Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia terytorialsów w Turku

13:14, 02.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Straż Pożarna, Policja i żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, szkolili się nieopodal Turku. Służby doskonaliły się w zakresie przeciwdziałania kryzysowego.  Tematy, jakie podejmowano podczas ćwiczeń, to m.in. pierwsza pomoc przedmedyczna czy przeszukiwanie lasu. 

Jednym z zadań Wojsk Obrony Terytorialnej jest wspieranie lokalnej społeczności w przypadku sytuacji kryzysowych. Aby doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie, miniony weekend, żołnierze 124 blp ze Śremu (jednego z czterech batalionów 12 WBOT), spędzili w Bogdałowie i Turku.

Państwowa Straż Pożarna z Turku zapoznała żołnierzy ze sprzętem ratowniczym, jaki ma na wyposażeniu (łodzie oraz sanie lodowe) a także przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym zagadnieniem było również podejmowanie osoby topiącej się z wody.

– Staramy się cyklicznie odbywać szkolenia wraz ze strażą pożarną i policją. Tego typu ćwiczenia pozwalają poszerzać nasze umiejętności w ramach działań w stałym rejonie odpowiedzialności. Pamiętajmy, że oprócz działań militarnych, żołnierze WOT mają również wspierać społeczność w zakresie klęsk żywiołowych czy katastrof. Wówczas musimy wszyscy ze sobą współpracować, bo chodzi o ludzkie życie – tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak, dowódca 124 blp ze Śremu.

Funkcjonariusze policji z Turku zapoznali żołnierzy ze sposobami skutecznych przeszukiwań terenów leśnych. Na zakończenie ćwiczeń, terytorialsi otrzymali od dowódcy informację, o możliwym przenikaniu przeciwnika do strefy miejskiej (to oczywiście tylko scenariusz ćwiczenia). Żołnierze wystawili patrol, który miał za zadanie sprawdzić teren. Tym samym, mieszkańcy mogli zobaczyć, jak żołnierze szkolą się w terenie zurbanizowanym. 
Cwic

ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WaluśWaluś

2 1

Chłopaki kiedy gnacie na Moskwę tutkę odbijać ? 06:30, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%