Zamknij
REKLAMA

Policja skarbowa przechwyciła ponad 17 ton nielegalnego tytoniu [FOTO]

10:07, 20.05.2022 | .
Skomentuj Fot.KAS
REKLAMA

Funkcjonariusze wielkopolskiej i podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w gm. Wolsztyn (woj. wielkopolskie) magazyn z nielegalnym tytoniem. Mundurowi zabezpieczyli ponad 17 ton rozdrobnionego suszu tytoniowego.

Straty Skarbu Państwa, którym zapobiegła w tym przypadku KAS to ponad 19 mln zł. Funkcjonariusze KAS z Poznania i Białegostoku na terenie hali magazynowej znaleźli 124 kartonowe pudła z suszem tytoniowym.

Towar przywieziono bez wymaganych dokumentów i zgłoszenia w systemie SENT, który służy do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 17 ton nielegalnego tytoniu. Gdyby towar trafił do sprzedaży, naraziłoby to budżet państwa na straty ponad 19 mln zł - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Postępowanie karne skarbowe nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie.

Śledczy ustalają organizatorów nielegalnego procederu. Niewykluczone, że zabezpieczony tytoń mógł służyć do produkcji nielegalnych papierosów. Z takiej ilości przejętego suszu można wyprodukować co najmniej 17 mln szt. papierosów. Sprawa jest rozwojowa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

taktak

3 2

samo by było gdyby zalegalizowali maryśkę, podatki by były takie, że i tak by robili na lewo. Z nałogiem nie wygrasz, za dużo słabych ludzi. 10:37, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BaNICKBaNICK

3 0

"Odzyskane" 19mln prosimy wpłacić na chore dzieci!

A tak na poważnie...
Ile to już nierząd "odzyskał" miliardów...
Mają czym się rządzić ;)
A pelikany co jeść ;) 15:01, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%