Zamknij

Pogorszył się stan Antosia Zbierskiego. Rodzice proszą o modlitwę

11.26, 24.01.2023 J.G Aktualizacja: 11.27, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Pogorszył się stan Antosia Zbierskiego, 4-latka z Orzechowa walczącego z rakiem. – My z Waszą pomocą zrobiliśmy wszystko co możliwe, ale jaki jest plan wie tylko Bóg – piszą rodzice chłopca.

Nasi Czytelnicy dobrze znają historię Antka. Od początku kibicujemy jego walce. 4-latek w 2021 roku zachorował na neuroblastomę, jeden z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych. Wydawało się, że pokonał chorobę, ale po roku wróciła. Możliwości leczenia w Polsce wyczerpały się, więc Antek poleciał na leczenie do specjalistycznej kliniki w Barcelonie.

Cały czas trwała zbiórka na leczenie chłopca. Koszt terapii opiewał na blisko 3 mln zł.

Na początku stan chłopca poprawił się. Załamanie nastąpiło w ostatni weekend. 

Boże Narodzenie Antoś spędził z rodziną w Polsce, a następnie wrócił do Barcelony na nowy cykl chemii. Rodzice mieli nadzieję, że przed nimi i synkiem nowy, lepszy rok. Po badaniach okazało się jednak, że chłopiec ma nowe zmiany.

- Kiedy razem przyswoiliśmy kolejne złe informacje Antoś z uśmiechem na twarzy korzystał z każdego dnia z bratem. Jego marzeniem było spędzenie wspólnych urodzin dziadka tutaj w Barcelonie. Od zawsze uwielbiał świętować urodziny, odliczając kiedy przyjdzie czas na jego tak było i w tym roku. W piątek szalał na każdej możliwej zjeżdżalni w szpitalu, w sobotę rano wybierał tort by w niedzielę świętować, lecz choroba pokrzyżowała nam plany.  W sobotę popołudniu Antoś gorzej się poczuł, trafiliśmy na pogotowie. Lekarze podejrzewali zatrucie. Jednak w niedzielę spał i skarżył się na ból główki. Dziś dowiedzieliśmy się, że powodem jest zmiana w główce - relacjonują rodzice.

Antoś od niedzieli jest w ciężkim stanie. Głównie śpi.

– Możemy tylko trzymać jego rączkę i przytulać oraz liczyć na cud – stwierdzają rodzice prosząc o modlitwę i dziękując wszystkim, którzy do tej pory wsparli chłopca w jego walce.

(J.G)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

KalikstKalikst

13 1

Boże za jakie grzechy to dziecko tak cierpi 11:32, 24.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jedna z mamJedna z mam

2 2

Jestem z Wami 13:51, 24.01.2023


Dor KaDor Ka

2 0

Boziu kochana miej w opiece Antosia,nie pozwol,zeby tak cierpial😥

22:36, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aniol Aniol

1 1

Bedzie dobrze,nadzieja jest w Bogu !!! 20:16, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%