Marcel cierpi na głuchotę czuciowo-nerwową obustronną. Środki z 1,5 proc. umożliwią mu uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych, których koszt przekracza możliwości finansowe rodziców. Dla chłopca to szansa, żeby nauczyć się porozumiewać z otoczeniem oraz usłyszeć świat. Stankowski
KRS 0000396361
0136192 Alicja
Alicja urodziła się jako wcześniak z wadą genetyczną z którą jest jedna na świecie. Wskutek choroby nie potrafi mówić, samodzielnie stać ani chodzić, codziennie zmaga się z bezdechami sennymi, opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami przełykania pokarmów (dysfagia), dużą wadą wzroku, niedosłuchem, padaczką oraz bólami ortopedycznymi. Do końca życia będzie wymagać wielospecjalistycznej opieki medycznej oraz leków i stałej, intensywnej rehabilitacji.
Blanka ma 4 lata. Krótko po urodzeniu przeszła trzy operacje kardiochirurgiczne. Niestety, po ostatniej z nich stan zdrowia dziewczynki znacznie się pogorszył. Przez pooperacyjne komplikacje Blanka ma uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji, wszechstronnej terapii, częstych wizyt kontrolnych u lekarzy. Środki z 1,5 proc. rodzice przeznaczą na rehabilitację.
5-letni Mikołaj zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz padaczką. Chłopiec nie chodzi ani nie raczkuje. Wypowiada tylko pojedyncze słowa. Jego szansą na poprawę sprawności jest rehabilitacja, a szczególnie specjalistyczne i jednocześnie kosztowne turnusy. Mikołajek potrzebuje też sprzętu ortopedycznego oraz wózka i siedziska, które muszą być wymieniane razem z jego wzrostem.
Kacper choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, jedną z najcięższych chorób genetycznych, która dotyka tylko chłopców. Dziecko z DMD przez pierwsze lata życia pozostaje w pełni sprawne. Później choroba zaczyna niszczyć mięśnie odpowiedzialne za chodzenie, połykanie i oddychanie. Trwa walka o to, by Kacperek jak najdłużej zachował sprawność. Do tego potrzebne są intensywna rehabilitacja i nowoczesne, bardzo drogie terapie.
Janek zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a, chorobą, która stopniowo niszczy mięśnie. Jeszcze do niedawna chłopiec poruszał się o własnych siłach. W ubiegłym roku skręcił kostkę i po leczeniu nie wstał już z wózka inwalidzkiego. Chłopiec potrzebuje systematycznej rehabilitacji, która jest kluczowa dla utrzymania dobrej kondycji, co wiąże się z dużymi kosztami.
Kuba ma 5 lat. Urodził się z zespołem Downa. Chłopiec zmaga się z wieloma dodatkowymi schorzeniami, m.in. osłabionym napięciem mięśniowym, hipermobilnością stawów, szpotawością bioder oraz opóźnionym rozwojem mowy. Po urodzeniu przeszedł poważną operację z powodu niedrożności dwunastnicy. Potrzebuje stałej rehabilitacji i zajęć terapeutycznych.
Karolek ma zdiagnozowany rzadki zespół genetyczny Skrabana-Deardorffa, który charakteryzuje się obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i rozwojem mowy, zaburzeniami jedzenia i niepełnosprawnością intelektualną. Karolek ma też padaczkę. Chłopiec potrzebuje stałej rehabilitacji oraz specjalistycznych turnusów, dzięki którym robi postępy w rozwoju mowy.
Kamil urodził się z zespołem Downa. Chłopiec ma wiele pasji – uwielbia tańczyć, ćwiczyć fitness i podróżować. Jednak, żeby spełniać swoje marzenia, potrzebuje stałych zajęć ze specjalistami – rehabilitantem, logopedą i wieloma innymi. Mięśnie i stawy Kamila są wiotkie i szybko się męczą, a jego mowa jest niewyraźna. Środki z 1,5 proc. posłużą do opłacenia rehabilitacji.
Karolina urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jest osobą z głębokim upośledzeniem i wymaga całodobowej opieki. Jej rozwój umysłowy zatrzymał się na poziomie półrocznego dziecka. Karolina jest pieluchowana, nie mówi. Chodzi, ale wymaga stałej pomocy rodziców. Dodatkowo choruje na padaczkę oraz cukrzycę typu 2. Potrzebuje pomocy w zakupie leków, pieluch oraz stałej rehabilitacji.
Lenka zmaga się z ciężkim zaburzeniem neurologicznym, tzw. zespołem Retta. Dzieci cierpiące na tę chorobę nazywane są „milczącymi aniołami” ze względu na problemy w kontakcie z otoczeniem. Lenka nie potrafi mówić ani zmusić swoich rączek, żeby robiły to, czego chce. Jest uwięziona w swoim ciele. Potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, od której zależy jej dalszy rozwój.
Oliwia w zeszłym roku skończyła 18 lat. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, wymagającą opieki wielu lekarzy. Kilka lat temu przeszła udar i 12 operacji mózgu w ciągu trzech miesięcy. U Oliwki ujawniają się kolejne schorzenia – mózgu, kręgosłupa. Prawdopodobnie potrzebne będą następne zabiegi, ale aby do nich doszło, konieczna jest intensywna rehabilitacja oraz prywatne wizyty u lekarzy.
Agatka urodziła się z wirusem CMV. Spowodowało to małogłowie i wodogłowie. Dziewczynka cierpi z powodu napięcia mięśni, ma padaczkę, nie widzi. Rehabilitanci, osteopaci, logopeda i rodzice robią co mogą, aby Agatka mogła się rozwijać i cieszyć życiem. Trwa walka o to, by dziewczynka samodzielnie siedziała, zwalczyła napięcie mięśniowe, a z czasem – żeby stanęła na nogi.
Wojtek ma 16 lat. W 2013 roku zdiagnozowano u niego autyzm. Jest pogodny, uśmiechnięty, uwielbia zajęcia na basenie. Robi postępy w rozwoju, ale nadal ma problemy z koncentracją, nadpobudliwością i zaburzeniami w kontaktach z innymi. Rodzice chcą, aby Wojtek w przyszłości mógł sobie radzić samodzielnie. Do tego potrzebna jest jednak kosztowna terapia i rehabilitacja.
Zuzanna przyszła na świat z rzadką chorobą genetyczną, którą zdiagnozowano w 11. miesiącu życia. Zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, zaburzeniami psychicznymi i autystycznymi, trudnościami w mowie i relacjach. Wymaga rehabilitacji oraz stałej opieki terapeutów i specjalistów. Niestety, znaczna część konsultacji i terapii musi być realizowana prywatnie.
KRS: 0000037904
Krzyś urodził się z zespołem Downa. Jest opóźniony umysłowo i ruchowo. Występuje u niego wiotkość mięśni. Jego układ immunologiczny jest osłabiony, więc Krzyś często choruje. Ma też wadę wzroku. Potrzebuje stałej opieki oraz systematycznej rehabilitacji.
Nina w połowie sierpnia uległa wypadkowi, w wyniku którego 70 proc. jej ciała zostało poparzone. Jej stan ustabilizował się na tyle, że mogła wrócić do domu. Potrzebuje jednak wielu zabiegów, środków opatrunkowych oraz rehabilitacji, a w przyszłości być może także operacji.
17-letni Filip urodził się jako wcześniak. Ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną audiogenną. Jest opóźniony psychoruchowo, ma uszkodzony nerw wzrokowy i małogłowie. Wymaga stałej opieki. Środki z 1,5 proc. zostaną przeznaczone na rehabilitację Filipa.
Marcin w wyniku wypadku stracił nogę. Poważnemu uszkodzeniu uległa też jego ręka. Wrześnianinowi udało się pozyskać środki na protezę, ale aby mógł być w pełni samodzielny, potrzebna jest intensywna rehabilitacja, szczególnie ręki. Środki z 1,5 proc. zostaną przeznaczone na rehabilitację i dojazdy do placówek medycznych.
Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom we Wszemborzu (w gminie Kołaczkowo) to organizacja pozarządowa, która od września 2014 roku prowadzi w tej miejscowości szkołę społeczną i przedszkole. Środki pozyskane dzięki 1,5 proc. podatku zostaną przekazane na zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych i zabawek.
Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia to jedyna państwowa placówka we Wrześni, w której dzieci mogą kształcić się artystycznie, ucząc się gry na instrumentach. Środki z 1,5 proc. zostaną przekazane na zakup instrumentów oraz inne, bieżące potrzeby szkoły.
Terenia15:38, 20.02.2025
Panie Boże za jakie grzechy te dzieci tak cierpią
👍19:03, 20.02.2025
Lepiej wpłacić bezpośrednio na chore dzieci, niż na prywatne konto Owsiakowi.
Czytaj Biblię21:52, 20.02.2025
Masz rację Matka przeczytałaś Księgę Rodzaju 3,16-19 tak właśnie jest napisane tak jak napisałaś. Mylisz się tylko w jednej rzeczy. Każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa będzie miał drugie życie. Nie będzie już chorób, głodu, bólu, cierpienia ani śmierci. Będziemy żyć wiecznie zdrowi, silni, szczęśliwi.
Terenia05:59, 21.02.2025
Każdy powinien cierpieć za swoje grzechy a nie za cudze
Czytaj Biblię13:28, 21.02.2025
Pan Bóg jest Bogiem sprawiedliwym. On wie lepiej co powinno a czego nie powinno.
Terenia13:38, 21.02.2025
Czytaj- ładna mi sprawiedliwość jak ja dostaję baty za przodka którego nie znałem
Czytaj Biblię14:46, 21.02.2025
Przeczytaj Księgę Hioba a dowiesz się, że każdy za niesprawiedliwe krzywdy Pan Bóg wynagrodzi mu w dwójnasób.
Terenia16:22, 21.02.2025
Czytaj- czyli najpierw da mi baty a później mi wynagrodzi
dzięki tym dzieciom00:51, 21.02.2025
świat jeszcze istnieje
Tik tak06:16, 21.02.2025
Tak tak tylko że ty nie chcesz takim być i do nich należeć
puzon08:47, 21.02.2025
Halo ,ale Powiatowa Szkoła Muzyczna *tyż*może wpłacą te premię otrzymaną sowicie od pana Dyzia
Rybicka14:40, 21.02.2025
Trzeba zabrać 800+ bo ludzie zamiast na swoje dzieci wydają na wódę i papierochy.
Marcin Dawidowski16:46, 24.02.2025
Zachęcam do wsparcia mojej córki 1,5% z podatku.
Zuzanna jest chora na stwardnienie rozsiane. Zbieramy na rehabilitację poprzez Fundację Dobro Powraca.
KRS: 0000338878, cel szczegółowy: Zuzanna Dawidowska
Dziękuję,
Marcin Dawidowski
tata
1 1
Za grzechy swoich rodziców do czwartego pokolenia.
0 1
Terenia przeczytaj Księgę Wyjścia 34,7 oraz 20,5-6
0 0
To nie są grzechy. To jest czesto na skutek problemów okołoporodowych - niedotlenienia, to jest chemia otaczająca nas na każdym kroku i geny. Choroba nie wybiera, dotyka biednych i tak samo majętnych! Życzliwych i serdecznych ludzi i tak samo tych złośliwych, wiecznie niezadowolonych z życia. Grunt to pokochać i walczyć o zdrowie dzieci. Doceniać życie które mamy jedno.