Okrągły jubileusz grupa uczciła drugą premierą „Uciekającego samolotu”.
Na spektakl Teatr Otczapy zaprosił 28 grudnia do klubu muzycznego „Trójka”.
Tradycyjnie za reżyserię odpowiadała Elżbieta Górczyńska, która 10 lat temu założyła teatr. Na scenie pokazało się 10 aktorów. Z okazji jubileuszu przygotowali dla swojej reżyserki 10 prezentów – po jednym za każdy rok wspólnej pracy.
W spektaklu wystąpili tak jak przy pierwszej premierze: Michalina Matuszak, Dominika Stawska, Anna Wardęska, Anastazja Żak, Szymon Kokoszka, Kuba Meller i Kuba Wiącek, a także troje nowych aktorów: Wojciech Kowalski, Joanna Mrozek i Marta Barwinek.
Autorem sztuki „Uciekający samolot” jest młody bułgarski scenarzysta Kamen Donew. Składają się na nią cztery pozornie niepowiązane wątki. Wątkiem przewodnim jest „Sytuacja krytyczna”, rozgrywająca się w tytułowym samolocie. Stewardessa na pokładzie proponuje napoje i przekąski trzem rozkapryszonym pasażerkom i wszystko wskazuje na to, że oglądamy komedię... do momentu, gdy czwarty pasażer wstaje i wyciąga broń. Okazuje się jednak, że nie jest członkiem żadnej organizacji terrorystycznej, a jedynie... szuka miłości.
Wokół poszukiwania miłości i szczęścia krążą też pozostałe trzy wątki, przedstawiający ludzi obserwujących samolot z ziemi. Marguerite i Ramzes to dawni kochankowie, którzy wciąż na siebie wpadają, choć kobieta wyszła za mąż za innego, bogatszego mężczyznę. Inna kobieta spotyka mężczyznę potrąconego przez samochód i otacza go opieką, zaś lekarz zatrzymany przez kontrolerkę w tramwaju za brak biletu otacza ją opieką, gdy ta nagle omdlewa.
Tradycyjnie już artyści z Teatru Otczapy otrzymali głośne owacje. Nie zabrakło też kwiatów i prezentów od przyjaciół teatru.
Po spektaklu natomiast fani mogli porozmawiać z aktorami przy barze... a później wziąć udział w wieczorku wspomnieniowym. Elżbieta Górczyńska zaprezentowała archiwalne zdjęcia i nagrania, a aktorzy (dawni i obecni) przytaczali anegdotki o działalności grupy.
Więcej zdjęć ze spektaklu oraz ze spotkania urodzinowego Teatru Otczapy prezentujemy w galerii poniżej.
Tak wygladała pierwsza premiera „Uciekającego samolotu”.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz