Zamknij
REKLAMA

Średzcy policjanci otrzymali nowe motocykle. Pojazdy przydałyby się we Wrześni? [FOTO]

11.33, 29.09.2022 . Aktualizacja: 11.36, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z pobliskiej Środy Wielkopolskiej otrzymali dwa motocykle marki BMW R 1250 RT. Maszyny zastąpiły wysłużone Hondy 1000.

Średzka policja informuje, że jednoślady BMW zostały zakupione z budżetu centralnego.

– Motocykle BMW R 1250 RT zostały przystosowane do policyjnych wymagań służbowych. Maszyna tego typu jest zasilana dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi 143 Nm co przy wadze blisko 280 kg pozwala skutecznie rozpędzić maszynę – informuje Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Motocykl posiada hamulce ABS i kontrolę trakcji, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Ponadto jednoślady te posiadają duży wyświetlacz na kokpicie ułatwiający kierującemu kontrolę systemów.

– Dla funkcjonariuszy drogówki wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje kufer, wewnątrz którego znajduje się system zintegrowany z centralą radiową komendy. Warto zwrócić uwagę na zupełnie nowe barwy policyjne, które zostały także wzbogacone o wiele elementów odblaskowych. Policyjne motocykle posiadają też sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajduje się także podgrzewane siedzenie i manetki, a także inne elementy poprawiające komfort wielogodzinnej pracy funkcjonariuszy na motocyklu w różnych warunkach atmosferycznych – dodaje rzeczniczka.

– Tydzień jazdy to na razie zbyt krótko, by ocenić wszystkie aspekty pełnienia służby na nowych maszynach – mówi Szymon Like, który wraz z kolegą Mateuszem Juskowiakie użytkują maszyny w patrolu.

– Na pewno jednak można powiedzieć, że różnica w komforcie jazdy jest duża, bo są to pojazdy nowe i solidne. Chcę też podkreślić, że lifting w kolorystyce motocykli dał mocne efekty prewencyjne. Użytkownicy dróg widzą nas już z daleka, to poprawia również nasze bezpieczeństwo jako policjantów, którzy są najbardziej mobili na przykład w przypadku podjętych czynności pościgowych.

Czy jednoślady BMW powinny trafić również na wyposażenie Komendy Powiatowej Policji we Wrześni? Dodajmy, że wrzesiński garnizon nie ma w swoim taborze motocykli.

Fot. KPP Środa Wlkp.

Czy wrzesińska policja powinna mieć na wyposażeniu motocykle?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 57%
Nie 43%
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

WidzWidz

5 3

W Słupcy też mają. 🙂 11:48, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FoxillFoxill

7 3

Przydali by się, aby ochłodzić niektórych, z doopy wyjętych izirajderów wrzesińskich! 14:05, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperżabaSuperżaba

0 1

Małe. Goldwingów nie było? 18:05, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%