Zamknij
REKLAMA

Remont nekielskiej wozowni stał się faktem

22:18, 24.05.2022 | R.J.
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęcie przebudowy wozowni w nekielskim parku nareszcie stało się faktem. Powstanie tam nowoczesna biblioteka z mini centrum kultury.

Inwestycja ma kosztować 5,9 mln zł. Znaczną część tej kwoty pokryje rządowe dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 4,4 mln zł.

– Według wstępnego harmonogramu w roku bieżącym planowane są: roboty rozbiórkowe, wymiana i częściowa nadbudowa dachu, osuszenie i wzmocnienie fundamentów oraz murów, wykonanie elewacji, wymiana zewnętrznej stolarki okiennej (częściowo) i drzwiowej, roboty instalacyjne (wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, elektryczna) i budowa kotłowni gazowej – informuje Anna Mizgajska, wiceburmistrz Nekli.

Prace będą dalej kontynuowane w następnym roku. - Wykonawca przewiduje prace wykończeniowe wewnątrz i roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku obejmujące: budowę drenażu opaskowego, budowę tarasu ziemnego, budowę miejsc parkingowych, chodnika i zjazdów. Należy podkreślić, że w przypadku wystąpienia problemów z dostępnością materiałów budowlanych wstępny harmonogram robót może ulec zmianie – dodaje wiceburmistrz. Inwestycja powinna zakończyć w połowie 2023 roku.

Zdjęcia z wnętrza budynku już po rozpoczęciu remontu udostępnił burmistrz Karol Balicki. Widać na nich m.in. fragmenty malowidła Stanisława Mrowińskiego nawiązujące do miejscowej legendy o Panu Twardowskim i nekielskich diabłach. Włodarz poinformował, że obraz nie może być poddany renowacji ze względu na malowanie bezpośrednio na tynku. Pojawi się jednak próba stworzenia kopii.

(R.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%