Zamknij
REKLAMA

Mikołajki z dziećmi, jak zorganizować ten dzień?

20.22, 21.11.2022 . Aktualizacja: 20.23, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, zatem już dziś warto dobrze zaplanować ten dzień. Pod uwagę należy wziąć nie tylko prezenty, lecz również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Sprawdź, z czego w szczególności ucieszą się dzieci w każdym wieku!

Jak wybrać prezent na Mikołajki?

Mikołajki z dziećmi to wspaniała zabawa, lecz jednocześnie dzień, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności skupmy się na wyborze prezentu. Nie musi być on drogi - niektórzy praktykują raczej wręczanie maluchom drobnostek, takich jak maskotki, gry czy innego typu zabawki. Szukając inspiracji na prezent na Mikołajki dla dzieci, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zainteresowania i potrzeby pociechy. W przypadku najmłodszych dobrze sprawdzają się:

 • zabawki sensoryczne,
 • zabawki doskonalące zdolności motoryczne,
 • książeczki edukacyjne,
 • zabawki miękkie.

Nieco starszym dzieciom możemy natomiast zaproponować:

 • zabawki do odgrywania ról,
 • puzzle,
 • lalki czy samochody,
 • zabawki edukacyjne

Jakie atrakcje dla dzieci wybrać na Mikołajki?

6 grudnia organizowanych jest wiele wydarzeń, na które warto wybrać się razem z dziećmi. Dobrą propozycją jest wizyta w manufakturze piernika czy w domu Świętego Mikołaja - tego typu atrakcje oferują zwykle większe miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest też wycieczka do ogrodu świateł, w którym znajdziemy mnóstwo kolorowych lampek świątecznych. Tego rodzaju wyprawa dedykowana jest zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. 

Odwiedziny w domu czy szukanie prezentów?

Warto zawczasu zastanowić się, w jakiej formie zostaną wręczone dzieciom prezenty mikołajkowe. W praktyce wiele zależy tutaj od przyjętej w poszczególnych domach tradycji, która jest inna w konkretnych rejonach. W niektórych przypadkach Mikołaj osobiście składa dziecku wizytę - przebrać za niego może się członek rodziny, istnieje też możliwość "wynajęcia" Mikołaja z agencji eventowej. W innych domach Mikołaj zostawia buty w skarpetach świątecznych lub w butach. W wielu domach praktykuje się też wspólne szukanie prezentów, które w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj pozostawia w różnych miejscach. Samodzielne szukanie upominków nie stanowi większego problemu, jednak jeśli chcemy wynająć profesjonalnego Mikołaja, należy to zrobić zawczasu.

Wspólne aktywności w Mikołajki

Mikołajki z dziećmi niekoniecznie muszą wiązać się z koniecznością udania się na wycieczkę - dotyczy to zwłaszcza pociech, które w danym czasie chorują bądź późno wracają do domu. Możemy wybrać inne aktywności, które idealnie sprawdzają się w domowym zaciszu. Dobrym pomysłem będzie:

 1. przygotowywanie łańcuchów na choinkę,
 2. przygotowywanie czapek Świętego Mikołaja,
 3. pieczenie ciasteczek dla Mikołaja,
 4. przygotowywanie różnego rodzaju ozdób świątecznych.

Jeśli Mikołaj odwiedza dziecko w domu, warto nakłonić pociechę do wcześniejszego przygotowania drobnego upominku, który osobiście wręczy niezwykłemu gościowi. 

Mikołajki w szkole, żłobku czy przedszkolu - o czym należy pamiętać?

Mikołajki obchodzone są nie tylko w domach, lecz również w żłobkach, szkołach czy przedszkolach. Zwykle organizacją tego dnia zajmują się pracownicy placówki, jednak zadaniem rodziców jest dowiedzieć się, w jaki sposób będą na przykład przekazywane prezenty. W niektórych przypadkach trzeba je zakupić we własnym zakresie, a następnie dostarczyć 6 grudnia do placówki. W innych miejscach zakupem prezentu obarczony jest personel, rodzic natomiast musi jedynie uiścić składkę. Pamiętajmy, aby tego dnia ubrać dziecko odświętnie bądź jak czasami zalecają nauczyciele - na czerwono, w zależności od przyjętych standardów. 

ARTYKUŁ PARTNERSKI

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

RadzioRadzio

3 1

Tarcza antyinflacyjna dobiega końca. Od 1 stycznia VAT 23 % na paliwa gaz prąd ciepło. Będzie drożyzna która wielu wykończy 06:10, 22.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

hmmhmm

0 0

i napisałeś o tym dlatego, że? Ktoś o tym nie wie, czy nie wiedzieć dlaczego myślisz, że coś osiągniesz tym spamem? 13:41, 23.11.2022


taki tamtaki tam

0 0

jeszcze napisz kto przymusza do podnoszenia waty ;) 12:48, 25.11.2022


Monika3333Monika3333

1 0

Wzięłam sobie wolne 6 grudnia by jechać z dzieciakami latać w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym, sama też skorzystam z atrakcji. Jestem często zapracowana i mało czasu spędzam z dzieciakami więc uznałam że to dobry moment by to nadrobić i zrobić dzieciakom niespodziankę. 11:45, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%