy kilkaset ton nawozu za kwotę około 250 tys. zł (grupa nie wpłaciła firmie ze Skotnik pieniędzy – przyp. red.). Właściciel firmy planował to oszustwo, bo na bieżąco przyjmował zamówienia. Było to zaplanowane. Mydlił nam oczy cały czas. Zamawialiśmy nawóz za 1150 zł netto, a dziś za tonę trzeba zapłacić około 3000 zł. Znaliśmy się z właścicielem firmy od lat. Prosił nas o wpłaty, ale powiedzieliśmy, że zrobimy to dopiero, jak towar do nas wjedzie, po pięciu minutach od rozładowania towaru. Jesteśmy pokrzywdzeni na zasadzie niezrealizowanego zamówienia – mówił Dobrosielski.

– Boli mnie to, że oszukał nas najbliższy sąsiad. Kupiłem nawóz pod koniec września. Cały czas mnie zwodził. Ostatni raz rozmawiałem z nim przed świętami. Mówił, że mam być spokojny, że do końca roku będzie nawóz – mówił kolejny oszukany rolnik, Rafał Stefaniak z Książna. – Są tutaj osoby, które chodziły z nim do szkoły, które siedziały z nim w ławce. Wykorzystał ich również. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że aby kupić dziś nawóz, musimy zrobić przedpłatę. Tymczasem saletrę na pole trzeba już wysiać w marcu. Co mamy zrobić? Mamy iść do banku po pieniądze? – pytał rozgoryczony.

– Jeśli nawozy nie trafią w odpowiednim czasie na pole, to nie będzie plonów – zauważył Michał Koszarek.

– Zostałem oszukany na 44 tys. zł. Zapłaciłem całą kwotę już w sierpniu – mówiła kolejna z oszukanych osób.

Zgromadzeni rolnicy żalili się, że w Polsce nie ma możliwości kupienia nawozów bezpośrednio od producentów. Jak dodawali, rządzący radzą im skracać łańcuchy dostaw, a tymczasem nie ma takich możliwości.

– Po co ten nawóz daje się przez dystrybutorów? Dopuścić rolników do tego, a nie dawać zarabiać pośrednikom – apelował Rafał Stefaniak.

Michał Kołodziejczak z AgroUnii obiecał, że włączy się w pomoc rolnikom. Ubolewał, że nie robią tego politycy, którzy otrzymują od podatników sowite pensje.

dsfg g

 

Kogo bardziej chroni państwo polskie?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Przestępców, oszustów 86%
Uczciwych ludzi 14%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (93)

gospodarzgospodarz

14 24

jołodziejczyk zrobił kabaret a rolnicy powinni oszusta wywiez na taczkach,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,taczkach,,,,,,,,,,,,,,,, 14:30, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rolnik Rolnik

18 9

Zainteresował się sprawą i chwała mu za to! I zapewniam, że jego pomoc nie skończyła się na konferencji prasowej. Dzięki Michał, że przyjechałeś! 14:57, 13.01.2022


Michał K. Michał K.

1 0

Dla twojej informacji i innych cymbałów. Sprawę nagłośniła Agrounia i jej członkowie po prośbie poszkodowanych rolników, a Michał Kołodziejczak z Michałem Koszarkiem współpracują od kilku lat. 14:47, 15.01.2022


MattaMatta

20 9

Najlepiej jakby z pieniędzy podatników zwrócić pieniądze rolnikom. Won od budżetowych pieniędzy... 14:40, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JonkaJonka

9 6

Dlaczego.rolnicy..kupowali..od...cwaniaka...aferzysty 16:56, 13.01.2022


Wojek dobra radaWojek dobra rada

14 2

To ten własciciel nie ma jakiejś ziemi, żeby sprzedać i oddać pieniądze rolnikom. Ziemia droga, sprzedały z 10 ha, oddały kasę i mógłby spojrzeć ludziom w oczy... 14:46, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rolnik Rolnik

10 2

Dziś właściciel tej firmy nie ma majątku. Z informacji, które posiadamy, majątek jego został przepisany na członków rodziny. To pokazuje, z jaką zimną krwią i premedytacją ten człowiek przygotował się do tego, aby oszukać rolników i firmy – dodał Michał Kołodziejczak. 14:56, 13.01.2022


aa

5 4

może wUjek ? 15:33, 13.01.2022


Precz z PISPrecz z PIS

21 17

Gdyby zginęło półtora miliona zł Morawieckiemu lub Kaczyńskiemu to dawno byłaby powołana komisja śledcza! Ale jak to spotyka ludzi to cóż PIS ma do w poważaniu! Przecież to nie pieniądze PIS-u lecz pieniądze gorszego sortu! Won z pis-em! rozliczyć tych dorobkiewiczów i złodziei z PIS-u! Każdy kreci swoje interesy , interesiki! Mejza, Misiewicz, Pięta, zatrudnianie żon , kochanek i całej rodziny na Państwowych posadach byle do koryta oto prawdziwa twarz dobrej zmiany, dojnej zmiany 14:51, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KomanKoman

10 7

***** **! 💩 16:16, 13.01.2022


WazaWaza

15 10

To może brat pato-biznesmena oddałby pieniądze uczciwym rolnikom...mieszka niedaleko 15:00, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Treść komentarzaTreść komentarza

4 2

Przecież ten ogryzek chce kasę od nas, podatników! 💩💩💩 17:06, 13.01.2022


JasneJasne

6 0

brat ? duże prawdopodobieństwo że razem układali te klocki i to już od piaskownicy ....jedną z firm poprostu poświęcili... 17:13, 13.01.2022


rolasrolas

2 2

a ten Brat pato-biznesmena tak dużo mówi o uczciwości, rzetelności i ciężkiej pracy rolników (-za którego się uważa) kupując zborza od rolników między innymi tych oszukanych.
Nie nauczył młodszego brata wartości które głosi? A może sami nie wieżą w to co mówią? 22:28, 13.01.2022


LucyferLucyfer

17 19

A na kogo głosowaliście w wyborach drodzy rolnicy??? Chcieliście PiSu to macie 15:14, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KiziuKiziu

17 11

Ty to miałeś dopiero ciężkie dzieciństwo. 15:50, 13.01.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


magnat POmagnat PO

8 7

I do tego POleciało całe OFE,POOOOOOOleciało! 16:28, 13.01.2022


BysiorBysior

16 20

Rolnicy głosujcie w dalszym ciągu na dobrą zmianę dostaniecie mnóstwo obietnic i na tym koniec 15:32, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ZbychuZbychu

19 7

Jaka by władza nie była to rolnik zawsze dostawał po d. W czasie wojny grabież żywności i dobytku. Po wojnie spółdzielnie. Jak nie wyszło to obowiązkowe dostawy. Tu wyjaśnię. Każdy musiał dać za grosze określone produkty. Jak czegoś nie miał to kupował, rozliczał się z sąsiadem, potem często odpowiednie rozliczenie przy kielichu. Przecież jeden miał trzodę, inny bydło, kolejny zboże i każdy z nich i tak musiał sprzedać bo z tego żył. Przecież nikt nie produkował by w nieskończoność trzymać. Za Gierka to zniesiono, pojawiły się emerytury rolnicze. Teraz uciążliwa mnogość przepisów, kolejne utrudnienia + kombinatorzy. Trudność w zbyciu produktow. 15:46, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CaptchaCaptcha

2 3

A ty nie powinieneś odwiedzić lekarza? I zabierz redaktora 😭 20:43, 13.01.2022


BysiorBysior

9 13

Zbychu- za Gierka pojawiły się emerytury rolnicze i jeszcze się nie podobało. Mają to co sobie wywalczyli 15:52, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZbychuZbychu

5 5

Nikt nie neguje rolniczych emerytur. Dzięki nim dziadkowie mają zapewniony chleb. Przy słabszych gospodarstwach często wspomagają młodszych. W mojej ocenie okres gierkowski był najlepszym w rolnictwie. Był zbyt na towar. Nie było, że bez WAT-u pieniądze za towar od ręki a jak chcesz z WAT to czekaj. 16:05, 13.01.2022


4x44x4

3 9

Zbychu co to jest WAT? 16:23, 13.01.2022


to jest tyleto jest tyle

15 13

Półtora miliona zł podatnicy zapłacili z własnej kieszeni za prywatna ochronę Jarosława Kaczyńskiego 15:53, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

8 11

Dlaczego kłamiesz? 16:17, 13.01.2022


do tyle jestdo tyle jest

10 7

No fakt nie półtora miliona złotych była podwyżka pewnie juz z 2 miliony złotych kosztuje ochrona Kaczyńskiego z naszych pieniędzy! 16:32, 13.01.2022


HmmHmm

21 12

Czy za PO było bardziej ostre prawo dla oszustów? Chyba niektórzy mają krótką pamięć. 16:08, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pegazus Pegazus

13 11

Jeszcze milion rolnicy by dołożyli i mogli by kupić Pegazusa! Narody drzyjcie co by sie działo! Nie byłoby dorabiania na Polsce i lewych interesów polityków 16:12, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BezczelBezczel

4 11

No jak se kupisz "Pegazusa" to będzie się działo 🤣🤣🤣 Zobacz na allegro 🤣🤣🤣 16:20, 13.01.2022


Gerwazy KluczGerwazy Klucz

11 14

A może nikt z tych ********* nie zgłosił przestępstwa? Tak mi to wygląda! ps. Mi Tusk zapi….ł sporo kasy i nic nie zrobisz! Czekam aż z…….e! 16:13, 13.01.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

SamSam

10 4

też nie zgłosiłeś przestępstwa ? 16:21, 13.01.2022


Gerwazy KluczGerwazy Klucz

5 10

Mnie nikt (poza Tuskiem) nie w……. ł 🤣 16:27, 13.01.2022


4x44x4

7 5

Też tak uważam, jest Źle, ale było jeszcze gorzej 16:30, 13.01.2022


KomanKoman

6 2

Miszczu @4X4 (=16!) chyba nie w tym miejscu napisałeś! 😭😭😭 17:08, 13.01.2022


4x44x4

2 3

@Koman w tym samym co ty😄 18:43, 13.01.2022


Redaktorku;Redaktorku;

12 1

„ w Skonikach (gm. Miłosław)”; gdzie są Skoniki? 🤣🤣🤣 16:35, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

17 7

„ Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie, którzy stanowią prawo.”; Sienkiewicz trzeźwieje, Tuskowi prawko zabrali, Joński i Szczerba mogliby przyjechać ale nikt im nie zgłosił 🤣🤣🤣 Może Jachira? 16:41, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Moj nickMoj nick

8 18

Wspomnieni wcześniej politycy nic złego nie zrobili a kierowcy Seicento pewna klasa polityczna zmarnowała zycie ale...karma wraca, warto czekać 16:56, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

6 8

Powiadasz, że Tusk niczego złego nie zrobił? No yebłem 😭 17:10, 13.01.2022


EdzioEdzio

12 2

Amberggold...offe....pokryje....koszty.....rolnikom...poszkodowanym 16:59, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrockiGrocki

7 9

Teraz Różański wchodzi agrounii aż po samą okrężnicę? 🤣🤣🤣 17:12, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MeeMee

8 9

Niech wezmą tego Kołodziejczaka do rządu, to się uspokoi jak Lepper i Janowski 17:23, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GapaGapa

12 8

Czytam komentarze i nie wiem co ma wspólnego PIS z prywatnym gościem prowadzącym firmę z NAWOZAMI...???? GOSCIU wykiwał Was, żeście mu zaufali A on takie coś...
A wy rolnicy stałe poszkodowani,wszyscy Was krzywdzą....trzebabylo kupić nawóz w Gsach,a nie u kolegi ! 17:33, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KomanKoman

5 5

To gra tego szmatławca „ośmiogwiazdkowego”!!! 17:48, 13.01.2022


CaptchaCaptcha

9 0

Tutaj wszystkiemu jest winny Prezes Jarosław nie zauważyłeś? 🤣😐🤣 17:50, 13.01.2022


do gapa do gapa

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GapaGapa

9 3

A w koło mówią że WINA TUSKA 17:53, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

4 2

CYKLISTÓW. 22:52, 13.01.2022


QuizQuiz

9 7

Ciekawe, że o AU piszą wyłącznie w tym lokalnym, śmiesznym periodyku? Po występach AU w Warszawie do tej pory wszyscy mają bekę 🤣🤣🤣 A ten ich szefek powoli staje się postacią memiczną 🤣🤣🤣 dla słoików 🤣🤣🤣 17:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AU AU

1 2

ale bredzisz. Ile ci poseł pisu zapłacił za ten komentarz? kalendarzyk dostałeś? 15:08, 14.01.2022


DemoDemo

7 8

Ten jeden na zdjęciach jak uciekał przed interwencją Policji w Wawie krzyczał „ja bez świni”! 🤣 ten fragment przetoczył się przez cały internet 🤣 18:00, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrockiGrocki

7 7

Na kolejną taką manifę zabiorą dzieci? 😭😭😭 18:02, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeeshHeesh

7 8

A może tak jaśnie panowie wynajmą jakiegoś prawnika? Firmę windykacyjną? A nie tylko żale wylewać u redaktorów w gazetce jakże lokalnej? Panie jak ci tam...? 18:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

totalna IGNORANCJAtotalna IGNORANCJA

15 4

czytam artykuł, czytam komentarze i krótko: TOTALNA IGNORANCJA !!!
Co z niesolidnym dłużnikiem ma wspólnego rząd, posłowie czy jakieś śmieszne organizacje rolnicze? Prowadzenie działalności rolniczej to normalna działalność obarczona ryzykiem. Każdy może się natknąć na niesolidnego płatnika - każdy może się stać dłużnikiem. Co w tym takiego wyjątkowego? W branży budowlanej, paliwowej, transportowej, etc - na każdym projekcie są dziesiątki firm które zostają wystawione do wiatru - i kogo to obchodzi? W czym tutaj ta rzekoma wyjątkowość tematu z firmą handlującą nawozami? 18:32, 13.01.2022

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

do wiezieniado wiezienia

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


HermesHermes

6 0

Tak się uprawia politykę w lokalnych szmatławcach 😭 20:19, 13.01.2022


RegiolRegiol

4 0

A kolega @dowiezienia do zakładu psychiatrycznego! Tylko kto ci wtedy dostarczy papierowe wydanie tego pi......ła? 🤣 20:22, 13.01.2022


ChlopChlop

6 1

Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Jestem w tej branży od czterdziestu lat. Nigdy nie zapłaciłem za nie dostarczony towar. Jak trzeba być *%#)!& aby zaufać handlarzowi tego typu. Na kilometr leciało od tego pana przekrętem. A teraz jeczycie do kogo? Własną głupotę chcecie przykryć polityką, wyzywacie agrounie?. Kapitał polityczny sobie zbijają, i wyjadą. Chodziliście do szkół rolniczych, ale słabo uważaliście na lekcjach. 20:42, 13.01.2022


4x44x4

1 4

Hej Ty ,, chlop" też chyba nie słuchałeś bo podpisać się nie umiesz. Największa grupa w powiecie też złożyła zamówienie na ,, taniiii" nawóz. Też nie słuchali na lekcjach? 11:22, 14.01.2022


ChlopChlop

5 1

Wszysycy ci, którzy zapłacili za towar nie widząc go, nie zasługują na współczucie. Raczej na politowanie, a guru z agrouni już pojechał, nakręcił filmik, puścił na yu tube i tyle. Znacie taką instytucje jak sąd ? no chyba że kolega z klasy. Nie zaśmiecać uwagi ludzi takimi faktami, oszukał was za waszym przyzwoleniem. 12:36, 14.01.2022


WiśniewskiWiśniewski

7 2

"Kogo bardziej chroni państwo polskie?"; Różański a jak ciebie wy...ją jacyś oszuści to też napiszesz, że to PiS? ps. nie nazywajmy tej twórczości dziennikarstwem 😭😭😭 20:50, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

petpet

8 7

Kołodziejczyk tylko silny w gębie ale sam nic nie umie załatwić. 20:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Witamy w cyrkuWitamy w cyrku

7 3

"Dziwi mnie to, że do Skotnik nie przyjechali posłowie,"; no qva Michał, no nie przyjechali! Bo skąd mieli wiedzieć! Michał! 🤣🤣🤣 Pytanko; gdzie jest dno 22:08, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AU AU

0 1

o ile mi wiadomo to informacja poszła 14:50, 15.01.2022


??????

5 5

A gdzie burmistrz? 22:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Witamy w cyrkuWitamy w cyrku

5 1

A co ma do tego Burmistrz? Ma się nisko pochylić Michału? Bo Michał to kto? 😭 22:28, 13.01.2022


No witamNo witam

3 3

Ale tu nie Michał ma problem i to nie na Michała terenie przekręty robią. Jak przedsiębiorcy odpady podrzucili to burmistrz działał, umorzenie podatku proponował a chłopów ma głęboko. 23:00, 13.01.2022


Michał K. Michał K.

2 3

Burmistrz na nartach. 10:11, 14.01.2022


CzechuCzechu

3 8

Jak podaje jeden z portali ceny węgla ostro w w górę, materiały budowlane znacząco drożeją. Wielbiciele dobrej zmiany co macie do powiedzenia ? Wina Tuska i Putina 06:49, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CaptchaCaptcha

2 2

@Czechu; to tylko twoja wina? I twoje wino Czechu! 😭 15:20, 14.01.2022


XxxXxx

10 3

zdrowsze będzie bez nawozów, ja ma czarnoziem jakby nawosy sial to wszystko by takie porosło że kto by to pospieral ziemniaki by urośli jak buraki i tak rosną ogromne. 08:07, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😄😄

6 4

Według Czecha tzw. dobra zmiana ogarnęła już całą Europę, ale mają moc i zasięg. 09:23, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoPo

13 3

Kto wplaca 82tys nie majac towaru na podworku. Najpierw towar puzniej kasa 10:53, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oczywiścieoczywiście

2 0

pUźniej ! 15:16, 14.01.2022


kostekkostek

12 3

kto inteligentny daje komuś 40-80 tys. z góry???????????????????????? 11:12, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4x44x4

7 4

Jak kupujesz nowy samochód to najpierw ci dostarczają a dopiero później płacisz? 12:32, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ToTo

6 2

A kupowales kiedys samochod. Jedziesz ogladasz i jak pasuje to placisz kase a nie ze wplacasz i puzniej jedziesz ogladac a auta nie ma 12:57, 14.01.2022


4x44x4

1 5

Do ,,To pUźniej" Tak to sobie mogłeś kupić żuka na giełdzie albo Lanosa na olx. Kupując nowy, Kasa musi być na koncie zapłacona przelewem chociażby dlatego, że kwota przekracza 15 tys. 14:48, 14.01.2022


Warto zacytować; Warto zacytować;

11 6

"Wszyscy ci, którzy zapłacili za towar nie widząc go, nie zasługują na współczucie. Raczej na politowanie, a guru z agrouni już pojechał, nakręcił filmik, puścił na yu tube i tyle. Znacie taką instytucje jak sąd ? no chyba że kolega z klasy. Nie zaśmiecać uwagi ludzi takimi faktami, oszukał was za waszym przyzwoleniem."; a gazeciarz niech zacznie uprawiać politykę w piaskownicy!!! 13:51, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelnik.Czytelnik.

7 2

Sprawę Skotnik, to chciał powiedzieć w sejmie w Warszawie Bartek Sienkiewicz ! to co stwierdzono ? Wyprowadził go partyjny kolega, stwierdzono że to PIJOK i tyle. Może Kołodziejczok by tam pojechał 🙂 14:35, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Warcholy WrzesinskieWarcholy Wrzesinskie

5 5

Media polskojęzyczne. 14:42, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxXxx

2 3

u nas we wsi nikt nie sieje nawozuf bo puzniej kto by to wszystko s pola pospierał, zapracofać by sie trza ziemniaki buraki o laboga to jeden i cała pszyczepa,a jeden to nafet sresygnofal z hotofli ziemiakuf i spszedał dom i czarnoziem i do miasta poszet. 16:56, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StaszekStaszek

3 2

Czytelnik- Sienkiewicz pijok ? A niejaki Karski to abstynent 16:58, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Widz.Widz.

3 2

Karski nie chodzi po sejmie napity. 08:09, 15.01.2022


joko.joko.

2 1

I nie bredzi !!!! 08:12, 15.01.2022


Miastowy.Miastowy.

2 5

My chcemy zdrową żywność, a nie na sztucznych nawozach i chemi. Dobrze tym bamberkom. 08:08, 15.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

4x44x4

4 0

To sobie załóż ogródek i nie biegaj do marketu bo tam masz dużo więcej chemii niż w produktach od polskiego rolnika. 09:21, 15.01.2022


Miastowy,Miastowy,

0 1

A Dino to czyja to sieć ? Vietnamu ?🤣 09:45, 15.01.2022


4x44x4

3 0

Nie ważne czyja sieć tylko czyj towar, czy każdy kierowca VW to Niemiec?😉 09:58, 15.01.2022


Czytelnik.Czytelnik.

2 0

Czyli chemia.... 21:07, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ble bleBle ble

1 0

Jak ktoś nie jest rolnikiem, to nie wie,że jeśli sprzedajemy płody rolne, to czekamy za pieniędzmi 14 do 21 dni,a czasami i więcej, zawsze ktoś może oszukać, a najlepiej podać się do restrukturyzacji..
Teraz jeśli kupuje się nawozy to każdy chce zaliczkę, przedpłatę, nie przywiozą jeśli nie zapłacisz.... Takie są realia.
To zawód jak każdy inny obarczony ryzykiem.
To my jesteśmy oszukani!
A żona tego pana założyła już sobie firmę i będzie dalej handlować nawozami!
12:56, 08.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%