Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy czekali na to wiele lat. W końcu jest jasno!

15:25, 07.12.2021 | LUK
Skomentuj
REKLAMA

Jaśniej i bezpiecznie zrobiło się na ulicach znajdujących się nad Stawem Pawelskim w Miłosławiu. Wszystko dlatego, że zakończył się tam wyczekiwany od lat przez mieszkańców montaż lamp.

W sumie na kilometrowym odcinku ustawiono 30 słupów oświetleniowych. Zamontowano je na ul. Chełmońskiego i Wyczółkowskiego oraz na części ul. Matejki i Malczewskiego. Kosz inwestycji wyniósł 157 tys. zł. 

Przypomnijmy, że mieszkańcy w połowie września 2020 roku złożyli do Urzędy Gminy w Miłosławiu petycję w sprawie montażu na ulicach lamp. 

– Konieczność montażu lamp oświetleniowych wynika z bieżących potrzeb bezpieczeństwa społeczności. Brak oświetlenia stwarza zagrożenie dla ich zdrowia, życia oraz mienia. Szczególnie uciążliwe jest to w okresie jesienno-zimowym, podczas powrotów z pracy i szkoły. Pragniemy przypomnieć, że już w 2016 roku była złożona obietnica realizacji wymienione inwestycji. Nasze oczekiwania są nadal aktualne, a wykonanie oświetlenie ulic jest w pełni uzasadnione i wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców – napisano w petycji. 

Burmistrz Hubert Gruszczyński nie ukrywa zadowolenia z tego, że na ulicach zrobiło się bezpieczniej.

– Pamiętam dobrze, że gdy byłem radnym (w opozycji – przyp. red.) to mieszkańcy bardzo zabiegali o montaż lamp. Niestety bezskutecznie. Cieszę się, że udało mi się to zmienić. Oświetlenie tych ulic nastąpiłoby już w ubiegłym roku ale jeden z właścicieli działek zgłosił protest do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu. Musieliśmy czekać na rozstrzygnięcie sprawy. Ostatecznie wszystko poszło po naszej myśli, a duża w tym zasługa Jarosława Płocińskiego, kierownika Referatu Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Leśnictwa i pracowników całego referatu – podkreśla włodarz gminy.     

(LUK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

ciekawskiciekawski

6 2

No spoko i w ogóle ale po co miało tam powstać oświetlenie przed pięciu laty jeśli mieszkały tam chyba dwie rodziny na krzyż a wiele gęsto zaludnionych ulic było niedoświetlone. 22:30, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wasylwasyl

6 1

A może artykuł o tym ,że połowa chodników w Miłosławiu jest oblodzona? 12:57, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ksywaksywa

7 1

Pewnie rodzinka któregoś z radnych tam się osiedliła, że tak szybko to załatwili. 14:19, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzeszewianinCzeszewianin

0 0

Burmistrz nie kryje zadowolenia z oświetlenia?? Wraca wspomnieniami, do czasów kiedy był radnym?? Dlaczego nie pamięta tych chwil, kiedy startował do rady gminy i obiecywał mieszkańcom Czeszewa chodnik na ulicy Leśnej?? Chodnik owszem jest, ale tylko na mniejszej połowie ulicy. Co z dalszym odcinkiem chodnika? Czy bezpieczeństwo społeczeństwa w Czeszewie nie jest ważne .?????? Może niech redaktor zada włodarzowi to pytanie. Mieszkańcy są ciekawi kiedy mogą się spodziewać chodnika na ulicy Leśnej. Czy w ogóle gole mogą się spodziewać jego dalszej części, biorąc pod uwagę coraz większą liczbę małych dzieci, które nie mają możliwości bezpiecznie spacerować tą drogą. 20:33, 15.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Karol1Karol1

0 0

Wiesz dlaczego......bo w Czeszewie wygrał Skikiewicz.... obecny "burmistrz" inwestuje tylko tam gdzie otrzymał jak najwięcej głosów.... 23:10, 19.12.2021


Nie maNie ma

0 0

mniejszej połowy. Połowa to połowa! 22:10, 11.01.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%